photo درمان قطعی سرگیجه مزمن کلیک کن

اگر شما هم یک روز صبح با سرگیجه شدید از خواب بیدار شدید و حال این سرگیجه و منگی  به صورت خفیف یا شدید روزها ، ماه ها و یا حتی سالها با شما همراه است شما دچار سرگیجه مزمن شده اید که بر اساس التهاب گوش داخلی ایجاد می شود . مراجعه مکرر به پزشک و مصرف قرصهای بتاهیستین و دیازپام و سینازین و …. بی فایده است . شاید باور نکنید اما تنها روش درمانی این بیماری رعایت رژیم غذایی است که برای شما توضیح خواهیم داد . با رعایت این رژیم در مدت چند روز متوجه درمان خود خواهید شد. از همین الان این برنامه غذایی را کاملا رعایت کنید:

۱- قطع مصرف نمک حتی به اندازه یک گرم ( غذاهای شما باید کاملا بدون نمک پخته شوند و حتی ذره ای نمک نباید وارد بدن شما شود ، منظور کم کردن نمک نیست بلکه منظور قطع کامل نمک است در این بیماری عامل اصلی نمک است پس اگرمیخواهید از این سرگیجه خلاص شوید برای ماه ها باید با نمک خدافظی کنید ).

۲-  خوردن هر گونه خوراکی که نمک دارد کاملا ممنوع است از جمله پنیر ، خیار شور ، چیپس ، پفک ، رشته ، کشک و …. خوراکی هایی که به صورت کنسرو هستند و در آنها نمک می باشد مثل رب گوجه فرنگی ، تن ماهی ، کنسرو لوبیا ، ترشی و خلاصه هر چیزی که در مواد تشکیل دهنده آن نمک باشد.

۳- اگر در گذشته روزی ۸ لیوان اب می خوردید دیگر مهم نیست باید مصرف آب خود را کنترل کنید. شما باید روزی چند لیوان آب میوه طبیعی ( از خوردن اب میوه های مصنوعی خوددداری کنید) مصرف کرده و فقط روزی ۱ الی ۳ لیوان اب مصرف کنید.

۴- مصرف چای و نوشابه تا درمان بیماری کاملا باید قطع شود.

۵ – خوردن  خوراکی های مُدر مثل اناناس ، کیوی ، پیاز ، سیر ؛ گوجه توصیه می شود.

۶ – مصرف مقدار زیادی موز ، مرغ و ماهی و حبوبات  البته بدون نمک و رب

۷- این خوراکی ها مثل نمک باید کاملا از برنامه غذایی شما حذف شوند : ۱- رب انار ۲- انار ۳- اب انار ۴- زعفران

با رعایت رژیم غذایی بالا شما به صورت کامل  درمان می شوید ، اگر چه مصرف غذا بدون نمک بی طمع است و یا خوردن روزی چند لیوان اب میوه طبیعی به جای اب کمی هزینه می برد اما رعایت این نکات درمان قطعی شما را به دنبال خواهد داشت. ضمن اینکه تا حد امکان برای مدتی از حضور در مکانهای شلوغ و پر سر و صدا خودداری کنید.

برچسب ها درباره :

  • نوشته : مدیر
  • تاریخ : ۳۰ فروردین ۱۳۹۲