photo شیر نارگیل خواص آن روش درست کردنش

شیر نارگیل به صورت غلیظ  به این شیوه درست می شود : گوشت نارگیل را به طور ریز رنده کرده و در آب می جوشانیم تا به خوبی مخلوط شود و سپس آن را از صافی رد می کنیم که اندازه تور های صافی ضخامت شیرنارگیل را تعیین می کند.شیر نارگیل به شکل رقیق و مصارف دارویی به این شکل درست می شود: پس از ساخت شیرنارگیل غلیظ تفاله های باقی مانده آن را در آب می جوشانیم و با کمک فشار دست از صافی رد می کنیم.شیرنارگیل غلیظ در در غذا های سنتی و دسر ها مورد استفاده قرار می گیرد و شیر نارگیل رقیق در سوپ ها و سس های مختلف استفاده می شود.کنسرو شیرنارگیل شامل شیرنارگیل های غلیظ و رقیق می باشد که شما می توانید به راحتی در خانه نسبت به نیاز خود  ضخامت آن را تنظیم کنید. شیرنارگیل یک نوشیدنی با کالری بالا و چربی های اشباع زنجیره متوسط است.همچنین علاوه بر این شیرنارگیل حاوی بسیاری مواد مغذی دیگر می باشد.( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)شیرنارگیل را می توان یک غذای مغذی با کالری زیاد حساب کرد. حدود ۹۳% از کالری شیرنارگیل را چربی ها، از جمله چربی های اشباع شناخته شده نظیر تری گلیسیرید با زنجیره متوسط تشکیل می دهد. همچنین این نوشیدنی منبع خوبی از مواد معدنی و ویتامین های مختلف است.یک فنجان ۲۵۰ گرمی شیرنارگیل حاوی ترکیبات زیر است:

کالری: ۵۵۲
چربی: ۵۷ گرم
پروتئین: ۵ گرم
کربوهیدرات: ۱۳ گرم
فیبر: ۵ گرم
ویتامین س : ۱۱%
فولات: ۱۰%
آهن: ۲۲%
منیزیم: ۲۲%
پتاسیم: ۱۸%
مس: ۳۲%
منگز: ۱۱۰%
سلئیوم: ۲۱%

لی
سلامت
بارداری و زایمان
تغذیه سالم
تناسب اندام
جنسی و زناشویی
سلامت جسمی
پوست، مو و ناخن
سلامت روان
سلامت و تربیت کودک
طب سنتی
آشپزی و شیرینی پزی
نکات مهم آشپزی
خواص مواد غذایی
سفره آرایی و تزیین غذا
دسر
نوشیدنی ها
سبک زندگی
مطالب اختصاصی
اسرار خانه داری
انرژی مثبت
موفقیت در زندگی
سرگرمی و دانلود
ازدواج
بعد از ازدواج
قبل از ازدواج
اخبار
پزشکی و بهداشتی
دنیای بازیگران
مد و زیبایی
تماس با ما
تبلیغات

خانه » سلامت » خواص مواد غذایی » خواص شیر نارگیل و موارد استفاده از آن
مدیر
اضافه کردن دیدگاه

این مطلب رو به اشتراک بگذارید!

خواص مواد غذایی • سلامت
خواص شیر نارگیل و موارد استفاده از آن
۱,۰۵۱ بازدید
۸ دقیقه مطالعه

شیر نارگیل یک نوشیدنی بسیار مقوی است که اخیرا در بین مردم بسیار محبوب شده است. این نوشیدنی محبوب  یک جایگزین مناسب شیر گاو می باشد که دارای خواص درمانی زیادی است. در این مطلب نگاه دقیقی به این نوشیدنی و خواص آن می کنیم.

شیر نارگیل ممکن است باعث کاهش التهاب، کاهش اندازه زخم و مبارزه با ویروس ها و باکتری ها شود.
شیر نارگیل چیست؟

شیرنارگیل از گوشت میوه نارگیل ، که از درخت نارگیل رشد می کند به وجود می آید. این نوشیدنی معمولا در غذا های تایلندی و جنوب شرقی آسیا دیده می شود که از محبوبیت زیادی در کشور های هند، هاوایی و برخی از کشور های آمریکای جنوبی بر خوردار است.
بر خلاف آب نارگیل، شیر نارگیل به صورت مایع به وجود نمی آید.با مخلوط گوشت نارگیل با آب آن یا آب معمولی به صورت نصف به نصف شیرنارگیل به دست می آید.

آب نارگیل حاوی ۹۴% آب می باشد و چربی و مواد مغذی کمتری نسبت به شیرنارگیل دارد. شیر نارگیل  از گوشت نارگیل قهوه ای بالغ به دست می آید و در بسیاری از غذا های سنتی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.
شیرنارگیل در چه مدل هایی ساخته می شود؟

شیر نارگیل عمدتا به دو صورت نازک و ضخیم طبقه بندی می شود که بر اساس مقدار نارگیل استفاده شده در آن می باشد.

غلیظ: گوشت نارگیل را به طور ریز رنده کرده و در آب می جوشانیم تا به خوبی مخلوط شود و سپس آن را از صافی رد می کنیم که اندازه تور های صافی ضخامت شیرنارگیل را تعیین می کند.

رقیق: پس از ساخت شیرنارگیل غلیظ تفاله های باقی مانده آن را در آب می جوشانیم و با کمک فشار دست از صافی رد می کنیم.
شیرنارگیل غلیظ در در غذا های سنتی و دسر ها مورد استفاده قرار می گیرد و شیر نارگیل رقیق در سوپ ها و سس های مختلف استفاده می شود.
کنسرو شیرنارگیل شامل شیرنارگیل های غلیظ و رقیق می باشد که شما می توانید به راحتی در خانه نسبت به نیاز خود  ضخامت آن را تنظیم کنید.

خواص شیر نارگیل
خواص شیر نارگیل و مواد مغذی موجود در آن

شیرنارگیل را می توان یک غذای مغذی با کالری زیاد حساب کرد. حدود ۹۳% از کالری شیرنارگیل را چربی ها، از جمله چربی های اشباع شناخته شده نظیر تری گلیسیرید با زنجیره متوسط تشکیل می دهد. همچنین این نوشیدنی منبع خوبی از مواد معدنی و ویتامین های مختلف است.یک فنجان ۲۵۰ گرمی شیرنارگیل حاوی ترکیبات زیر است:

کالری: ۵۵۲
چربی: ۵۷ گرم
پروتئین: ۵ گرم
کربوهیدرات: ۱۳ گرم
فیبر: ۵ گرم
ویتامین س : ۱۱%
فولات: ۱۰%
آهن: ۲۲%
منیزیم: ۲۲%
پتاسیم: ۱۸%
مس: ۳۲%
منگز: ۱۱۰%
سلئیوم: ۲۱%

علاوه بر این محققان بر این باورند که در نوشیدنی شیرنارگیل پروتئین منحصر به فردی است که دارای خواص درمانی می باشد ولی با این حال برای اثبات این حرف تحقیقات بیشتری مورد نیاز است. شیرنارگیل یک نوشیدنی با کالری بالا و چربی های اشباع زنجیره متوسط است.همچنین علاوه بر این شیرنارگیل حاوی بسیاری مواد مغذی دیگر می باشد.
تاثیر شیرنارگیل بر روی وزن و متابولیسم:

برخی شواهد مبنی بر تاثیر تری گلیسیرید با زنجیره متوسط بر روی کاهش وزن وجود دارد. حدود نیمی از چربی نارگیل را یک اسید چرب با زنجیره متوسط به نام اسید لوریک تشکیل می دهد. همچنین نارگیل حاوی مقدار کمی از اسید کاپریک و اسید کاپریلیک می باشد.

بر خلاف دیگر زنجیره های چربی، زنجیره های متوسط از دستگاه گوارش به کبد در جایی که از آن ها برای تولید انرژی بدن استفاده می شود، منتقل می شود. بنابراین چربی های زنجیره متوسط خیلی کم پیش می آید که به عنوان چربی در بدن ذخیره شود. همچنین تحقیقات بر روی این مسئله نشان می دهد چربی های زنجیره متوسط ممکن است به کاهش اشتها و جذب کالری در بدن کمک کند.در یک مطالعه کوچک بر روی مردانی که اضافه وزن دارند، محققان به بعضی از آن ها ۲۰ گرم روغن با زنجیره متوسط دادند و متوجه شدند کسانی که از روغن با زنجیره متوسط استفاده کردند ۲۷۲ کالری نسبت به کسانی که از سایر روغن ها استفاده کردند کمتر کالری جذب کردند.تحیقات نشان داده چربی با زنجیره متوسط موجود در نارگیل می تواند مصرف کالری و سوزاندن چربی در بدن را افزایش دهد.چند مطالعه کنترل شده بر روی افراد چاق که دارای بیماری های قلبی هستند نشان داده است که مصرف روغن نارگیل باعث کاهش وزن بدن و چربی شکم می شود و همچنین سلامت قلب آن ها نیز بهبود یافته است.اگر چه هیچ مطالعه ای به طور مستقیم در تاثیر شیر نارگیل بر روی سوخت و ساز بدن انجام نشده است اما تحقیقات زیادی تاثیر روغن نارگیل بر کاهش وزن را نشان می دهد. مهم ترین اثر شیرنارگیل بر کاهش وزن، اسید های چرب موجود در آن است. همچنین این اسید های چرب زنجیره متوسط در نارگیل ممکن است اشتها را کاهش داده و با افزایش متابولیسم در بدن به کاهش چربی های شما کمک کند.

برچسب ها درباره :

  • نوشته : مدیر
  • تاریخ : ۱۲ دی ۱۳۹۵