photo مزایای خوردوی جک اس ۵ و ویژگی های این خودرو

یکی از جدیدترین خودروهای کرمان موتور خودروی جک S5 است که اگرچه این خودرو از نظر ظاهری بسیار بهتر از هم وطنی های خود مانند X60 است ولی هنوز رگه هایی از طراحی دیگر خودروهای معروف جهان در آن دیده می شود. به طور مثال اگر به صورت متمایل از روبرو به خودرو نگاهی بیندازید، فرم جلو پنجره، چراغ ها، خطوط کناری روی بدنه و طراحی شیشه های کناری سریعا هیوندای ix35 را در ذهن تداعی می کند. همچنین در داخل خودرو و در قسمت کنسول میانی این موضوع نیز تکرار شده و می توانید نمونه چینی شده توسان را مشاهده کنید. اما با تمامی این اوصاف، روی هم رفته طراحی جک S5 نسبت به دیگر محصولات این کمپانی مانند جک توجوی، که هم اکنون در بازار موجود می باشد، بسیار بهتر شده که احتمالا می تواند در فروش آن نیز تاثیرگذار باشد.( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)کرمان موتور در نمایشگاه خودروی تبریز از یک شاسی بلند جدید رونمایی کرده و این بار نیز به سراغ شریک چینی خود یعنی شرکت جک (JAC) رفته است. جک S5 نام خودرویی است که قرار است به زودی توسط این خودروساز داخلی وارد بازار بشود و به شاسی بلندهای چینی بازار تنوع بیشتری بدهد.
اگر به ظاهر S5 نگاهی بیندازید متوجه می شوید
جک S5 با پیشرانه های ۲ و ۱٫۸ لیتری به بازارهای جهانی عرضه شده که گویا کرمان موتور قصد دارد نمونه ۲ لیتری آن را وارد بازار کند. در این پیشرانه و به کمک گیربکس ۶ سرعته دستی حداکثر ۱۷۴ اسب بخار در ۵۲۰۰ دور در دقیقه و ۲۳۵ نیوتن متر در ۲۰۰۰ هزار تا ۴۰۰۰ دور در دقیقه تولید می شود. این خودرو مجهز به توربوشارژر است و حداکثر سرعت آن به ۱۸۰ کیلومتر در ساعت می رسد.
از نظر ابعاد و اندازه S5 دقیقا ۴۴۳۰ میلیمتر طول، ۱۸۴۰ میلیمتر عرض و ۱۶۶۰ میلیمتر ارتفاع دارد و وزن این خودرو نیز ۱۵۰۵ کیلوگرم است. یعنی S5 کمی طویل تر از هیوندای توسان است اما در عین حال کمی سبک تر از آن می باشد.
هنوز معلوم نیست کرمان موتور قصد دارد چه امکاناتی را روی این شاسی بلند چینی نصب کند اما احتمالا باید منتظر تجهیزاتی مانند سنسور نور، چراغ های مه شکن در جلو و عقب، دو خروجی اگزوز و سنسور پارک در عقب باشیم.
مشخصات فنی و تجهیزاتی که قرار است روی این خودرو نصب شود :

سانروف، آینه‌های جانبی برقی همراه با گرمکن، روشن شدن خودکار چراغ‌های جلو، چراغ‌های مه‌شکن جلو و عقب، چراغ ترمز سوم، چراغ‌های عقب LED، تنظیم ارتفاع نور چراغ‌های جلو برقی، کامپیوتر سفری، صندلی چرمی، پوشش چرمی فرمان، کاور موتور، تنظیم ارتفاع صندلی راننده، تنظیم صندلی راننده در ۶ جهت و کمک راننده در چهار جهت، سیستم صد سرقت، ترمزهای ABS، EBD، EBA، سیستم کنترل کشش TCS، سیستم پایداری الکترونیکی ESP، سیستم کنترل سرعت در سرپایینی HDC، سیستم کنترل ایستایی در سربالایی HAC، دو کیسه هوا، اخطار دهنده باد چرخ‌ها، فرمان الکتریکی، تنظیم فرمان در دو جهت، تهویه مطبوع، سنسور دنده عقب، سیستم صوتی MP3 با خروجی AUX، iPod، USB، بلوتوث، ۶ بلندگو، آنتن شیشه‌ای قفل ایمنی کودک، سیستم ISOFIX، رینگ‌های ۱۷ اینچی روی آن نصب شود.

برچسب ها درباره :

  • نوشته : مدیر
  • تاریخ : ۱ دی ۱۳۹۵