photo آموزش ریختن سبزه عید شبیه دو نوع عروسک متفاوت

احتمالا شما هم شاهد سبزه هایی به شکل عروسک بوده اید بعضی از این عروسکها شبیه عکس بالا فان هستند و بعضی دیگر  شبیه عکس زیر  می باشند. در این پست قصد داریم که هر دو نوع این سبزه ها را اموزش دهیم:

photo آموزش ریختن سبزه عید شبیه دو نوع عروسک متفاوت

بقیه در ادامه مطلب…

برای عروسک اول که فان هست شما باید درون یک جوراب زنانه را به اندازه ی سر یک عروسک از خاکه اَره پر کنید و محکم پایین آن را گره بزنید سپس آن را درون یک ظرف آب قرار دهید تا خاکه اره ها خوب خیس بخورند حالا آن را از آب بیرون آورده و قسمتی از جلوی صورت عروسک را به صورت یک توپ کوچک و حالت دماغ  بیرون کشیده و دور آن را با نخ محکمی می بندیم بعد در دو طرف سر عروسک گوش هارا بیرون کشیده و می بندیم. تخم شاهی را یک ساعت در مقداری آب خیس کرده تا حالت چسبندگی پیدا کندبعد قسمت هایی از سر عروسک را که باید مو داشته باشد را به طور یکنواخت از شاهی خیس شده بپوشانید.بالای پیشانی عروسک را به شکل ۷  و ۸ فرم دهید حالا سبزه رادر یک لیوان پراز آب قرار داده به طوری که توی لیوان فرو نرود فقط اضافی جوراب درون لیوان قرار گیرد تا آب به خاکه اره ها نفوذ کند چون قسمت های پایینی بهتر خیس می مانند شما حتما با آب پاش مرتب سطح سبزه را مرطوب نگه داریدو مواظب باشید سطحی از آن خشک نماند .سبزه را روز ها در آفتاب و شب هاروی آن را با سطلی یا یک پوشش پلاستیکی بپوشانید. دو روز به این ترتیب عمل کنید تا جوانه بزنند ۴الی ۵روز طول می کشد تا موهای عروسک شما سبز شود . پس از سبز شدن شما می توانید به سلیقه خودتان صورت عروسک را کامل کنید . رمز زیبایی سبزه شما استفاده از آب پاش است هر چه  منظم ترسبزه را آب پاشی کنید سبزه ی شما زیباتر خواهد شد.

حال به آموزش سبزه ی نوع دوم می پردازیم: ابتدا تخم‌ شاهی‌ها را خیس‌ کنید و بگذارید ۱ شب‌ تا صبح‌ بماند تا حالت‌  چسبنده‌ پیدا کند. روی‌ بدن‌ عروسک‌ از زیر گردن‌ تا مچ‌ دست‌ ها و نیز روی‌ پاها را جوراب‌ بکشید. سپس‌ تخم‌ شاهی‌ها را با دست‌ به‌ آرامی‌ روی‌ جوراب‌ بمالید. این‌ کار را به ‌دقت‌ و به‌ گونه‌ای‌ انجام‌ دهید که‌ جوراب‌ اصلاً معلوم‌ نباشد. هر روز با آبفشان‌ به‌ آن‌ آب‌ بپاشید تا همواره‌ مرطوب‌ بماند.می‌توانید با تور سیمی‌ دامنی‌ برای‌ عروسک‌ درست‌ کنید، روی‌ آن‌ جوراب‌ بکشید و سپس‌ تخم‌ شاهی‌ بمالید.

به دلیل زیبایی تخم شاهی در سبزه های عروسکی بهتر است که از چیز دیگری جز شاهی استفاده نکنید .

برچسب ها درباره :

  • نوشته : مدیر
  • تاریخ : ۱۸ بهمن ۱۳۹۰