photo ماسک برای کک و مک

کک و مک را همه می شناسند پوستی شبیه سیبی پر از لکه ، یک تعبیر ساده . برای رهایی از این پوست باید چه کار کرد؟ بهترین ماسک های صورت که میتواند شما را از این وضعیت نجات دهد عبارتند از :

۱ – ماسک گوجه فرنگی ،  صورت خود را با ورقه‌های نازک پوست گوجه‌فرنگی کاملا بپوشانید و بگذارید یک ساعت روی صورتتان بماند و بعد صورت را با آب گرم بشویید. این عمل را روزی دو بار تکرار کنید.
۲- آب تمشک یا آلبالو را بگیرید و آن را روی پوست صورت خود بمالید و بگذارید یک ساعت روی صورتتان بماند و بعد صورت را با آب گرم بشویید. این عمل را روزی دو بار تا زمانی ادامه دهید که کک‌ومک شما از بین برود.
* توجه: در هر یک از دو روش بالا، اگر قبلا به پوست خود لیموترش تازه نیز بمالید، روش‌های درمانی فوق موثرتر خواهند بود.
۳- پیاز گل نرگس را کاملا له کرده و با کمی سرکه مخلوط کنید. این مخلوط را مدت ۳۰ دقیقه روی صورتتان بگذارید.

بقیه در ادامه ی مطلب…
۴- ماسک گل سرخ نیز برای رفع کک و مک مفید است. مواد لازم، طرز تهیه و طرز استفاه از این ماسک در قسمت زیر آمده است. برای این ماسک شما به ۳۰ گرم غنچه گل سرخ ، ۳۰ گرم جو پرک شده ، ۷۰ سی سی اب مقطر و ۲۰ گرم عسل نیاز دارید. آب مقطر در حال جوش را روی غنچه‌های گل سرخ ریخته و بگذارید ۱۰ دقیقه بماند.این مخلوط را از صافی ریزی عبور دهید. گل‌ها را خارج نموده و با چاقوی تیزی خوب خرد کنید.سپس دوباره گل‌ها را به آب مقطر برگردانده و پس از آن که آن را کمی گرم کردید، جو پرک آسیاب شده و عسل را اضافه کنید.حال مخلوط فوق را خوب ورز دهید تا به شکل خمیر درآید.
طرز استفاده:پوست صورت و گردن و سینه را تمیز نموده و مقداری از این ماسک خمیری شکل را بر روی این نواحی بمالید (از مالیدن آن به دور چشم خودداری کنید).پس از ۳۰ دقیقه پوست را با آب ولرم بشویید.مواد موجود در گل سرخ باعث رفع افتادگی پوست شده و به آن طراوت می‌بخشد. به علاوه گل سرخ توانایی برطرف کردن جوش‌ها و سایر اختلالات پوستی را دارد.
در ضمن مواد موجود در عسل باعث ترمیم و تجدید سلول‌های پوستی می‌شود.

برچسب ها درباره :

  • نوشته : مدیر
  • تاریخ : ۱۶ فروردین ۱۳۹۱