بررسی دلایل لکه بینی قبل و بعد از عادت ماهیانه + راه حل

عکس, بررسی دلایل لکه بینی قبل و بعد از عادت ماهيانه + راه حل

بعضی از خانمها ( حدود ۵%) ممکن است قبل از دوران عادت ماهانه به مدت ۲ ماه دچار لکه بینی شوند یعنی لکه های خون خارج شود(ترشح لکه‌های خونی روشن) این اتفاق ممکن است تا دو هفته بعد از عادت ماهانه رخ دهد. اگر این اتفاق یکبار افتاد جای نگرانی نیست اما اگر چند ماه متوالی این لکه بینی ها ادامه پیدا کرد یا یکی از مشکلات زیر را داشتید باید حتما به پزشک زنان مراجعه کنید.

بقیه در ادامه مطلب…

۱- لکه‌بینی در هنگامی روی داده است که انتظار خونریزی قاعدگی دارید، و احتمالاً آبستن هستید.
۲- لکه‌بینی بی‌دلیل بیش از سه ماه طول بکشد.
۳- لکه‌بینی با تب یا درد لکن همراه است.

این لکه‌های بی‌خطر تقریباً هر ماه در اواسط چرخهٔ قاعدگی دیده می‌شود و اغلب با درد خفیفی در طرف راست یا چپ شکم همراه است. (البته در برخی زنان، فقدان تخمک‌گذاری نیز، که باعث ضخیم شدن دیوارهٔ زهدان و ریختن مناطق کوچکی از آن در مواقع مختلف می‌شود، ممکن است علت لکه‌بینی باشد.)
لکه‌بینی بدون ارتباط با تخمک‌گذاری می‌تواند علل مختلفی داشته باشد، از جمله عفونت مهبل، مثانه، گردن زهدان، یا اندومتر (پوشش داخلی زهدان). علل دیگر عبارتند از وجود پولیپ (زائده‌های گوشتی درون زهدان)، ناهنجاری سلول‌های گردن زهدان، سرطان، عوارض آبستنی، قرص‌های ضد بارداری، یا عدم تعادل هورمونی.

– درمان لکه‌بینی قاعدگی
پزشک باید علت لکه‌بینی را یافته و نوع درمان را مشخص کند.
علت را بیابید. پزشک با احتیاط نواحی بیرونی، پوشش مهبل، و گردان زهدان را معاینه می‌کند. در صورت لزوم نمونهٔ کوچکی از بافت را برداشته و برای آزمایش میکروسکپی می‌فرستد.
هورمون را متعادل کنید. برای کنترل انجام تخمک‌گذاری، باید یک نمودار تغییرات دمای بدن بسازید. اگر فقدان تخمک‌گذاری عامل لکه‌بینی باشد، پزشک احتمالاً داروی هورمونی، به‌صورت قرص‌های ضد بارداری یا پروژسترون، برایتان تجویز می‌کند.
گرچه قرض‌های ضدبارداری درمان مرسوم در این مورد هستند، در برخی زنان خود آنها باعث لکه‌بینی می‌شوند. در این صورت، پزشک مقدار مصرف آن را تغییر می‌دهد.
عفونت را درمان کنید. اگر عفونت مهبل یا مثانه علت لکه‌بینی باشد، پزشک با تجویز آنتی‌بیوتیک مناسب آن را درمان می‌کند.
مراقب گردن زهدان باشید. گاهی گردن زهدان (ورودی باریک زهدان) سلول‌های غیرطبیعی می‌سازد. این حالت به لکه‌بینی منجر می‌شود و درمان آن آسان است. پزشک با استفاده از پرتو لیزر این سلول‌ها را از بین می‌برد. این گرفتاری شایع است و در دو سوم موارد خطری ندارند، اما ممکن است مقدمه‌ای برای سرطان باشد. بنابراین، تشخیص و درمان آن ضروری است.

دلایل لکه بینی در دوران حاملگی:

لکه بینی یاخونریزی در زمان بارداری به خصوص در سه ماهه اول امری عادی است و معمولا هم دلیل خاصی ندارد.اما به دلیل اینکه در بعضی مواقع این خونریزیها شدید ویا با دلایلی همراه است بنابراین شناخت این دلایل و مراجعه به پزشک در حفظ سلامت مادر و جنین ضروری به نظر می رسد.

خونریزی در سه ماهه اول
حدود ۲۰% از بانوان در طول سه ماهه اول بارداری و در طول ۱۲ هفته اول نشانه هایی از لکه بینی مشاهده می کنند که دلایل مختلف دارد:

خونریزی به دلیل وجود جنین:
در طول ۱۲ روز بعد از آبستنی ممکن است که شخص لکه هایی را مشاهده کند و فکر کند که همانند لکه های دوران پریود است در واقع آنها هنوز متوجه بارداری نشده است.این خونریزی به دلیل جایگزینی جنین اولیه در رحم است که به صورت لکه بینی بوده و بیشتر از چند روز یا چند ساعت دوام نخواهد داشت.

سقط جنین:
بیشترین دلیل نگرانی مادران باردار از خونریزی در طول ۱۲ هفته اول دوران بارداری برمی گردد به سقط جنین مکرر در این دوره زمانی.حدود نیمی از بانوان که در این زمان خونریزی داشته اند نهایتا جنینشان را سقط می کنند اما دلیل نمی شود که در هر لکه بینی ناچیزی شخص دچار نگرانی شود.مخصوصا اگر علائم دیگری نداشته باشد.

بارداری خارج رحمی:
در بارداری خارج رحمی جنین در خارج از رحم یا زهدان که در اکثر مواقع در لوله رحمی است رشد می کند.اگر جنین در همین وضعیت به رشد خود ادامه دهد در نهایت منجر به ترکیدن لوله رحمی می شود که برای مادر بسیار خطرناک می باشد.اگر چه این نوع بارداری خیلی خطرناک است اما تنها در ۲% از بانوان اتفاق می افتد.یکی دیگر از علائم بارداری خارج رحمی درد شدید زیر شکم همراه با گیجی شدید است.

بارداری توده ای(مول):
در شرایط بسیار نادر توده ای در درون رحم به جای جنین شروع به رشد می کند.و در شرایط بسیار نادر نیز این توده می تواند سرطانی شده و به قسمتهای دیگر بدن گسترش یابد. یکی دیگر از علائم بارداری توده ای حالت تهوع و استفراغ شدید و بزرگ شدن سریع اندازه رحم می باشد.

دلایل دیگر خونریزی در دوران اولیه بارداری شامل:
تغییرات در گردن رحم:
در طول زمان بارداری جریان خون زیادی به سمت گردن رحم وجود دارد در نتیجه داشتن رابطه جنسی در این دوران و یا تستهای رحمی باعث ایجاد لکه بینی می شود.این لکه بینی نگرانی در پی نخواهد داشت.

عفونت:
هر گونه عفونت در فضای درونی رحم یا دستگاه تناسلی و یا عفونت ناشی از روابط جنسی (کلامدیا، سوزاک،تبخال) می تواند باعث بروز لکه بینی یا خونریزی،در سه ماهه اول بارداری شود.
خونریزی در سه ماهه دوم و پایانی بارداری:
خونریزیهای غیر عادی در اواخر بارداری را باید جدی گرفت،زیرا احتمال وجود ناراحتی در مادر یا جنین باشد. اگر در طول این دوران خونریزی مشاهده کردید،به پزشک خود حتماً مراجعه نمایید.

دلایل احتمالی خونریزی در اواخر دوران بارداری:
جفت سر راهی:
این شرایط زمانی پیش می آید که جفت به سمت پایین متمایل شده و یا جلوی کانال زایمان را می گیرد.البته این اتفاق بسیار نادر است و در حدود ۱ در ۲۰۰ نفر این اتفاق می افتد اما اگر هم این اتفاق بیافتد،باید سریعاً اقدامات مراقبتی انجام گیرد.این نوع خونریزی بدون درد و علامت اتفاق می افتد.

جدا شدگی جفت:
در حدود ۱% از بارداریها ، در زمان قبل یا طول زایمان جفت از دیواره رحم جدا می شود که برای مادر و جنین خطرناک می باشد. از دیگر علائم جدا شدن جفت،وجود درد در ناحیه زیر شکم و وجود لخته خون در مجرای تناسلی و درد کمر می باشد.

پارگی رحم:
ممکن است به دلیل پاره شدن زخمهای دوخته شده در سزارین بارداری قبلی اتفاق بیافتد که بسیار خطرناک است و نیاز به عمل سزارین فوری می باشد.از دیگر علائم احساس درد و فشار در ناحیه زیر شکم می باشد.

رگهای سر راهی:
در مواقع بسیار نادر در اثر افزایش رگهای خونی در بند ناف و جفت در طول مسیر کانال زایمان،این مسیر را مسدود می کند که برای جنین خطرناک است زیرا در اثر خونریزی زیاد از جفت و بند ناف ممکن است جنین دچار کمبود اکسیژن شده و خفه شود.از دیگر علائم،ضربان غیر طبیعی قلب جنین و خونریزی شدید است.

زایمان زود هنگام:
خونریزی در اواخر دوران بارداری شاید دلیل این باشد که جنین شما آماده به دنیا آمدن است.چند روز یا چند هفته قبل از زایمان توده مخاطی که همراه با لکه می باشد از رحم خارج می شود.اگر این علائم قبل از هفته ۳۷ اتفاق بیافتد،فوراً به پزشک مراجعه کنید زیرا در حال زایمان زود رس هستید.از دیگر علائم می توان به تغییرات مجاری تناسلی، فشارهای زیر شکمی و درد در ناحیه زیر کمر می باشد.

از دیگر دلایل خونریزی در اواخر بارداری:
آسیب در ناحیه گردنی رحم و مجرای تناسلی.پولیپ خونی.سرطان.
اگر در اواخر بارداری دچار خونریزی غیر عادی شدید،چه باید بکنید؟
به دلیل اینکه هر گونه خونریزی در درون رحم علامتی از وجود یک مشکل می باشد،بنابراین سریعاً به پزشک مراجعه نمایید.از یک دستمال برای اینکه میزان خونریزی را مشخص کنید،استفاده نمایید.نوع خونریزی( رنگ صورتی،قهوه ای،قرمز و یا اینکه خونتان دارای لخته بوده و یا روان بوده ) را مشخص نمایید.هر گونه بافتی که از بدن خارج شده را به پزشک نشان داده و در طول دوران خونریزی از نزدیکی و استفاده از پارچه یا پوشک خودداری کنید.

در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر به اورژانس مراجعه کنید:
هر نوع درد یا پیچش در ناحیه زیر شکم .
خونریزی چه با درد و چه بی درد.
خارج شدن بافت از درون رحم.
سرگیجه یا ضعف و غش.
تب بالای ۱۰۰ درجه فارنهایت.

 

چند پرسش و پاسخ که ممکن است سوالات شما را هم در بر بگیرد در این مقاله آماده کرده ایم:

خانم دکتر! چرا برخی از خانم‌ها دچار لکه‌بینی می‌شوند؟

-ابتلای زنان به اختلالات هورمونی و گاهی ابتلا به پولیپ، فیبروم یا ضایعات دیگر در دهانه رحم و داخل رحم باعث لکه‌بینی می‌شود.

– خیلی از خانم‌ها برای رفع مشکل لکه‌بینی هنگام مسافرت‌های زیارتی از قرص‌های ضدبارداری استفاده می‌کنند، این کار ضرری ندارد؟

خانم‌هایی که به دلیل اختلالات هورمونی دچار لکه‌بینی‌های قبل و بعد از عادت ماهیانه یا بین دو سیکل عادت ماهیانه می‌شوند و برای حل این مشکل به‌خصوص در ماه رمضان از قرص‌های ضدبارداری استفاده می‌کنند، باید بدانند که اگرچه مصرف قرص‌های ضدبارداری تا حدودی می‌تواند اختلالات هورمونی زنانه را برطرف کند اما مانند شمشیر دولبه‌ای است که از یک طرف باعث کاهش لکه‌بینی می‌شود و از سوی دیگر به خصوص در سنین بالای ۴۰-۳۵ سال عوارض جانبی به همراه خواهد داشت.

قرص ضدبارداری چه تاثیری در کاهش لکه‌بینی دارد؟

قرص‌های ضدبارداری با کاهش‌دادن ضخامت جدار رحم، مانع خونریزی می‌شوند و تا زمانی که فرد به مصرف قرص ادامه دهد، دچار لکه‌بینی و عادت ماهیانه نخواهد شد. از سوی دیگر مصرف مداوم این قرص‌ها باعث ناباروری می‌شود. استفاده از قرص‌ ضدبارداری قبل از بارداری اول بسیار خطرناک است و احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد. درواقع با مصرف‌طولانی مدت، هورمون‌های موجود در قرص‌ها باعث اختلال در کارکرد هیپوفیز می‌شود و این اختلال مانع مصرف تخمک‌گذاری و بارداری خواهد شد.

مصرف این قرص‌ها برای به تعویق انداختن دوره عادت ماهیانه، منعی ندارد؟

برخی افراد غافل از عوارض این داروها، برای به تعویق انداختن زمان دوره عادت ماهیانه خود از آنها استفاده می‌کنند ولی این کار اگر به مدت طولانی انجام شود، باعث نازک‌ترشدن قطر لایه داخلی رحم (یعنی آندومتر) خواهد شد و به مرور زمان لکه‌بینی را در پی خواهد داشت. در ضمن مصرف قرص‌های قدیمی ضدبارداری که دوز بالایی از اتینیل استرادیول (نوعی استروژن) دارند، در افراد بالای ۴۰ سال باعث لخته‌شدن عروق پا و عروق مغزی می‌شود.

کدام افراد بیشتر در معرض خطر استفاده از این قرص‌ها هستند؟

مصرف قرص‌ها در افراد مبتلا به مشکلات قلبی‌-عروقی باعث تصلب شرایین و افزایش فشارخون می‌شود. به علاوه برای زنان بالای ۳۵ سال، زنان سیگاری یا خانم‌هایی که برای مسافرت یا رفتن به مکان‌های زیارتی مثل سوریه، مکه، کربلا و…. برای به‌تعویق انداختن قاعدگی به دفعات قرص می‌خورند، افرادی که سابقه سرطان پستان دارند (مصرف این قرص‌ها در سنین بالا احتمال ابتلا به سرطان پستان را افزایش می‌دهد) و خانم‌هایی که سابقه ابتلا به فشارخون در یکی از افراد درجه یک خانواده آنها وجود دارد به شدت مضر است.

مصرف قرص ضدبارداری اندازه فیبروم افراد مبتلا به فیبروم رحمی را افزایش می‌دهد. استفاده از این قرص‌ها برای زنانی هم که مستعد ابتلا به بیماری‌های سرطان دهانه رحم و سرطان روده و… هستند، ممنوع است چرا که آثار ناشی از مصرف آنها باعث تاخیر در شناسایی و درمان بیماری می‌شود. این قرص‌‌ها گاهی خطر لخته‌شدن خون در وریدها و آمبولی لخته‌ها را بالا می‌برند، عارضه‌ای که در برخی موارد مرگبار است.

مصرف همزمان این قرصها با سیگارکشیدن چه خطری دارد؟

احتمال سکته قلبی و حوادث ناشی از تصلب شریان‌های مغزی و قلبی در خانم‌های سیگاری به دنبال مصرف قرص‌های ضدبارداری افزایش می‌یابد، مخصوصا در زنانی که تعداد سیگارهایی که در روز مصرف می‌کنند، بالاست و به این ترتیب خطر مرگ نیز در آنها بیشتر است.

خانم ‌دکتر! گفته می‌شود مصرف این قرص‌ها در ظاهر فرد نیز تاثیر می‌گذارد. در این مورد بیشتر توضیح می‌دهید؟

مصرف این قرص‌ها در برخی از افراد به دلیل هورمون استروژن موجود در آنها، باعث افزایش رنگ در گونه می‌شود که در زیبایی فرد تاثیرگذار است. همچنین دوز بالای استروژن و پروژسترون باعث افزایش اشتها و در نهایت چاقی و ابتلا به بیماری‌های همراه با چاقی می‌شود. به‌طوری که برخی از افراد فقط با چند ماه مصرف این قرص‌ها، چند کیلوگرم به وزنشان اضافه می‌شود که مقداری از آن به دلیل ورم و افزایش چربی است. بنابراین بهتر است قرص‌ها در مواقع لازم و به مدت محدود استفاده شوند. همچنین هورمون‌های موجود در قرص‌ها که از خانواده کلسترول هستند، در بدن تجمع می‌یابند و باعث می‌شوند مقدار دوز استروژن ۹ برابر مقدار طبیعی شود.

برچسب ها درباره :

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۱۸ دی ۱۳۹۰
 1. محبوبه گفت:

  سلام.چند ماه ۱ یا ۲ روز قبل از پریودیم لک قهوهای میبینم بعد پریودم شروع میشه میخواستم بدونم چرا اینجوری شدم؟
  ۲بار هم سونوگرافی رفتم از کبد و کلیه و رحم دکتر گفت مشکلی نداری جز چند تا کیست کوچک در حد ۴ تا ۷ میلی
  آیا راهی هست که مثل قبل این لکه بینی رو نداشته باشم
  در ضمن ۵ ماه ازدواج کردم که این مشکل از ۳ ماه قبل از ازدواجم رخ داده.
  ممنون

  • مدیر گفت:

   پاسخ به خانم محبوبه
   با سلام . لطفا برای طرح سوال خود وارد لینک زیر شوید و سوال خود را آنجا مطح کنید. موفق باشید.
   http://www.parsegard.com/childchildcare/%D9%84%DA%A9%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%88%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C.html

  • Fatemeh.m گفت:

   با‌سلام،من‌دختری‌هجده‌ساله‌هستم‌‌حدود‌دوسال‌که‌لکه‌بینی‌قهوهای‌رنگ‌‌وخارش‌در‌قسمت‌ناحیه‌تناسلی‌دارم‌به‌دکتر‌هم‌مراجعه‌نکردم‌؛آیا‌این‌لکه‌بینی‌برای‌باردارشدن‌در‌آینده‌مشکل‌ایجاد‌میکنه؟لطفا‌کمکم‌کنید.

   • مدیر گفت:

    پاسخ به فاطمه
    احتمال دارد لکه بینی ها به خاطر عفونت مهبلی باشد که در صورت تداوم عفونت و درمان نشدن روی بارداری تاثیر منفی می گذارد ، در حالیکه درمان آن بسیار ساده است. حتما به پزشک مراجعه کنید . در ضمن پس از هر بار دستشویی رفتن خود را با سرکه سفید بشورید ( یک لیوان سرکه را داخل افتابه اب بریزید ) و واژن خود را با باد گرم سشوار خشک کنید. تا جایی که میتوانید ماست بخورید.

 2. سارا گفت:

  من ۲۰ سالمه و مجردم وقتی ارضا میشم روز بعدش ترشحاتم خونی میشه من خیلی نگرانم علتش چی می تونه باشه؟و چند سالی هست که پریود منظم ندارم.با پروژسترون ال دی به زور منظم میشه تو رو خدا جواب بدین

  • مدیر گفت:

   پاسخ به سارا : هر عاملی که تغییر در محیط طبیعی واژن بدهد، و به عبارتی PH آن را تغییر بدهد، سبب افزایش ترشح غیر طبیعی از واژن می شود مثل عفونت ها …. اگر خانمی در زمان عادت ماهیانه نباشد ولیکن ترشح خونی داشته باشد، حتماً باید به پزشک زنان مراجعه کند. برای منظم شدن عادت ماهانه و حل مشکل ترشحات خونی فقط باید به پزشک زنان مراجعه کنید چرا که نمی توان بدون سونوگرافی و ازمایش های لازم دلیل آن را متوجه شد. نگران نباشید علت هر چه که باشد قابل درمان خواهد بود. موفق باشید.

 3. ziba گفت:

  سلام من ۴ماهه اقدام به بارداری میکنم ولی دوماه اول باپریود منظم ودوماه اخر نامنظم من اول پریودم لکه قهوهای

 4. ziba گفت:

  اول پریودم لکه بینی قهوهای وبعد شروع پریود…اقدام به بارداری ۴ماه است ولی نمیشه ۱سال ونیم ازدواج کردم درد زیر ناف درد سینه وکمر خارش سینه وسوزش ادرار هم دارم کمکم کنید ازمایش پاپ اسمیر دادم مشکلی نداشتم راهنمایی کنید که چرا باردارنمیشم مرسی

  • مدیر گفت:

   پاسخ به ziba
   در رابطه با باردار نشدن ، عجله نکنید چرا که از زمانی که تصمیم به بارداری می گیرید تا یکسال باردار نشدن طبیعی است . اگر عجله دارید به پزشک زنان مراجعه کنید تا زمان دقیق تخمک گذاری شما را مشخص کند و حتما در آن شبها نزدیکی داشته باشید. در رابطه با سوزش ادرار و درد زیر ناف احتمال عفونت ادراری هست.

 5. مینا گفت:

  من ۳۲ سال دارم و مجردم. سالهاست مشکل لکه بینی دارم خیلی هم دکتر رفتم. خیلی. ولی خوب نمیشه. همه دکترا میگن تا ازدواج کنی. شاید هیچ موقع ازدواج نکردم این که نشد جواب. یه دکتریم گفت به درمان دارویی جواب نمیده حتما عملکرد طبیعی تخمدان شما به همین صورته! یعنی چی یعنی یه هفته لکه بینی قبل از قاعدگی طبیعیه؟!
  من باید چیکار کنم؟ به دکتر زنان مراجع کنم؟ مراجع کردم. به چندین تا. هر چی دارو بلد بودن برام نوشتن. خوب نمیشم. حالا بگین باید چیکار کنم؟

  • مدیر گفت:

   پاسخ به مینا
   با سلام . این مشکل فقط مشکل شما نیست و خیلی از خانمها دچار لکه بینی پیش از قاعدگی می شوند. اگر پزشک شما پس از انجام ازمایش پاپ اسمیر ، آزمایش خون و ادرار و سونوگرافی دقیق اعلام کرده است که مشکل شما عفونت مزمن یا مسائل دیگر نیست مشکل شما استرس و مشکلات روحی است چرا که استرس و فشار جسمی و روحی از علل شایع لکه بینی بین قاعدگی به ویژه در زنان جوان است. استرس و فشار جسمی و روحی ممکن است سبب شوند که مغز فرمان آغاز چرخه قاعدگی را صادر نکند. این امر می‌تواند موجب لکه بینی در نیمه اول چرخه قاعدگی شود. بنابراین بهتر است برای اطمینان برای مشاوره به یک روانشناس نیز مراجعه کنید. موفق باشید.

 6. منصوره گفت:

  ۵١ساله هستم پریود نامنظم دارم بعد از پریود هم دو هفته لکه بینى شروع مى شود گاهى اوقات زیر شکمم به قدرى درد مى گیرد انگار همین الان پریود شدم ولى خبرى نیست ایا این علائم طبیعى است گر گرفتن هم دارم خوردن دم کرده رازیانه براى از بین بردن این علائم چقدر مفید است

  • مدیر گفت:

   پاسخ به خانم منصوره
   اصلا نگران نباشید ، گرگرفتگی واکنش بدن به کاهش ترشح هورمون استروژن است، که با نزدیک شدن به سن یائسگی امری طبیعی است. بی نظم شدن قاعدگی نیز مشکلی ندارد و علت اصلی نیز به هم ریختن تعادل هورمونی یا کاهش تولید استروژن است. دم کرده رازیانه بهترین داروی گیاهی برای کم کردن این مشکلات است.

 7. سارا23 گفت:

  سلام من ۲۳سالمه. مجردم .برای سفرحج یک ماه قرص ال دی مصرف کردم حالا ۶ماهه که لکه بینی دارم .البته قبل مصرف قرص چند ماه درمیون لکه بینی داشتم اما حالا همه ماه دارم. لطفا کمکم کنید. علت چیه؟من چه کار باید بکنم؟

  • مدیر گفت:

   پاسخ به سارا
   متاسفانه مصرف نا منظم قرص ال دی باعث ایجاد لکه بینی می شود که البته موارد دیگری چون نوسانات سطح هورمونها ، کم کاری تیروئید، استرس و تنش و …. نیز در آن دخیل هستند. این مشکل شما با مراجعه به پزشک و تجویز دارو به سادگی قابل درمان است ، پس حتما به پزشک زنان مراجعه کنید.

 8. سحر67 گفت:

  سلام خواهش می کنم جواب منو بدید
  من ۲۵ سلمه مجردم تحته فشار های روحی درسی و خانوادگی هستم کاریشم نمیشه کرد…
  بیشتر اوقات لکه بینی دارم یعنی شاید در طول ماه ۵یا ۶ روز کاملا پاک باشم
  کمی درد هم در پهلو هام دارم . چند سالی هم هست که عفونت دارم
  وقتی آمکسی سیلین حتی برای سرماخوردگی می خورم لکه بینی بیشتر میشه…
  باشم اگه قرض های ضد استرابی هست که بدتر نشم معرفی کنین
  من مجردم آیا این وضع در آینده مشکل ساز نمیشه؟

  • مدیر گفت:

   پاسخ به سحر ۶۷
   با سلام .
   جهت تشخیص علت پریود نامنظم و لکه بینی قاعدگی شما سونوگرافی واژینال از رحم و تخمدانها و آزمایشات کامل هورمونی شامل هورمون تستوسترون و هورمون تیروئید ضروری است

 9. رویا گفت:

  با سلام، من ۳۱ سال دارم، پریودهای منظم ۳۳ تا ۳۵ روزه داشتم، که گاهی ۴۵ روزه میشد، که در این مواقع حدود روز سی ام یک پریود مانند ولی قهوه ای داشتم، پزشکم گفتن اون مشکلی نداره ولی عقب افتادن به خاطر عدم تخمک گذاری است و برام متفورمین تجویز کردند، ماه قبل خوب بودم ولی این ماه باز ۸ روز ماده قهوه ای دفع شد و حالا هم کم و بیش لکه بینی دارم(۴۰ روز گذشته) که اصلا سابقه نداشته، از قرصام هنوز ۲۰ تا مونده و من به دلیل حساسیت نمیتونم قرص ضد بارداری مصرف کنم، آیا راهی برای تنظیم پریودهام هست؟ چون روش جلوگیری ما با تاریخ و کاندوم بود.
  با تشکر

  • مدیر گفت:

   پاسخ به رویا
   با سلام. مصرف قرص متفورمین را ادامه دهید . لکه بینی نباید بیش از سه ماه ادامه پیدا کند در این صورت حتما به پزشک مراجعه کنید البته نگران نباشید چرا که استرس خود باعث لکه بینی می شود. برای تنظیم قاعدگی می توانید از گیاه پنج انگشت استفاده کنید. این گیاه با افزایش ترشح پروژسترون به استروژن باعث بهبود عملکرد تخمدان می گردد . لذا اختلالات پریود را کاهش می دهد. موفق باشید.

 10. ارام گفت:

  با سلام..
  من ۱۹ سال دارم و مجرد هستم..۳ ما پیش عمل لاپاراسکوپی کردم.چون در پشت تخمدان چپم کیست درمویید به قطر ۵ میلی متر بود..الان ۲ بار هست که وقتی یک هفته قبل از پریدم کمی ارضا می شم لکه خون میبینم.می خواستم ببینم باید چه کار کنم؟ایا این موضوع به ارضا شدنم ربط داره یا عملم؟من نمیتونم به دکتر بگم خودارضایی دارم..خواهش می کنم راهنمایی کنید..

  • مدیر گفت:

   پاسخ به آرام
   خود ارضایی فقط در صورتی که منجر به عفونت واژن شود منجر به لکه بینی می شود ، در برخی از افراد ممکن است لکه بینی بعد از عمل لاپاراسکوپی ایجاد شود . این ماه یک هفته مانده به عادت ماهانه خود ارضایی نکنید . اگر لکه بینی ایجاد شد به پزشک خودمراجعه کرده تا برای رهایی از عوارض عمل لاپاراسکوپی دارو بگیرید.

 11. ﻧﮕﺎﺭ گفت:

  ﺑﺎ ﺳﻼﻡ
  ۴ ﺭﻭﺯﻩ ﻛﻪ اﺯ ﭘﺮﻳﻮﺩﻡ ﻣﻴﮕﺬﺭﻩ اﻣﺮﻭﺯ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﭘﺮﻳﻮﺩ ﺷﺪﻡ اﻳﻦ ﻣﺎﻩ ﻣﻦ ۳ ﺑﺳﺘﻪ اﺯ ﻗﺮﺹ اﻭﺭﮊاﻧﺴﻲ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻛﺮﺩﻡ اﻳﻦ اﻭﻟﻴﻦ ﺑﺎﺭ ﺑﻮﺩ ﻛﻪ ﻫﻤﭽﻴﻦ اﺗﻔﺎﻗﻲ اﻓﺘﺎﺩ ﺁﻳﺎ ﻣﻤﻜﻦ ﻫﺴﺖ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﻣﺼﺮﻑ ﺯﻳﺎﺩ ﻗﺮﺹ ﺩﭼﺎﺭ ﭘﺮﻳﻮﺩ ﻣﺠﺪﺩ ﺷﺪﻡ?

 12. منیر گفت:

  سلام.دختری ۲۸ساله هستم.چندسالی هست لکه بینی قبل از پریود دارم.اوایل یک روز قبل از شروع پریود بود.کم کم شد دو سه روز قبل از پریود.بدلیل جوشهای صورت به دکترپوست مرجعه کردم.قرص پروستروژن ومارولون تجویز کرد و بمدت نه ماه مصرف کردم.در زمان مصرف لکه بینی نداشتم.ولی بد از قطعه رمان تا یک ماه خونریزی داشتم که اکثرش بصورت لکه بینی بود.و بعد ازین مدت لکه بینی ها جهارپنج روز قبل از پرید شروع شد..نگرانم وخسته شدم ازین لکه بیتی ها.خاهش میکننم راهنمایی کنین.

  • مدیر گفت:

   پاسخ به منیر
   خونریزی و لکه بینی‌های نامنظم پس از قطع مصرف قرص پروستروژن شایع است . اگر چند سال است که دچار لکه بینی هستید حتما باید برای بررسی به پزشک زنان مراجعه کنید تا علت را تشخیص و داروهای لازم را تجویز کند. موفق باشید.

 13. سحر گفت:

  سلام من۲سال ونیمه ازدواج کردم والان حدود ۵ ماه که از۳ تا۵ روز قبل از قاعدگیم لک بینی قهوه ای دارم وسنم ۲۳ سال هست وخیلی نگرانم وهمیشه تو این ۲ سال ترشحات سفید رنگ ازم خاج میشه تا ر۲ روز بعد نزدیکی سال قبل بدلیل سوزش دکتررفتم وبهم برای عفونت قرص و کرم واژینال داد استفاده کردم الان سوزش ندارم ولی لک بینی قبل پریودی دارم علت چیه؟خیلی نگرانم؟؟؟

  • مدیر گفت:

   پاسخ به سحر
   با سلام . نگران نباشید لکه بینی دلایل مختلفی دارد مثل عفونت ، استرس و …. شما باید به پزشک مراجعه کرده و تست پاپ اسمیرو سونوگرافی بدهید تا علت مشخص شود چرا که گاه لکه بینی های مدام به دلیل تنبلی تخمدان است که باید حتما درمان شود.البته در خصوص شما احتمال عفونت قارچی نیز وجود دارد.

 14. نهال گفت:

  با سلام. دختری ۱۸ ساله هسم,قاعدگیم چند ماه منظم و چند ماه نامنظمه… ۱ سال پیش یکی دو بار در دوران غیر قاعدگی لک دیدم که تقریبا قهوه ای رنگ بود و فکر نمیکردم چیز خاصی باشه.۴ ماه پیش, ۲ هفته بعد از اتمام قاعدگی( دقیقا بین ۲ بار قاعدگی) لکه دیدم باز ولی شبیه لکه نبود بیشتر مثل خونریزی خفیف بود که ۲, ۳ روز ادامه داشت ولی با شدت خیلی کمتر از روز اول… بعد اون هم ۲ ماه قاعدگی منظم داشم بدون لک.اما سر ۳ ماه دوباره لک و… همون داستان! تا الان به پزشک هم مراجعه نکردم.ممنون میشم کمکم کنین.

  • مدیر گفت:

   پاسخ به نهال
   با سلام. اگر لکه بینی، ۳ یا ۴ روز قبل از عادت ماهانه و یا یک هفته پس از آن اتفاق بیفتد، نشان دهنده یک چرخه قاعدگی غیرمعمول است. بهتر است برای اینکه نگرانی شما رفع شود جهت معاینه و تشخیص به پزشک زنان مراجعه کنید.

 15. فاطمه گفت:

  سلام من دختری ۲۴ساله ام.مدتیه که چند روز بهد از پایان پریودم دچار لکه بینی میشم.و این لکه بینی حدود ۳ روز ادامه داره.حدود یکساله که این مشکلو دارم.ولی مثلا دو ماه پشت هم اینجوره و مثلا یک یا دو ماه همه چیز طبیعیه و دوباره ماه بعد لکه بینی دارم.قبلا عفونت قارچی داشتم که درمان کردم.

  • مدیر گفت:

   پاسخ به خانم فاطمه
   توجه داشته باشید که عفونتهای قارچی معمولا مزمن هستند و نیاز به مداوای طولانی مدت دارند مطمئن شوید که عفونت قارچی شما برنگشته باشد. برای حل مشکل خود به پزشک زنان مراجعه کنید تا مشکلی در زمینه باردار شدن در آینده نداشته باشید. موفق باشید.

 16. نغمه گفت:

  با سلام خانمی ۳۰ ساله هستم که ۲ ساله ازدواح کردم که بعد ازدواجم پریود بهم خورده یعنی ۱۰ روز بهد از پاک شدنم دوباره لک میشم که این لک بینی ۱۲-۱۳ روز ادامه داره تا دوباره پریود بشم دکتر رفتم تمام ازمایشها و سونو و پاپ اسمیرم سالم بود دیگه خسته شدم میشه کمکم کنید با تشکر

 17. نرگس ب گفت:

  سلام من بعدپریودی میرم دستشویی خودم خشک میکنم خیلی کم خون قرمززلال روی دستمال علت چیه ممنون

  • مدیر گفت:

   پاسخ به نرگس ب .
   به چنین حالتی لکه بینی می گویند که در بیشتر موارد بی خطر است. اگر این لکه بینی بعد از عادت ماهانه سه ماه بعد از هر عادت و به مدت چند روز متوالی تدوام یافت جهت مشخص شدن علت به پزشک زنان مراجعه کنید.

 18. باران گفت:

  باسلام، من دختر۲۳ ساله هستم، تا ی سال پیش پریودهای منظم و طبیعی داشتم و اصلا لکه بینی رو تجربه نکرده بودم، یک مدت ورزش ایروبیک رو انجام می دادم حتی در روزهای اول پریودی، دردهای قاعدگیم کم می شد حتی در دوره های بعدی پریودی هیچ دردی رو تجربه نمی کردم، اما بعد از اون دیگه ۴-۳ روز بعد پریودی به مدت یک هفته لکه بینی داشتم، الان چند دوره س این حالت رو دارم، اوایل لکه ها قهوه ای و سبز بود اما اخیرا لکه های قهوه ای و گاها لکه های خونی دارم. ازمایش سونوگرافی طبیعی بود و مشکلی نداشت، اما تو آزمایش هورمونی، پروژسترونم ۷۲ بود، پزشک موردنظر قرص دیان و متفورمین تجویز کردند. ممنون میشم نظرتون رو بدونم که مشکل از کجاست و دلیل بالا رفتن هورمون تا به این حد چیه و آیا مصرف قرص دیان عارضه بدی نداره حتی در سال های بعدی زندگی؟

 19. باران گفت:

  ببخشید یادم رفت بگم اخیرا لخته های خونی رو هم در این دوران دارم.

  • مدیر گفت:

   پاسخ به باران
   سلام.
   احتمالا قرص دیان را به خاطر جوشهای روی صورت تجویز کرده اند چون شما مجرد هستید و جنبه ی پیشگیری کننده ی آن از بارداری برای شما مورد نیاز نیست. قرص دیان یکی از داروهای پر عارضه است که بهتر است مصرف نشود. این دارو خطر التهاب وریدی و آمبولی را افزایش می دهد. التهاب وریدی مربوط می‌شود به تشکیل لختۀ خون در وریدِ یکی از اعضای بدن که منجر به انعقاد خون در شریان ریوی می‌شود، و مشکلات تنفسی و قلبی را با خود به همراه خواهد داشت. مصرف دیان ۳۵® باید ۳ تا ۴ دوره بعد از محو شدن جوش ها، متوقف شود. این درمان برای افرادی که سابقۀ فردی یا خانوادگی انسداد شراین و آمبولی را دارند، توصیه نمی‌شود.

   و علت لکه بینی شما احتمالا سندرم تخمدان پلی کیستیک است که دکتر برای شما متفورمین تجویز کرده که مصرف این قرص برای شما بسیار مفید است و مصرف آن را تا زمان قطع لکه بینی ها به صورت مرتب ادامه دهید.

 20. باران گفت:

  و سوال دیگه اینکه ایا خودارضایی می تونه باعث این تغیر هورمونی بشه؟

 21. افسانه گفت:

  سلام،من۲۰خرداد کوتاژ شدم،آخرین عادتیم قبل خاملگی ۷اسفند بود ،اولین عادتیم بعد کورتاژ ۳تیر بود و عادتی بعدیم ۳۰ تیر البته با ۳ روز لکه بینی قبلش الانم ۳روزه لکه بینی دارم ولی عادت نشدم، البته من هیچ وقت مشکلی توی عادتیم نداشتم همیشه منظم بوده و لکه هم نداشتم بعد کورتاژ اینطور شدم بنظرتون این عوارض کورتاژه‌ ؟ و آیا طبیعیه؟باید چکار کنم؟لطفا جوابمو بدید خیلی برام مهمه

 22. لیلا گفت:

  باسلام من چندساله لکه بینی قبل از پریود دارم حدود دو هفته وبهد پریود میشم حوود ۲۰روز طول میکشه۱۰روز پاکم باز شروع میشه ازمایش هورمون وتیرویید دادم گفته مشکلی نداری سونو وپاپ اسمیرم دادم مشکلی ندارم سه ماه پروژسترون خوردم ولی فایده ای نداشت الان متفورمینن میخورم ولی باز فرقی نکردم همهدارویی استفاده کردم خسته شدم ۴۲سالمه سه فرزند دارم کمکم کنید نمیدونم چی کارکنم همش زیر دلم درد می کنه و لک وخونریزی دارم با تشکر

 23. تارا گفت:

  سلام ، من ٢۵ سالمه ٢ ساله ازدواج کردم حدود ۵ ماهی می شه که ١ هفته قبل از پریودم لکه بینی قهوه ای دارم از قرص ضد بارداری استفاده نمی کنم و فقط کم کاری تیرویید دارم و سونو هم سالم بود بنظرتون علت چیه و قدم بعدی چه کاری باید انجام بدم ؟؟؟ قبلا از راهنمایی تون ممنونم

 24. سارا گفت:

  باسلام.من۲۵سالمه وحدود شش ماه از زایمانم میگذره وتواین شش ماه لکه بینی وععونت داستم و چندبار به دکترمراجعه کردم وسنو انجام دادم مشکلی نداشتم وباخوردن یه سری قرص داکسی…عفونتم ازبین رفت ولی لکه بینی ازبین نرفته ونمیدونم جیکارکنم؟؟؟خرید پستی گیرنده تلویزیون دیجیتال DVB T مخصوص کامپیوتر و لپ تاپ

گیرنده تلویزیون دیجیتال DVB-T
دریافت ۲۵ کانال رادیویی وتلویزیونی با کیفیت DVD بدون نیاز به اینترنت
اتصال به کامپیوتر و لپ تاپ از طریق پورت USB
دارای آنتن پرتابل مگنت دار و قابلیت اتصال به آنتن هوایی
دارای نرم افزار قدرتمند برای نمایش تصاویر دریافتی
قابلیت ضبط برنامه های در حال پخش با کیفیت بالا
قابلیت تهیه عکس وذخیره بر روی هارد دیسک از برنامه های درحال پخش
دریافت کلیه کانال های رادیویی وتلویزیونی به صورت دیجیتال

شبکه های قابل دریافت :
شبکه های ۱(سراسری) – ۲(سراسری) – ۳(جوان و ورزش) – ۴(علم و تکنولوژی) – ۵(تهران) – ۶(خبر) – ۷(آموزش) – ۸(معارف) – ۹(مستند) – ۱۰(جام جم) – ۱۱(iFilm – آی فیلم) – ۱۲(PressTV پرس تی وی) – ۱۳(العالم) – ۱۴(شما) – ۱۵(بازار) + ۱۰ شبکه رادیویی

ویژگی ها :
- گیرنده ۱۵ کانال داخلی و ماهواره ای ایران و ۱۰ شبکه رادیویی
– مشاهده شبکه های تلویریونی با کیفیت ماهواره (DVD) به صورت دیجیتال بدون نیاز به دیش
– تامین برق مورد نیاز از پورت usb ، بدون نیاز به آداپتور خارجی
– امکان تهیه عکس از برنامه های در حال نمایش
– اتصال آسان از طریق پورت usb
– امکان تهیه لیست کانال های مورد علاقه
– گارانتی تعویض

توجه : اگر شهر شما هنوز پخش دیجیتال را پشتیبانی نمی کند میتوانید از این گیرنده به عنوان تلویزیون آنالوگ استفاده کنید.لازم به ذکر است که پخش دیجیتال به زودی در سراسر کشور قابل دریافت خواهد بود.

قیمت استثنایی : فقط 45000 تومان
برای مشاهده توضیحات و تصاویر بیشتر اینجا را کلیک نمایید . . .
برای خرید و سفارش این محصول بر روی آیکن زیر کلیک نمایید :
خرید پستی

ايربرا

برای مشاهده توضیحات و تصاویر بیشتر اینجا را کلیک نمایید . . .

پکیج طراحی ناخن مایا

برای مشاهده توضیحات و تصاویر بیشتر اینجا را کلیک نمایید . . .

خردكن نايسر دايسر پلاس

برای مشاهده توضیحات و تصاویر بیشتر اینجا را کلیک نمایید . . .

بيگودي جادويي

برای مشاهده توضیحات و تصاویر بیشتر اینجا را کلیک نمایید . . .

کیف رولی لوازم آرایش

براي مشاهده توضيحات و تصاوير بيشتر اينجا را کليک نماييد . . .

بستني ساز خانگي مجيک

براي مشاهده توضيحات و تصاوير بيشتر اينجا را کليک نماييد . . .

مانتو تابستانه سرمه

براي مشاهده توضيحات و تصاوير بيشتر اينجا را کليک نماييد . . .