photo راه حل هایی برای خرناس کشیدن همسر شما در خواب

یکی از مسائلی که موجب به هم خوردن آرامش زندگی زن و شوهرها می شود خُر و پف کردن و گاه خُرناس کشیدن یکی از آنهاست . خرو پف هیچ درمانی ندارد و شما نمیتوانید کاملا این مسئله را حل کنید اما راه هایی برای درمان خرناس های بلند و آهسته کردن خروپف وجود دارد که عبارتند از :

۱- به بینی خود چسب بینی بزنید تا مجرا را باز کند. این چسب ها در اکثر داروخانه‌ها وجود دارند. آنها را خریداری کرده، دستور عمل روی بسته را بخوانید و چسب را به بینی خود بزنید.

۲- بر طرف کردن گرفتگی بینی ، برای اینکار باید مدتی از قرصهای ضد احتقان یا آنتی‌هیستامین استفاده کنید.

۳- هرگز از قرصهای خواب آور استفاده نکنید. چرا که قرص‌های خواب‌آور و سایر مسکن‌ها باعث سست‌شدن ماهیچه‌های گلو و حنجره شده و مجرای هوا را تنگ می‌کنند که نتیجه آن خر و پف شبانه است.

۴-از چیزهایی که خروپف را تشدید می کنند، دوری کنید. مثل قرص‌های قهوه و خوردن غذاهای سنگین قبل از خواب.

۵-ورزش‌های مخصوص خروپف انجام دهید. زبان خود را تا جایی که می توانید بیرون بیاورید و بعد رها کنید. این کار را ۱۰ بار تکرار کنید.سعی کنید زبان خود را به چانه بزنید. نگه دارید و رها کنید. این کار را دوباره تکرار کنید. حداقل برای ۱۰ بار. تا جایی که می‌توانید دهان را باز کرده و لبخند بزنید. ۱۰ ثانیه حالت را نگه داشته و رها کنید. در طول روز هرچقدر که می توانید این حرکت را تکرار کنید. با صدای بلند لا لا لا لا بگویید. هر لا را ۳ ثانیه نگه دارید. ۵ بار این کار را تکرار کنید. بعد کا کا کا کا بگویید. بعد از آن ما ما ما ما. این کار باعث تقویت حنجره و گلو شده و جلوی سست شدن را می گیرد.

۶-اگر به پشت می‌خوابید، چندتا بالش زیر سر خود بگذارید تا کمی بالاتر باشید و روی تخت صاف نخوابید.یا اینکه سر تخت را بلند کنید. برای این کار می‌توانید چند عدد تخته زیر تخت گذاشته یا زیر هر پایه تخت چندتا دفترچه تلفن قدیمی بگذارید. اینگونه می‌توانید سر تخت را بالاتر بیاورید.

۷- به پهلو بخوابید. وقتی که به پشت می خوابید، زبان شما به گلو چسبیده و مانع جریان هوا می‌شود.یکی از راه‌هایی که می‌توانید خود را مجبور به این کار کنید این است که یک توپ تنیس را به پشت لباس بدوزید تا هر بار که خواستید به پشت برگردید شما را ناراحت کند و مجبور شوید به پهلو بخوابید.

برچسب ها درباره :

  • نوشته : مدیر
  • تاریخ : ۱۰ آبان ۱۳۹۲