روش پرورش شنبلیه در گلدان معجزه ای برای رویش موها

عکس, روش پرورش شنبلیه در گلدان معجزه ای برای رویش موها

شنبلیله فقط یک سبزی خوشمزه برای قورمه سبزی نیست اگر از خواص شگفت انگیز آن روی موهای سر با خبر شوید حتما این سبزی را در گلدان کاشته و برای مصرف شخصی پرورش می دهید… در این پست علاوه بر اموزش کاشت آن ، از تاثیر آن روی موها و نحوه استفاده آن برای درمان مشکلات مو خواهیم نوشت.  شنبلیله دارای مواد چرب و مواد نشاسته ای ، مواد ازته ، مواد فسفره و ماده ای بنام گونل لین می باشد .زمان کاشت شنبلیله فصل بهار و پائیز است. شنبلیله در خاک مرطوب، غنی، دارای زهکشی خوب یا در کمپوست خوب پوسیده شده رشد بهتری خواهد داشت. برای تقویت خاک، به آن کود ریز مغذی  و یا حیوانی اضافه کنید. بذر شنبلیله نور کامل خورشید را به مکان نیمه آفتابی ترجیح می‌دهد. این گیاه در طول دوره‌های خشک و بدون باران باید مرطوب نگاه داشته شود. در صورت امکان بذرها را پیش از کاشتن، به جهت افزایش قدرت جوانه زنی، ۱۲ الی ۲۴ ساعت در آب خیس کنید. بذر شنبلیله در عمق نیم سانتی متری خاک بصورت دستپاش یا ردیفی کاشته می‌شود. آن‌ها را به مقدار انبوه و کنار هم بپاشید و خاک کمی رویشان بریزید. و خاک را تا سبز شدن بذرها مرطوب نگه دارید. می‌توانید هشت هفته قبل از پایان سرما و یخبندان، بذرها را داخل یک گلدان کاشته و در منزل نگهداری کنید و پس از زمان سرما و یخبندان آن را به بیرون منتقل کنید..شنبلیله برای تقویت ریشه ی مو و درمان مشکلات فولیکولی بسیار مؤثر است. تخم شنبلیله حاوی هورمون هایی است که رشد مو را افزایش می دهند و به بازسازی فولیکول های مو کمک می کنند.این گیاه حاوی پروتئین و نیکوتینیک اسید است. تأثیر برنامه های غذایی سرشار از پروتئین در ماه رمضان، بر جلوگیری از ریزش مو و تحریک رشد مو شناخته شده است.میزان بالای پروتئین موجود در شنبلیله، دلیل اصلی اثر درمانی آن روی طاسی سر است. لسیتین موجود در تخم شنبلیله هم به تقویت موهای خشک و آسیب دیده کمک می کند.تخم شنبلیله تقویت کننده ای طبیعی است، مو را مرطوب می کند و درخشندگی و شادابی مو را به آن بازمی گرداند. به همین دلیل است که تخم شنبلیله یکی از ترفندهای کهن هندی برای افزایش رشد مو محسوب می شود.

برای خواندن بقیه توضیحات در مورد شنبیله و موها روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید….

۱- تخم های شنبلیله را مدتی در آب خیس کنید و سپس آن ها را له کنید و خمیری درست کنید. ابتدا کمی روغن نارگیل به سر بمالید و سپس، خمیر را روی پوست سر بمالید. برای بهترین نتیجه، به مو یک ساعت زمان بدهید تا ماسک را جذب کند. پس از یک ساعت، سر را بشویید.

۲- راه دیگر این است که پودر آسیاب شده ی تخم شنبلیله را با روغن نارگیل ترکیب کنید و خمیری درست کنید. سپس، این مواد را روی سر ماساژ دهید. پس از ۲ تا ۳ هفته استفاده، حتماً نتایج خوبی خواهید گرفت.

۳ -خمیر درست شده از تخم شنبلیله و شیر نارگیل به جلوگیری از ریزش مو، کاهش شوره ی سر و افزایش رشد مو کمک می کند.
۲-    شوره ی سر

راه های مختلفی برای درمان شوره ی سر وجود دارد و تخم شنبلیله یکی از اساسی ترین و مؤثرترین راه های درمان آن است. تخم شنبلیله برای خشکی و آماس پوست سر نیز مفید است.نحوه ی استفاده از تخم شنبلیله برای شوره ی سر:

۱- ۲  قاشق غذاخوری تخم شنبلیله را یک شب در آب خیس کنید. صبح روز بعد، تخم ها نرم تر شده اند. می توانید آن ها را له کنید و خمیری درست کنید. این خمیر را  نیم ساعت روی پوست سر بگذارید.

۲- تخم شنبلیله را یک شب در آب خیس کنید و آن را خمیر کنید. کمی کشک به آن اضافه کنید و آن را روی پوست سر بریزید. پس از یک ساعت، سر را به خوبی آب بکشید. این ترکیب از شوره و دیگر ناراحتی های مربوط به پوست سر جلوگیری می کند.

۳- راه دیگر این است که یک قاشق غذاخوری تخم شنبلیله را خرد کنید و آن را با روغن گرم ترکیب کنید. پس از سرد شدن ترکیب، آ‌ن را روی پوست سر بریزید و ۲ ساعت صبر کنید. سپس، سر را به خوبی با شامپو بشویید تا خمیر به طور کامل از روی سر پاک شود.

۴- با استفاده از پودر تخم شنبلیله و آب،‌ خمیری درست کنید و آن را روی پوست سر بمالید و پس از نیم ساعت آن را بشوید. کسانی که شوره ی سرشان شدیدتر است، می توانند خمیر را یک ساعت روی سر نگه دارند.

۵- با استفاده از پودر تخم شنبلیله و سرکه ی سیب، خمیری درست کنید. این خمیر را بیشتر از ۳۰ دقیقه روی سر نگه ندارید. این ماسک برای درمان شوره و خشکی و خارش پوست سر مفید است.
۳-     نرمی مو

تخم شنبلیله حاوی لیستین است. زمانی که تخم شنبلیله در آب خیس می خورد، ماده ی لغزنده ای را تولید می کند که باعث درخشندگی مو می شود.
این ویژگی تخم شنبلیله را به نرم کننده ای طبیعی و عالی برای مو تبدیل کرده است. تأثیر نرم کننده های طبیعی دیگر از جمله کشک و روغن به این اندازه نیست. لعاب موجود در تخم شنبلیله هم همین خاصیت را دارد.
راز داشتن موهای پرپشت: تخم شنبلیله
نحوه ی استفاده از تخم شنبلیله به عنوان نرم کننده:

۱- تخم شنبلیله را یک شب در آب جوش خیس کنید. صبح روز بعد که تخم ها لزج شده بودند، آن ها را له کنید و خمیری درست کنید و روی پوست سر و ریشه ی موها و سپس، تار موها بمالید.
اجازه ندهید که خمیر به طور کامل خشک شود زیرا در این صورت، شستن آن سخت می شود. تا زمانی که خمیر هنوز مرطوب است، آن را بشویید. می توانید سر را با یک کیسه ی پلاستیکی بپوشانید تا خمیر خشک نشود. پس از ۳۰ دقیقه، سر را بشویید.

۲- ترکیب پودر تخم یا برگ های شنبلیله با گل ختمی چینی، موها را نرم و پوست سر را خنک می کند.

۳- می توانید با استفاده از تخم شنبلیله تقویت کننده ای گیاهی درست کنید. تخم شنبلیله را در آب بجوشانید و سپس،‌ آن ها را یک شب در روغن نارگیل خیس کنید.
صبح روز بعد، روغن را صاف کنید و سر را هفته ای سه بار با این روغن ماساژ دهید تا موهایی درخشان داشته باشید. این روغن به کاهش ریزش مو بسیار کمک می کند.
۴-    رفع طاسی سر

یکی از متداول ترین کاربردهای شنبلیله برای مو، کمک به بهبودی طاسی سر است. شنبلیله حاوی هورمون هایی است که رشد مو را افزایش می دهند و به تقویت و بازسازی فولیکول های مو کمک می کنند. بدین منظور:
•    پودر تخم شنبلیله را با روغن نارگیل ترکیب کنید
•    پوست سر را هفته ای دو بار با این ترکیب ماساژ دهید تا متوجه رشد موهای تازه شوید.
۵-    ترمیم موهای آسیب دیده

تخم شنبلیله را برای مدتی در آب خیس کنید و سپس،‌ آن را صاف کنید. سر خود را با این آب بشویید تا موهای شما را نرم و لطیف کند. خواص مرطوب کنندگی و نرم کنندگی طبیعی تخم شنبلیله، فولیکول های مو را تغذیه می کند تا آن ها موهای آسیب دیده را ترمیم کنند.
راز داشتن موهای پرپشت: تخم شنبلیله
۶-    جلوگیری از سفیدی زودرس مو

شنبلیله به جلوگیری از سفیدی زودرس مو نیز کمک می کند.
یک مشت تخم شنبلیله را همراه با روغن نارگیل بجوشانید و فقط موهای خود را با این روغن داغ ماساژ دهید. بگذارید که در طول شب روی موها بماند و صبح روز بعد، آن را بشویید. این کار از سفیدی زودرس مو جلوگیری می کند.

برچسب ها درباره :

  • نوشته : مدیر
  • تاریخ : ۴ آذر ۱۳۹۴


خرید پستی گیرنده تلویزیون دیجیتال DVB T مخصوص کامپیوتر و لپ تاپ

گیرنده تلویزیون دیجیتال DVB-T
دریافت ۲۵ کانال رادیویی وتلویزیونی با کیفیت DVD بدون نیاز به اینترنت
اتصال به کامپیوتر و لپ تاپ از طریق پورت USB
دارای آنتن پرتابل مگنت دار و قابلیت اتصال به آنتن هوایی
دارای نرم افزار قدرتمند برای نمایش تصاویر دریافتی
قابلیت ضبط برنامه های در حال پخش با کیفیت بالا
قابلیت تهیه عکس وذخیره بر روی هارد دیسک از برنامه های درحال پخش
دریافت کلیه کانال های رادیویی وتلویزیونی به صورت دیجیتال

شبکه های قابل دریافت :
شبکه های ۱(سراسری) – ۲(سراسری) – ۳(جوان و ورزش) – ۴(علم و تکنولوژی) – ۵(تهران) – ۶(خبر) – ۷(آموزش) – ۸(معارف) – ۹(مستند) – ۱۰(جام جم) – ۱۱(iFilm – آی فیلم) – ۱۲(PressTV پرس تی وی) – ۱۳(العالم) – ۱۴(شما) – ۱۵(بازار) + ۱۰ شبکه رادیویی

ویژگی ها :
- گیرنده ۱۵ کانال داخلی و ماهواره ای ایران و ۱۰ شبکه رادیویی
– مشاهده شبکه های تلویریونی با کیفیت ماهواره (DVD) به صورت دیجیتال بدون نیاز به دیش
– تامین برق مورد نیاز از پورت usb ، بدون نیاز به آداپتور خارجی
– امکان تهیه عکس از برنامه های در حال نمایش
– اتصال آسان از طریق پورت usb
– امکان تهیه لیست کانال های مورد علاقه
– گارانتی تعویض

توجه : اگر شهر شما هنوز پخش دیجیتال را پشتیبانی نمی کند میتوانید از این گیرنده به عنوان تلویزیون آنالوگ استفاده کنید.لازم به ذکر است که پخش دیجیتال به زودی در سراسر کشور قابل دریافت خواهد بود.

قیمت استثنایی : فقط 45000 تومان
برای مشاهده توضیحات و تصاویر بیشتر اینجا را کلیک نمایید . . .
برای خرید و سفارش این محصول بر روی آیکن زیر کلیک نمایید :
خرید پستی

ايربرا

برای مشاهده توضیحات و تصاویر بیشتر اینجا را کلیک نمایید . . .

پکیج طراحی ناخن مایا

برای مشاهده توضیحات و تصاویر بیشتر اینجا را کلیک نمایید . . .

خردكن نايسر دايسر پلاس

برای مشاهده توضیحات و تصاویر بیشتر اینجا را کلیک نمایید . . .

بيگودي جادويي

برای مشاهده توضیحات و تصاویر بیشتر اینجا را کلیک نمایید . . .

کیف رولی لوازم آرایش

براي مشاهده توضيحات و تصاوير بيشتر اينجا را کليک نماييد . . .

بستني ساز خانگي مجيک

براي مشاهده توضيحات و تصاوير بيشتر اينجا را کليک نماييد . . .

مانتو تابستانه سرمه

براي مشاهده توضيحات و تصاوير بيشتر اينجا را کليک نماييد . . .