photo با کم ترین مصرف برق از ماشین لباس شویی استفاده کنید

با توجه به افزایش قیمت برق و آب و هم چنین استفاده ی زیاد ماشین لباس شویی از برق در این پست قصد داریم روشهای کاهش مصرف برق در استفاده از ماشین لباس شویی را شرح بدهیم. ماشین لباس شویی پر هزینه ترین وسیله ی برقی در هر منزلی است که عمده پول برق هر خانواده به مصرف آن اختصاص دارد که می توانید با روشهایی ساده این مصرف را کاهش دهید به عنوان مثال اگر در منزل خود بالکن یا حیاط دارید به هیچ عنوان اجازه ندهید که مایشن تمام مراحل آب کشی را انجام داده و یا لباس را خشک کنید لباسها را روی طناب بیندازید تا آرام آرام آب خود را از دست بدهند و خشک شوند.

بقیه در ادامه مطلب….

در قدم اول موقع خرید ماشین لباس شویی دقت کنید پیش از خرید به وجود علامت استاندارد ایمنی و برچسب مصرف انرژی دقت نمایید. پر مصرف ترین ماشین های لباسشویی ۲٫۵ کیلووات و کم مصرف ترین آن ها ۸۰۰ وات برق مصرف می کند. قدم دوم در نحوه ی نصب ماشین لباس شویی است که پیش از هر کاری شما باید دفترچه راهنمای آن را با دقت مطالعه کنید و نکات پیشنهادی آن را در استفاده از دستگاه، مورد توجه قرار دهید.استفاده از لوله کشی آب گرم برای استفاده در ماشین لباسشویی بسیار مفید خواهد بود. بسیاری از ماشین های لباسشویی دارای دو ورودی آب گرم و سرد هستند و در این حالت می توان از ورودی آب گرم به جای استفاده از المنت برای گرم کردن اب سرد استفاده کرد.ماشین لباسشویی را تا حد ظرفیت آن پر نمایید. ظرفیت ماشین لباسشویی را برحسب کیوگرم بخوانید ولباس ها را متناسب با ظرفیت دستگاه در آن قرار دهید.بسیاری از ماشین های لباسشویی دارای یک برنامه شستشوی اقتصادی هستند که لباس ها را باکمترین آب، پودر و حرارت ممکن می شویند و مصرف برق دستگاه را کاهش می دهند. سعی کنید تا حد امکان از این برنامه کمک بگیرید. کمک کردن حرارت آب برای شستشو نیز به میزان زیادی مصرف برق را کاهش می دهد.
لباس های خیلی کثیف و با رنگ های روشن را از لباسهای کمتر کثیف و با رنگ تیره تفکیک کنید و آن ها را به طور جداگانه بشویید.فیلتر و دهانه پودر را به طور منظم تمیز کنید. توجه داشته باشید که تمیز کردن ماشین لباسشویی به کاهش مصرف برق و افزایش عمر مفید آن کمک می کند.هر اندازه دوره های آب کشی بیشتر باشد مشرف برق بیشتر می شود پس اگر امکان خشک کردن لباس ها در فضای آزاد را دارید از تعداد دورهای کم آب کشی استفاده کنید.از به کار بردن ماشین لباسشویی در ساعات پیک مصرف برق جدا خودداری کنید.

برچسب ها درباره :

  • نوشته : مدیر
  • تاریخ : ۱۵ بهمن ۱۳۹۰