photo متن برای مجری روز احسان و نیکوکاری و برای اجرا در صف مدرسه

از متن زیر می توانند مجری های گرامی در مراسم روز نیکوکاری ۱۴ اسفند ماه استفاده کنند. هم چنین این متن برای اجرای دانش آموزان در صف مدرسه نیز مناسب می باشد.

دوستای مهربون، سلام. سلام به همه اون بچه های عزیزم که این روزها، یعنی توی این یک هفته که «احسان و نیکوکاری» نام گذاری شده، به فکر دوست های فقیر و نیازمندشون هستند و به اون ها کمک می کنند.
می دونید احسان و نیکوکاری یعنی چی؟احسان و نیکوکاری، یعنی انجام کارهای خوب؛ مثل کمک به دیگران، کمک به آدم هایی که فقیر هستند و نیاز به کمک دارند، تا اون ها هم بتونن زندگی خوب و شادی داشته باشند.خدای بزرگ، بزرگ ترین بخشنده است و آدم های بخشنده رو هم خیلی دوست داره.ما آدم ها هم برای این که بتونیم جز بخشنده ها باشیم، یک هفته از سال رو، به نام«هفته احسان و نیکوکاری» انتخاب کرده ایم که در آن، به نیازمندان و فقیران کمک کنیم. چه قدر خوبه که همیشه به یاد آدم های فقیر باشیم تا خدای خوب، از ما راضی باشه.
دوستای عزیزم! …. خانوم، امروز یه کار خیلی خوب انجام داده؛ اون امروز لباسی رو که برای عیدش خریده بود، کادو کرد و اومد پیش باباش و گفت که بابا! می خوام این رو برای جشن نیکوکاری، به بچه های فقیر هدیه کنم. وقتی بابا ازش پرسید که پس خودت چی؟ لبخندی زد و گفت: من خودم از همون لباس پارسال که قبلاً برام خریدی، استفاده می کنم، ولی اون بچه هایی که فقیر هستند، اصلاً لباس قشنگی ندارند که بخوان برای شب عید بپوشن و به همین خاطر الان ناراحت هستند و من هم می خوام با این کادو، اون ها رو خوشحال کنم.روز مهربانی(متن مجری احسان و نیکوکاری)
بچه های نازنین! حالا می خوام یه قصه براتون بگم. یک روز یه آقاپسری که اسمش «احسان» بود، همراه با پدربزرگش داشت می رفت پارک. بعددید که پدر بزرگ ایستاده و داره یه تابلویی رو می خونه. احسان پرسید: بابابزرگ! اون جا چی نوشته؟ پدر بزرگ هم با مهربانی گفت: عزیزم! نوشته «هفته احسان و نیکوکاری مبارک». احسان کوچولو خندید و گفت: «باباجون! احسان که اسم منه؟» بابابزرگ گفت: درسته، ولی کلمه «احسان»، یعنی نیکوکاری. توی کشور ما، از ۱۴ تا ۲۱ اسفند هر سال، به نام «هفته احسان و نیکوکاری» نام گذاری شده؛ یعنی توی این یک هفته، هر کدوم از ما، به اندازه ای که می تونیم، به آدم های فقیر و بی بضاعت کمک می کنیم تا اون ها هم بتونن شب عید خوبی داشته باشند.خدا نیکوکاران را دوست دارد.
بچه های خوب! می دونید که خدای بزرگ، بارها توی قرآن کریم، از نیکوکارها نام برده و گفته که اون ها رو دوست داره. مثلاً توی سوره ای، قصه نیکوکاری حضرت علی علیه السلام و خانواده اش رو گفته، که اون آدم های بزرگ و خوب، سه روز تمام روزه گرفتند، ولی موقع افطار، غذای خودشون رو به یک انسان های نیازمند دادند و خودشون گرسنه موندند.خداوند هم از این کار اون ها خیلی خوشش اومد و قصه اون ها رو توی قرآن کریم آورد تا ما مسلمون ها، همیشه اون رو بخونیم و مثل اون ها، به فکر دیگران باشیم و به اون ها کمک کنیم.بچه ها! این روزها که هفته احسان و نیکوکاریه، فرصت مناسبیه تا ما هم بتونیم به دوستای نیازمندمون کمک کنیم.
منبع : تبیان

برچسب ها درباره :

  • نوشته : مدیر
  • تاریخ : ۵ اسفند ۱۳۹۲