در این حادثه که ساعت ۸:۲۱ دقیقه صبح دیروز در بزرگراه شهید یاسینی تهران رخ داد، ترمز کردن ناگهانی راننده یک دستگاه کامیون، باعث برخورد یک خودروی سواری با آن شد. خودروی سواری پشت کامیون و با فاصله کمی از آن در حرکت بود و در همین هنگام برخورد تریلی دیگری با خودروی سواری باعث شد تا چندین خودروی دیگر هم درگیر این حادثه شوند و تصادف زنجیره‌ای رخ دهد.

بقیه در ادامه مطلب….
با اعلام این حادثه به ۱۲۵، آتش‌نشانان ایستگاه‌های ۲۶، ۳۲، ۱۹، ۵۷ و ۷۱ همزمان راهی محل حادثه شدند.در جریان این حادثه یک نفر از سرنشینان خودرو سواری که با کامیون و تریلی تصادف کرده بود در دم جان سپرد و ۳سرنشین دیگر آن که به‌شدت آسیب دیده بودند توسط امدادگران اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافتند. ۲ نفر از این مجروحان در اتاق درهم‌پیچیده خودرو و زیر کامیون گرفتار شده و با مرگ دست و پنجه نرم می‌کردند که آتش‌نشانان با استفاده از تجهیزات ویژه و طی عملیاتی نفسگیر موفق شدند آنها را زنده بیرون کشیده و در اختیار امدادگران اورژانس قرار دهند.
در این حادثه، آسیب زیادی نیز به یک تریلی حامل میلگرد، یک کامیون حامل مرغ، یک کامیون حامل آب معدنی و یک وانت بار وارد شد و دیگر خودروها با آسیب‌های جزئی روبه‌رو شدند.به گفته امیر مهدیانی، معاون منطقه ۳ عملیات آتش‌نشانی تهران، آتش‌نشانان با به‌کارگیری تجهیزات ایمنی و نجات، ضمن اجرای عملیات ایمن‌سازی‌، برای پیشگیری از رخداد آتش‌سوزی و دیگر حوادث احتمالی، عملیات خارج کردن آسیب‌دیدگان و جابه‌جایی خودروهای آسیب دیده را انجام دادند.وی افزود: این حادثه باعث بسته شدن ۳‌ساعته مسیر شرق به غرب بزرگراه و ایجاد راهبندان بسیار سنگین شد.

منبع: سایت حوادث

برچسب ها درباره :

  • نوشته : مدیر
  • تاریخ : ۱۲ مرداد ۱۳۹۰