photo آموزش درست کردن تن ماهی خانگی ماهی تیلاپیلا و فیله سالمون

در این آموزش قصد داریم روش درست کردن تن ماهی در منزل ، روش خوشمزه پختن ماهی تیلا پیلا و فیله ماهی سالمون را برای شما ذکر کنیم. نخست اموزش تن ماهی: بهترین ماهی برای این خوراک ، ماهی مخصوص تن یعنی ماهی هوور است. این غذا اگر با ماهی هوور پخته شود طعم و مزه کنسرو تن ماهی را خواهد داشت. ولی از همین روش با انواع ماهی گوشتی که در دسترس دارین می توانید امتحان کنید و نتیجه خوبی خواهد داشت. این نوع پخت برای کسانی که رژیم دارند بسیار مفید است و کالری کمتری دارد.
ماهی هوور یا هر ماهی دلخواه دیگر       ۲۰۰ گرم

آب                                              نصف استکان

آبلیمو                                          نصف استکان

نمک                                           یک قاشق مربا خوری

روغن مایع یا روغن زیتون                  کمی

( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)طرز تهیه:ماهی را کاملا پاک کرده پوست ماهی را جدا کرده و به قطعات مربع شکل برش بزنید . ماهی ها را کف ماهی تابه یا قابلمه بچینید (اندازه ظرف را جوری انتخاب کنید که جای خالی زیادی ما بین قطعه های ماهی باقی نماند) نمک را روی ماهی ها بپاشید و بعد آب و آبلیمو را ریخته در ظرف را ببندید . قابلمه را روی شعله گاز با حرارت ملایم قرار بدین بعد از چند دقیقه که همه آبش کشیده شد و کاملا تغییر رنگ داد ، یکی از تکه های ماهی را برش بزنید اگر وسطش خام بود کمی آب اضافه کنید و بگذارید با شعله ملایم بپزد .در صورتی که وسطش هم پخته بود چند قاشق روغن روی ماهی ها بریزید. در این مرحله می توانید تکه های ماهی را زیر رو کنید و کمی بیشتر بگذارید تا داخل روغن برشته شود.  بعد از چند دقیقه ظرف را از روی حرارت بر دارید .وقتی ماهی را داخل ظرف می کشید هم کمی روغن زیتون نیز روی آن بریزید.
________________________________________
فیله ماهی سالمون:مواد لازم برای ۴ نفر

فیله ماهی سالمون ————————— ۱ عدد
لیموی تازه ————————————- ۲ عدد ( یا ۱ نصف استکان آب لیمو )
زعفران دم کرده ——————————– یک قاشق سوپ خوری

نمک ، فلفل ———————————— به مقدار لازم

روغن زیتون  ———————————- به مقدار لازمش

طرز تهیه :فیله کامل ماهی را به ۴ قسمت تقسیم کنید و داخل یک دیس لبه دار بچینید .در یک کاسه جداگانه ، آبلیمو ، زعفران و نمک و فلفل را مخلوط کنید ، هم بزنید تا کاملا یک دست شوند .با یک قلموی تمیز ، از مخلوط آبلیمو و زعفران هر دو روی ماهی ها را پوشش دهید . و بعد باقیمانده مخلوط را روی ماهی ها بریزید .روی دیس حاوی ماهی ها را با یک کیسه بپوشانید و بگذارید به مدت ۱ الی ۲ ساعت داخل یخچال بمانند تا کاملا مزه دار شوند .بعد از این مدت ، در یک تابه چدنی ( در صورت در دسترس نبودن از تابه معمولی نچسب استفاده کنید) مقداری روغن زیتون بریزید و صبر کنید تا کمی داغ شود . بعد حرارت زیر تابه را ملایم کنید و ماهی ها را داخل تابه بچینید .با حرارت نسبتا ملایم یک روی ماهی را کاملا سرخ کنید و بعد ماهی ها را برگردانید تا طرف دیگر آنها نیز سرخ شوند .و بعد از سرخ شدن ، ماهی ها را در ظرف مناسب بکشید و سرو کنید .هنگام سرو مقداری آب لیمو روی ماهی ها بچکانید.
نکته : میتوانید در همین مخلوط آبلیمو و زعفران ، مقداری میگوی پاک شده هم بخوابانید و بعد از یک الی دو ساعت سرخ کنید و هنگام کشیدن سبزی پلو ، میگو ها را لای پلو بکشید یا کنار آن بچینید و سرو کنید . استفاده از روغن زیتون به دلیل مقاومت پائین آن در برابر حرارت ، برای سرخ کردن ، معمولا توصیه نمیشود . بهتر است برای تضمین سلامت روغن هنگام سرخ کردن ، از روغن های مخصوص سرخ کردنی ( روغن هسته انگور ، کانولا و … ) استفاده شود .بعد از اینکه یک روی ماهی ها سرخ شد و ماهی ها را برگرداندید ، بهتر است هنگام سرخ کردن روی دیگر ماهی ها ، درب تابه را ببندید تا ماهی ها هنگام سرخ شدن ، کاملا مغز پخت شوند .و یا بعد از مزه دار شدن ماهی ها ، آنها را روی کباب پز ، کباب کنید .
__________________________

مواد لازم برای تهیه ماهی تیلا پیلا

پیاز به میزان کافی

سیر خشک

پودر سوخاری

مقداری زعفران

روغن زیتون

لیمو ترش تازه یا آبلیمو

فلفل دلمه با توجه به سلیقه

نمک، فلفل و ادویه های تند بر اساس سلیقه

طرز تهیه ماهی تیلا پیلاابتدا مقداری زعفران دم کشیده را با روغن زیتون در یک لیوان یا ظرف مخلوط کرده و حبه های سیر را خرد یا رنده کرده و با هم مخلوط میکنیم.ادویه تند و یا دلخواه را اضافه میکنیم.سپس پیاز را خرد کرده و نمک را اضافه کرده و خوب بهم میزنیم . معمولا پیاز را خرد کرده و در یک کیسه فریزر میریزیم، در کیسه فریزر امکان مدیریت بهتری برای غوطه ور شدن ماهی یا گوشت یا جوجه در مواد وجود دارد و هم سریعتر طعم میگیرد و هم اینکه اگر در یخچال بگذاریم بوی پیاز و سیر فضا را پر نمی کند.
سپس روغن زیتون و زعفران که آماده کرده ایم را به پیازها اضافه میکنیم، بر اساس سلیقه میتوانیم برای بهتر شدن طعم ماهی ، لیمو ترش تازه یا آبلیمو هم اضافه کنیم، سپس با بستن در کیسه فریزر میتوانیم براحتی ماده تهیه شده را بهم بزنیم و میتوان براحتی این ماده را در یخچال نگه داری کرد که اصطلاحا جا بیفته .حداقل یکساعت بمونه مناسب است.

توجه داشته باید که اگر آبلیمو یا لیمو اضافه کردیم، ماهی لطیفی مانند ماهی فوق نباید مدت زمان زیادی در این مواد قرار بگیرد.

سپس ماهی ها رابا این مواد اضافه میکنیم و چون داخل کیسه فریزر است براحتی میشه اونها را با هم مخلوط کرد.

پس از گذشت زمان مواد را در ظرف ریخته و آماده میکنیم.

در این مرحله میتوانیم ماهی را در آرد یا آرد سوخاری زده و سپس سرخ کنیم.

نکته پخت

قبل از آغشته کردن ماهی به آرد سوخاری دقت کنید که تکه های پیاز یا سیر یا فلفل دلمه یا.. به ماهی نچسبیده باشه، چون وقتی ماهی سرخ میشه، این تکه ها میسوزن و از کیفیت غذا کاسته میشه.ادویه های تند را در این مرحله میتوانیم به آرد یا آدر سوخاری اضافه کنیم.از آرد سوخاری های آماده میتوان استفاده کرد.میتوان آرد سوخاری را از باگت فروشی ها خریداری کرد که بسیار مقرون بصرفه است.راحت ترین راه این است که آرد سوخاری را در یک ظرف لبه دار بریزید و ماهی یا گوشت یا جوجه را در آن قرار بدهید.معمولا برای ماهی از تخم مرغ استفاده نمیشود.با توجه به سلیقه شخصی میتونید از افزودنیهای خوراکی مثلا پفک، پودر نارگیل، کنجد و.. به آرد سوخاری اضافه کرده و سپس ماهی را در آن بغلطانید.برای پخت میتونیم از ماهیتابه یا سرخ کن استفاده کنیم، دقت داشته باشید اگه در ماهیتابه رژیمی باز باشه، ماهی بصورت خوشرنگ و معمولی سرخ میشه اما اگه درش بسته باشه حالت بخار پز پیدا میکنه.

برچسب ها درباره :

  • نوشته : مدیر
  • تاریخ : ۱۹ دی ۱۳۹۵