photo تاثیر مصرف روغن زیتون بر زیبایی پوست

براى برخوردارى از یک پوست زیبا و سالم به دنبال کرم ها و ماسک هاى مختلف نباشید و پولتان را بیش از این هدر ندهید. به ماسک هاى طبیعى متوسل شوید و کمى رژیم غذایى تان را تغییر بدهید تا به پوستى صاف و شفاف دست پیدا کنید. از آنجا که سرما به دلیل ایجاد خشکى در پوست رابطه مستقیمى با چروک و پیرى زودرس دارد، در این فصل بیشتر به پوستتان رسیدگى کنید. معناى رسیدگى هم این نیست که به فروشگاه هاى عرضه محصولات آرایشى و بهداشتى بروید و هرچه در جیبتان است بدهید و یک کرم ضدچروک خریدارى کنید. اگر مى خواهید پوست خوبى داشته باشید، اجازه ندهید که هیچ گاه پوستتان خشک شود. بهترین وسیله براى چرب نگه داشتن پوست روغن زیتون است……
بقیه در ادامه مطلب…

مصرف روغن زیتون در وعده هاى غذایى به ویژه سالاد و استعمال آن به صورت یک امولسیون طبیعى به دلیل خاصیت آنتى اکسیدانى و دارا بودن ویتامین هاى A، E، K و C که مى تواند از خشکى و زبرى پوست که زمینه ساز چروک و پیرى زودرس است، جلوگیرى کند به پوست شادابى و طراوت بخشد.
علاوه بر روغن زیتون، عسل، زرده تخم مرغ، آب لیمو و بابونه نیز قادرند همانند یک ماسک محافظتى، پوست را در برابر انواع آسیب ها محفوظ نگه دارد. براى جلوگیرى از چروک پوست، عسل و زرده تخم مرغ را مخلوط نموده و بر صورت خود بمالید. البته اگر پوستتان چرب است این ماده را به صورت جداگانه استفاده نمائید. براى از بین بردن التهابات پوستى از بخور بابونه استفاده کنید یا بابونه را آسیاب کرده و به همراه مقدارى آب به صورتتان به ویژه، جاى جوش ها بمالید.اگر هم پوستتان حساس است و با کوچکترین تغییر مثلاً وزش باد سرد دچار خشکى مى شود از آب لیمو استفاده نمایید. مطمئناً با استفاده از روش هاى فوق دیگر هیچ احتیاجى به کرم و امولسیون هاى شیمیایى نخواهید داشت.

برچسب ها درباره :

  • نوشته : مدیر
  • تاریخ : ۴ تیر ۱۳۹۰