photo تاثیر ESI The Verde کپسول چای سبز بر لاغری

مواد فعال و مؤثر

فواید کپسول چای سبز – مضرات قرص چای سبز

مواد فعال و مؤثر
۲۵۰mg
Green tea, powdered leaves

۱۰۰mg
Green tea leaves, titr, d.e. 40% polyphenols – ۱۵% catechins – ۳% caffeine

بقیه در ادامه مطلب…


موارد مصرف :

خصوصیت ویزه این مکمل گیاهی ،به علت دارا بودن پلی فنول ها و کاتشین ها ،محافظت سلول های بدن در برابر رادیکال های آزاد ویک آنتی اکسیدان قوی و مؤثر می باشد.

کپسول های چای سبز به عنوان کنترل و کاهش پرفشاری خون و کاهش چربی خون(کلسترول) توصیه می گردد. همچنین به علت خاصیت گرمازائی (Thermogenic) ، موجب سوخت و سوز کالری و نهایتا کاهش وزن و لاغری می گردد.

اثرات اصلی مواد مؤثر و فعال :

۱- Green Tea (برگ های پودر شده چای سبز):

برگ هایی که بصورت پودر در می آیند، غالبا فقط از برگ های تازه و بدون مواد اضافی دیگر Green Tea بدست می آیند.پودر چای سبز از تجمع پلاکت های خون جلوگیری کرده و خطر بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد.این ماده انبساط عروقی خون را بهبود بخشیده و موجب آرامش خاطر گردیده و به همین منظور مصرف شبانه این کپسول آرامبخش می باشد.و بالاخره مواد فعال موجود در برگ چای سبز مهار کننده، آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACE inhibitor) بوده که به همین منظور در اشخاصی که دارای فشار خون بالا می باشند، موجب کاهش فشار خون می گردند.

۲- مواد مؤثر برگ های چای سبز(پلی فنول ها ۴۰% ، کاتشین ها ۱۵% و کافئین۳%)

Catechine کاتشین های موجود در چای سبز و ترکیبات موجود در پلی فنول ها، توامـا ، خاصیت آنتی اکسیدان قوی داشته که رادیکال های آزاد را غیر فعال نموده بنابر اینموجب سلامتی بافت ها می گردد. این دسته از ملکول ها به علت خاصیت ترموژنیک و گرمازائی موجب کاهش وزن می گردند، این مواد با سوخت و سوز و به کار بری بالای مصرف کالری نیز در درمان چاقی و در نتیجه کاهش وزن بکار میروند.

خاصیت مهم و دیگر ملکول های فوق کاهش کلسترول خون می باشد. چای سبز موجب کاهش چربی های بد خون (LDL) و تری گلیسرید ها شده و بالعکس موجب افزایش چربی های خوب خونHDL))که برای بدن مفید می باشند می گردد،همچنین بدن را در مقابل اکسیداسیون چربی ها و تجمع آنها محافظت می نماید.

دستور مصرف : ۳ تا ۴ کپسول در روز همراه با آب فراوان میل شود .
منبع :سهند دارو سبز

مقاله دوم در مورد کپسول چای سبز
اطلاعات بیشتردر موردقرص لاغری چای سبز
مسأله قرص های لاغری که اکنون تبلیغات زیادی برای ترویج آن صورت می گیرد، سئوال بسیاری از افراد مبتلا به اضافه وزن و چاقی است. مطمئناً شما هم در سایت های دیگر یا حتی در داروخانه ها، با این قبیل داروها برخورد کرده اید و این سئوال برایتان مطرح شده که آیا واقعاً داروهای لاغری مؤثرند؟

در مورد اثرات این داروها اخبار ضد و نقیض بسیاری موجود است. سایت های تبلیغاتی، از اثرات مفید این داروها و کاهش وزن بدون تحمل گرسنگی صحبت می کنند، ولی در سایت های پزشکی مطالب دیگری مشاهده می شود.

تحقیقات پزشکی و بررسی های آماری بر روی افرادی که دارو مصرف کرده اند نشان می دهد، این داروها یا بی اثر هستند یا اثر آنها بسیار کوتاه مدت است و پس از قطع دارو، وزن شخص به حالت اولیه باز می گردد.

در بسیاری از افراد، عوارض جانبی مصرف دارو بروز می کند و گاهی آنقدر شدید است که می توان گفت، دارو به جای اینکه بیماری چاقی را درمان کند، بیماری دیگری را هم به وجود آورده است.

این نکته حائز اهمیت است که استفاده از این داروها، به تنهایی برای کاهش وزن، به هیچ عنوان یک راه درمان اصولی نیست و فرد حتماً احتیاج به رژیم غذایی مناسب تحت مراقبت یک رژیم درمان و فعالیت بدنی منظم دارد.

مصرف داروهای لاغری برای چه کسانی مورد نیاز است؟

استفاده از این داروها تنها برای افرادی مجاز است که :

۱) نمایه توده بدنی آنها (BMI) بالاتر از ۳۰ باشد؛ بدین معنی که در مرحله چاقی درجه ۲ باشند و هیچ بیماری خاصی نداشته باشند. پس به افرادی که کمی اضافه وزن دارند توصیه می شود از این داروها استفاده نکنند و فقط افراد خیلی چاق ، مجاز به استفاده از این داروها هستند.

۲) افرادی که در اثر اضافه وزن و چاقی مبتلا به دو عارضه مزمن شده اند، مثلاً در اثر اضافه وزن طولانی مدت دچار فشار خون بالا و دیابت شده اند.

در میان این همه دارو کدامیک برای درمان چاقی توصیه می شوند؟

در حال حاضر تنها تعداد معدودی از قرص های موجود در بازار توسط سازمان غذا و دارو *FDA تأیید شده اند و مصرف آنها تنها برای مدت کوتاهی ، چند هفته و حداکثر چند ماه مجاز است.

این داروها، اگر پایه گیاهی داشته باشند ، اثرات جانبی ندارند. بیشتر داروهای مورد استفاده ، قرص های ضد اشتها هستند که از این جمله ؛Tenuate,Didrex, Sanorex, Mazanor, Adipex-p, Meridia است. بیشتر این داروها قرص ها و یا کپسول هایی هستند که موجب کاهش اشتها میشوند.

نوع دیگر از داروهای تجویز شده، قرص های ممانعت کننده از جذب چربی ها هستند مثل xenical که با چربی موجود در غذا ترکیب شده و جذب آن را تا۳۰ درصد کاهش می دهد.

Meridia و Xenical و fatburners تنها داروهایی هستند که برای طولانی مدت به افراد خیلی چاق توصیه می شوند.

داروهای ضد اشتها چگونه عمل می کنند؟

این داروها شرایطی را در بدن به وجود می آورند که فرد احساس گرسنگی نکند، به این صورت که باعث تولید بیشتر هورمون سروتونین و یاکاتکول آمین می شوند. این دو هورمون تولید شده درمغز، بر رفتار غذایی فرد اثر گذاشته و با افزایش تولید آنها فرد احساس سیری و پُری می کند.

نحوه عمل داروهای جاذب چربی چگونه است؟

با مصرف این داروها، چربی خورده شده در روده شکسته نشده و یا جذب آن مختل می شود .
منبع :fat-slim.com
هرگز بدون مشورت با متخصص هیچگونه دارویی حتی گیاهی را مصرف نکنید

برچسب ها درباره :

  • نوشته : مدیر
  • تاریخ : ۱ تیر ۱۳۹۰