photo مواد غذایی انرژی زا را بشناسید

این چهار خوردنی معجزه کننده عبارتند از:

۱ موز: این میوه منبع غنی از کربوهیدرات های قابل هضم است که به حفظ تقویت و عملکرد مناسب ماهیچه ها کمک می کند. موز همچنین می تواند سطح انرژی بدن را در بلند مدت در حد بالایی نگه دارد. بعلاوه موز منبع غنی از پتاسیم است که این عنصر به تحریک تکانه های عصبی و در نتیجه افزایش توده عضلانی کمک می کند. حاصل این تغییرات افزایش طاقت بدن است.
بقیه در ادامه مطلب…
۲ عدس: این گروه از حبوبات حاوی تمام منابع غذایی مفیدی است که بدن برای یک روز کاری فعال و پرتحرک به آن نیاز دارد. این موارد عبارتند از کربوهیدرات ها، پروتئین، فیبر خوراکی، ویتامین ها و املاح معدنی هستند. بنابراین عدس می تواند بدون وارد کردن کالری ها و چربی های غیرضروری به بدن سطح انرژی آن را افزایش دهد.

۳ تمشک آبی این میوه مانند سایر توت ها منبعی غنی از آنتی اکسیدانهای مفید است. به گفته متخصصان هرچه رنگ توت ها تیره تر باشد خواص آنتی اکسیدانها افزایش پیدا می کند. تمشک آبی در عین حال تاثیر مثبتی در بهبود بافت های عضلانی آسیب دیده دارد و به تقویت عمومی بدن کمک می کند.

۴ بادام ها: این مغزهای خوشمزه منابع مغذی و غنی از چربی و پروتئین و فیبرخوراکی هستند که به تقویت پایدار انرژی بدن کمک کرده و موجب می شوند که مدت طولانی تری احساس سیری کنید.

برچسب ها درباره :

  • نوشته : مدیر
  • تاریخ : ۱۷ مرداد ۱۳۹۰