photo آموزش کاشت و پرورش درخت انبه میوه ای معجزه گر برای فشار خون

انبه یک میوه ی معجزه گر در درمان بیماری هاست. این میوه گلبولهای قرمز خون را زیاد میکند اما در عین حال میتواند فشار خون را تا ۲۵ درصد کاهش داد. این میوه یک معجزه است برای کسانی که از ضعف عضلات رنج می برند. برای همین در این پست به آموزش پرورش این میوه ی ارزشمند پرداخته ایم. اولین چیزی که برای پرورش انبه نیاز دارید دانستن این نکته است، پرورش دانه‌های انبه آسان نیست؛ مگر این که بخواهید انبه را در باغ یا به صورت حرفه‌ای و تخصصی در گلخانه‌تان پرورش دهید. در واقع، شما هرگز نمی‌توانید از همه دانه‌های جوانه زده، انبه برداشت کنید. این مسئله به هزار دلیل است؛ میوه انبه را نمی‌توان قبل از رسیدن، برداشت کرد؛ یعنی باید بزرگ و رسیده شوند. بیشتر انبه‌ها به صورت کامل از دانه‌ها رشد نمی‌کنند؛ بلکه به صورت پیوندی از شاخه‌ها و تنه رشد می‌کنند. در واقع امکان‌پذیر نیست که از همه دانه‌های انبه بتوان درخت انبه گرفت.زمانی که درختی آفت‌زده باشد، ساقه‌های خیلی جوان را قلمه می‌زنند؛ این کار به منظور مقاومت بیشتر ریشه‌ها و رشد انجام می‌شود. در واقع بیشتر انواع انبه‌ بسیار سرسخت هستند، یک میوه انبه کامل از دو عامل ویژه، خاک حاصل‌خیز و دانه بارور، به بار می‌آید.باید اجازه دهید تا انبه‌ها به اندازه‌ای که عالی و خوش رنگ شوند، رشد کنند. بنابراین، این فکر را کنار بگذارید که پرورش انبه ساده است و می‌توانید سریع آن‌ها را بعد از جوانه زدن برداشت کنید.شرایط رشد:نور: جوانه‌های انبه نیازمند روشنایی هستند، اما نه نور مستقیم خورشید؛ به عبارت دیگر اولین گزینه برای رشد، فراهم کردن نور زیاد برای جوانه‌ها است.( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)
آب: آبیاری را منظم و به روش صحیح انجام دهید. انبه مانند بسیاری ازمیوه‌های گرمسیری، در دره‌های متناوب خشک و مرطوب رشد می‌کند. دانه به‌طور منظم نیاز به رطوبت دارد تا جوانه بزند.
خاک: خاک را با کود گیاهی مغذی کنید؛ اگر می‌خواهید در گلدان، دانه انبه بکارید خاک باید با زهکشی بسیارعالی باشد.
کود: کود دادن باید منظم و به صورت یک بار در ماه حتی در زمستان انجام گیرد.

انتشار:

به طور معمول تولیدکنندگان حرفه‌ای انبه، در حیاط خلوت خود به پرورش انبه اقدام می‌کنند و درختان انبه را پرورش می‌دهند. درمحیط داخلی خانه، شما می‌توانید برای جوانه زدن دانه انبه، یک میوه انبه را خریداری کرده و با بریدن پوست آن، با دقت دانه را خارج کنید. برخی گیاهان دارای چند دانه هستند، اما بیشتر آن‌ها فقط یک دانه دارند.

دانه انبه را می‌توان مانند یک دانه آوکادو به صورت شناور در آب یا در یک گلدان پر از خاک برگ، کاشت. باید جوانه‌ها را طی مدت دوهفته در دمای بالای ۷۰ درجه فار‌‌نهایت (۳۵ درجه سانتی‌گراد) نگه داشت تا با موفقیت جوانه بزند که البته این روند نیازمند آبیاری فراوان و منظم است.

دانه انبه به بهترین وجه درابتدای فصل رشد، جوانه می زند. در سراسر فصل اول، این دانه‌ها به نسبت سریع و کامل رشد خواهند کرد، اما نباید تا قبل از آغاز فصل دوم رشد، آن‌ها را در گلدان گذاشت. رشد درختان کوچک انبه می‌تواند خیلی سریع و در حدود چهار یا پنج سال باشد. اولین درخت انبه‌ای که می‌کارید تا قبل از چهارسال به شما میوه نخواهد داد.
انواع:

انبه یکی ازگیاهان پرطرفدار برای پرورش است. از این میوه حدود ۴۰ نوع وجود دارد. پرورش‌دهنده‌ها و تولیدکننده‌ها هزاران نفر هستند. برای گرفتن یک محصول خوب از دانه در حال رشد، باید سلامت خاک و دانه را مد نظر داشته باشید.
نکات رشد:

انبه یک درخت کوچک با رنگ سبز و برگ مستطیلی است که تا حدودی ظاهری عادی دارد. گیاهان بالغ به راحتی می‌توانند برای رشد (بسته به نوع) تا مدتی در خانه رشد کنند. آن‌ها نمی‌توانند انجماد را تحمل کنند. انبه گاهی اوقات از آفات، شته‌ها و کنه‌ها آسیب می‌بیند. نشانه‌های آلوده شدن آن، شامل شبکه‌های کوچک درگیاه، توده های سفید «پودری» یا حشرات قابل مشاهده است. در صورت مشاهده این نشانه‌ها، برای جلوگیری از گسترش آن‌ها به بقیه مجموعه، در سریع ترین زمان ممکن اقدام کنید. تا جایی که امکان دارد برای اولین بار از حداقل درمان‌های سمی استفاده کنید؛ مگر زمانی که پیشرفت جدی در بیماری درخت مشاهده کردید.

رهایی از شر آفات باغ و باغچه با آفت کش های طبیعی می‌تواند هم به شما و هم گیاهان‌تان کمک کند. یادتان باشد به ‌کارنبردن مواد شیمیایی در باغبانی وظیفه هر باغبان متعهد به طبیعت است. باغبانی موافق با طبیعت و عاری از مواد شیمیایی را یاد بگیرید.

 

برچسب ها درباره :

  • نوشته : مدیر
  • تاریخ : ۲۰ دی ۱۳۹۵