photo اموزش پرورش درختی کیوی کود دهی و سمپاشی آن

در این مقاله جامع همه اطلاعات مهم در خصوص پرورش دادن درخی کیوی قرار داده شده است که انشالله مفید واقع شود. نام علمی کیوی Actinidia deliciosa است که که اگر شما در منطقه‌­ای زندگی می­‌کنید که دارای زمستان­‌های معتدل و یک فصل نسبتا طولانی بدون یخ‌بندان جهت رسیده شدن میوه است، در آن‌صورت می­‌توانید گیاه کیوی را پرورش دهید.اگرچه پرورش درخت کیوی نیازمند زمستا‌ن‌­های معتدل و یک فصل رشد بدون یخ‌بندان طولانی است، اما اگر انواعی از درختان کیوی را انتخاب کنید که خود را با آب و هوای خنک‌­تر سازگار کرده­‌اند، در این صورت می­‌توانید این درختان را در شرایط آب و هوایی خنک‌­تر نیز پرورش دهید. چندین درخت کیوی وجود دارند که با همین روش پرورش داده شده­‌اند که ترکیبی بسیار زیبا به باغ میوه­‌ی شما می­‌دهد.پرورش درخت کیوی نیازمند به فضای زیادی است. این درختان حالت رونده دارند که سراسر محیط را فرا می­‌گیرد. گاهی اوقات گسترش آن‌ها به بیش از ۲۰ فوت (۶۰۰ سانتی‌متر) نیز می­‌رسد. از آن‌جا که پرورش درخت کیوی فضای زیادی را اشغال می­‌کند، بهترین کار این است که شاخ و برگ رونده­‌ی این درختان را روی حصار­های باغ و روی تاکستان، قرار دهید. ( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)
به‌منظور پرورش درخت کیوی، شما باید یک درخت نر و یک درخت ماده از این گیاه را در اختیار داشته باشید. این درختان خود­تولیدی انجام نمی­‌دهند پس برای تولید مثل، نیاز به هر دو جنس از این درختان است. هر چند که شما می‌­توانید یک درخت نر و تا هشت درخت ماده را در یک محل داشته باشید که در آن­‌صورت درخت نر می­‌تواند تمام درختان ماده را بدون هیچ مشکلی، بارور کند.زمانی‌که کار کاشت درختان رونده‌­ی کیوی را انجام می­‌دهید، مطمئن شوید که آن­‌ها را به فاصله­‌های ۱۰ تا ۱۸ فوت از هم بکارید. این درختان دوباره نیاز به فضای زیادی دارند.علاوه بر این، درختان کیوی خاک خوب زه‌­کش‌­شونده و منطقه‌ه­ایی که نور خورشید را به ‌صورت کامل دریافت می‌­­کند را به منظور تولید میوه، ترجیح می‌­دهند. این چیزی است که درخت کیوی به آن نیاز دارد. تمام میوه‌­های درخت کیوی بر روی شاخه‌­های یک ساله تولید می­‌شود.شما باید درختان کیوی را هرس کنید زیرا هرس کردن سالیانه­‌ی این درختان بدون شک موجب افزایش تولید میوه در آن‌ها می­‌شود. به‌خاطر داشته باشید که حتما اطراف درختان کوچک را مالچ­‌پاشی کنید.مالچ پاشی از ایجاد رطوبت در خاک پیش‌­گیری می­‌کند و از صدمات ناشی از یخ‌بندان به درختان تازه نشا شده، جلوگیری به‌عمل می‌­آورد. هم‌چنین به یاد داشته باشید که درختان کیوی را در محلی بکارید که از بیشینه­‌ی دمایی که در طول روز ایجاد می‌­شود، در امان باشند. گیاهان جوان نمی­‌توانند چنین نور مستقیمی از خورشید را در مناطق گرم­‌تر، تحمل کنند.اطمینان حاصل کنید که زمانی‌که نشاهای درخت کیوی را می‌­کارید، آن‌ها را هر روز تا زمانی‌که درخت استوار شود، آب‌یاری کنید. پس از آن زمانی‌که گیاه در محل خود به‌خوبی مستقر شد، شما می‌­توانید آب‌یاری را مقداری کم کنید زیرا در این زمان،گیاه خاک خوب زه­‌کشی شده را ترجیح می­‌دهد.میوه­‌ها را می­‌توانید زمانی‌که هنوز سفت هستند و تازه شروع به نرم شدن و رسیده شدن کرده‌­اند، برداشت کنید. کیوی یک میوه­‌ی بسیار خوب برای استفاده در سالاد میوه است و یا می توان آن‌را به‌همان صورت به‌عنوان یک میوه­‌ی خوراکی مصرف کرد.

۹۴ گونه ازکیوی به ثبت رسیده است که از بین آنها موارد زیر را برای میوه آن کشت می کنند:
● Actinidia deliciosaکه سابقاً Actinidia chinensis نامیده می شد و بیشترین نوع تجاری محسوب می شود.
● Actinidia chinensisکه شباهت بسیار زیادی به Actinidia deliciosaدارد اما گوشت آن به رنگ سبز ، زرد و حتی قرمز- زرد می باشد.
● Actinidia arguta, kokuwa, tara vineیا کیوی با دوام که کوچکتر است ( ۱۵ –۱۰گرم) و دارای گوشتی و پوستی سبز وخوراکی و مقاوم تر از A.deliciosa می باشد.
●کیوی مقاوم Actinidia cordifolia که مشابه A.argutaاست.
●کیوی مقاوم Actinidia purpurea که همانند A.arguta اما دارای گوشتی قرمز است.
● Actinidia kolomikta, kolomikta, arctic beautyیا کیوی شمالی که میوه هایی بسیار کوچک ( ۸ گرم یاکمتر) تولید می کند و مقاوم ترین گونه محسوب می گردد ( تاحدود ۴۰- درجه سانتیگراد).
● Actinidia polygama, silver vineدارای میوه هایی ریز است.
پرورش دهندگان ، با پیوند گونه های قبلی گونه های پیوندی را بوجود آورده اند.

ارزش غذایـــــــی

کیوی حلقه شده
کیوی سرشار از ویتامین ث می باشد. مقدار پتاسیم آن از نظر وزنی تاحدی کمتر از موز است. همچنین دارای ویتامینA ، ویتامین E ، کلسیم ، آهن و فولیک اسید می باشد.

کیوی خام نیز دارای مقادیر زیادی آنزیم حل کننده پتاسیم به نام پاپایین است که ازنظر تجاری برای نرم کردن گوشت مفید است اما احتمال دارد برای بعضی از افراد آلرژی زا باشد. بویژه افرادی که به پاپایاس یا آناناس حساسیت دارند مستعد حساسیت به این میوه هم هستند.

این آنزیم که براثر پختن میوه به سرعت از بین می رود استفاده از کیوی خام را در دسرهای حاوی شیر یا هر محصول لبنی دیگرنامناسب می کند.این آنزیم در عرض چند دقیقه درحالیکه بوی بسیار بدی تولید می نماید شروع به حل کردن پروتئین شیر می کند.

کشت

کیوی در بیشترنواحی معتدل رشد می کند. درمناطقی که گونه Actinidia deliciosa مقاوم نیست به جای آن انواع دیگر گونه ها پرورش می یابند. این میوه را بصورت تجاری درسازه های محکم کشت می کنند بطوریکه می توان در هر آکرچندین تن محصول برداشت کرد که بیش از مقداری است که تاکهای ضعیف می توانند حاصل کنند. آنها معمولاً به یک سیستم آبیاری مجهز می باشند که علاوه بر آبیاری مانع از یخ زدگی آنها در بهار می شود.

کیوی رسیده

تاکهای کیوی مثل تاکهای انگور شدیداً به هرس نیاز دارند. میوه آن روی نی های یکساله یا بیشتر رشد می کنند اما با پیر شدن نی ها خم می شوند.نی ها را باید بعد از سال سومشان برید و جایگزین کرد.

گیاهان کیوی معمولاً دوپایه هستند یعنی هر گیاه کیوی یا نر است یا ماده.فقط گیاه ماده میوه می دهد آنهم وقتی که توسط گیاه نر گرده افشانی می شود. برای سه تا هشت تاک ماده یک گیاه نرگرده افشان لازم است. تنها استثنا ، یک نوع پیوندی از ژاپن به نام گونـه Issai است (Actinidia arguta x rufa) که گلهای کامل می دهد و می تواند خودش را بارور نماید ؛ متاسفانه این گونه کم طاقت است و مقاومت آن از بیشتر اشکال A. arguta کمتر می باشد و تولید کننده بزرگی محسوب نمی شود.

کیوی از نظر دشواری در گرده افشانی معروف است چون گلهای آن برای زنبورها جذاب نیستند. بعضی از تولید کنندگان گرده های جمع آوری شده را بر روی گلهای ماده می پاشند. اما کلاً موفق ترین راه گرده افشانی اشباعی است که در این روش جمعیتهای بسیار زیادی از زنبورها را بوجود می آورند ( با قراردادن کندوها در باغها) که زنبورها به علت رقابت شدید برای تمامی گلهای موجود در مسافت پروازیشان مجبور به استفاده از گلهای کیوی می شوند.

مناطقی از ایران که زیر کشت درختچه کیوی قرار دارند استان های شمالی ایران است که اغلب خاک این مناطق اسیدی است بکارگیری کود مایع بوته مخصوص کیوی با ترکیب شیمیایی خاص آن موجب افزایش اسیدیته کل و ویتامین C ولی درصد مواد جامد محصول کاهش می یابد.

که این خصوصیات به دلیل وجود پتاسیم به منزیم در کود مایع است درختان کیوی که با کود مایع بوته تیمار شوند دارای قطر و وزن متوسط ، بزرگ طعم شیرین خاصیت انباری آنها بدلیل استحکام پوست میوه بیشتر می شود.

بالا رفتن مقاومت درختان کیوی در برابر تنش های خشکی و گرمایی از دیگر ویژگی های کاربرد کود مایع بوته در این گیاه است.

انتخاب پتاسیم از املاح غیر کلر دار از عوارض نا مطلوب زیاد بودن کلر در ترکیب کود می کاهد.

وجود ریز مغذی های کافی در ترکیب کود مایع ، نیاز فیزیولوژیکی آن را در حد مطلوب تامین و عنصر بور بکار رفته در ترکیب آن در تجمع ساکاروز در میوه و شیرینی میوه کیوی تاثیر می گذارد.

دستورالعمل مصرف کود برای درختان کیوی

۲ لیتر در ۱۰۰۰ لیتر آب در هنگام جوانه زدن درخت محلول پاشی آغاز گردد. در اردیبهشت ماه بعد از ریزش گلبرگها محلول پاشی تکرار گردد.

در اواخر بهار زمانی که میوه ها به صورت فندقی می باشد، محلول پاشی تکرار گردد

در اواخر تابستان برای افزایش مقاومت جوانه ها به سرما محلول پاشی انجام گیرد.

درخت کیوی گیاهی نیمه گرمسیری و خزان کننده است،به سرما مقاوم بوده وتا دمای ۱۸ رجه زیر صفر را تحمل میکند. استان مازندران و گیلان در ایران تنها مکانهایی هستند که تمام شرایط آب و هوایی رشد این درخت را دارند.به دلیل وجود بازارهای خرید برای کیوی این محصول از نظر اقتصادی به خوبی میتواند با میوه هایی مانند مرکبات رقابت کند و از طرفی رسیدگی آن ۳ سال است و همچنین میزان برداشت کیوی برابر ۱۵ تا ۲۵ تن در هکتار میباشد.

تکثیر از طریق قلمه روش آسان و در عین حال ارزان برای افزایش کیوی است. بهترین زمان برای تکثیر رویشی نیمه اول بهمن ماه است. هرس زمستانه درختان کیوی مهم ترین و ضروری ترین عملیات اجرایی برای تولید محصول است و بیشترین تأثیر را روی فیزیولوژی و فرآیند گلدهی و در نهایت میوه دهی درختان دارد. این هرس پس از ریزش برگ (اواخر آذر ماه ) تا قبل از شروع رشد سالیانه ( اواخر بهمن) انجام می شود. انجام این هرس پس از شروع رشد ریشه موجب ضعف شدید درختان کیوی می شود.

تغذیه درختان کیوی  بعد از برداشت میوه شروع می شود و تا شروع دوره ی گلدهی در فصل بعد اتمام می یابد . کود های پتاسه ، فسفاته ، عناصر کم مصرف بعد از برداشت میوه تا قبل از شروع رشد سالیانه قابلیت مصرف دارند.کود های ازته نیز بعد از شروع رشد ریشه و به صورت تقسیطی طی ۴ مرحله تا شروع گلدهی در باغ کیوی مصرف می شوند.

محلولپاشی درختان کیوی یک هفته بعد از برداشت محصول با نانو کلات روی خضراء در افزایش جوانه های بارده سال بعد مفید میباشد.

چالکود زمستانه درختان کیوی به میزان ۳۰ گرم برای هر درخت با نانو کلات آهن خضراء (محتوی آهن، روی منگنز) یا نانو کلات میکرو کامل خضراء همراه با ۳۰ گرم نانو کلات N-P-K خضرا.

و ۲ تا ۳ مرحله محلولپاشی با نانو کلات میکرو کامل در طول دوره رشد ( قبل از آغاز گلدهی، زمان فندقه شدن میوه ها، یک ماه بعد از محلولپاشی مرحله دوم) در افزایش تناژ محصول و سبزینگی درخت نقش بسزایی دارد.

برچسب ها درباره :

  • نوشته : مدیر
  • تاریخ : ۳۰ دی ۱۳۹۴