photo قبل از جراحی پروتز سینه ( بزرگ کردن سینه) حتما بخوانید:

اگر شما چه خانم و چه آقا قصد جراحی سینه ( پروتز سینه ) را دارید حتما قبل از جراحی نکته های پزشکی زیر مطالعه کنید:
۶ساعت قبل از مراجعه به بیمارستان از خوردن و آشامیدن هر گونه جامدات یا مایعات خودداری کنید و  قبل از رفتن به بیمارستان حمام کنید. مدارک پزشکی قبلی شامل عکس، آزمایش، نوار قلب و غیره را همراه بیاورید. پروتز خریداری شده و سوتین مناسب را همراه بیاورید. به پهلو خوابیدن بلامانع است ولی تا شش هفته به روی سینه نخوابید. تا ۵ روز پانسمان تعویض نگردد و استحمام نشود، روز پنجم پس از عمل پانسمان برداشته شود و پس از استحمام از سوتین مناسب و سفت استفاده شود. ۱۰-۷ روز پس از عمل بخیه ها برداشته می شود. خط عمل در چین زیر پستانها می باشد و آثار خط عمل و بخیه ها پس از چند ماه بی رنگ و نازک می شود ولی از بین نخواهد رفت.. ورزش های سبک را پس از ۶ هفته و ورزشهای سنگین را پس از سه ماه می توانید انجام دهید.. پس از این عمل بارداری بلامانع می باشد، و این عمل لطمه ای به شیر دهی وارد نمی کند.

بقیه در ادامه مطلب…
در کسانیکه سر سینه ( نیپل ) فرورفته می باشند، پس از عمل پروتز پستان این حالت رفع نمی شود. فقط از داروهایی که جراح معالج شما تجویز نموده است استفاده نمائید.. در یک تا دو روز اول ممکن است چند قطره خون از محل بخیه ها خارج شود که طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد. پس از این عمل ، برای حفظ فرم پستانها ضروری است  تا یک ماه و نیم دائما از سوتین مناسب استفاده نمائید.درکسانی که پیش از عمل عدم تقارن قابل توجه پستانها از نظر حجم و میزان افتادگی دارند ، پس از عمل این تفاوت پستانها به حداقل می رسد ولی ممکن است تقارن و تشابه کامل ایجاد نشود. فرم نهایی پستانها ونتیجه نهایی عمل حدود ۳-۲ ماه پس از عمل مشخص می گردد. در صورت وجود سابقه عفونتهای شدید لگنی، جراحی های عروقی، فلبیت (لخته شدن خون در عروق) یا مصرف قرص جلوگیری از بارداری، به جراح اطلاع دهید، در صورتی که سابقه ابتلا به هپاتیت (یرقان ) یا HIV دارید اطلاع دهید. در صورت وجود اعتیاد به مواد مخدر اطلاع دهید.
۱۷٫ در صورتی که هر گونه دارویی مصرف می نمائید یا بیماری های جسمی یا روحی دارید یا سابقه جراحی دارید به جراح اطلاع دهید. از دو هفته قبل از عمل تا یک هفته پس از عمل از مصرف بروفن، آسپرین و ویتامین E و از استعمال دخانیات خودداری نمائید.. در صورتیکه سابقه بیماریهای پستان در خود یا خانواده دارید حتما به جراح اطلاع دهید، البته لازم به ذکر است که این عمل سبب افزایش خطر ابتلا به سرطان نمی شود.

برچسب ها درباره :

  • نوشته : مدیر
  • تاریخ : ۲۷ بهمن ۱۳۹۰