خودروی پرنده مجوزهای لازم را برای تردد روی مسیرهای زمینی از مسئولان مربوط دریافت کرد.این مجوز به وسایل نقلیه هوایی اعطا می‌شود که قادرند روی زمین نیز تردد کنند. این وسیله نخستین خودروی پرنده جهان محسوب می‌شود که یک شرکت آمریکایی نمونه اولیه آن‌را ساخته و قرار است تا سال ۲۰۱۲میلادی به تولید انبوه برسد و وارد بازار شود. خودروی یاد‌شده فقط به۵۲۰متر باند پروازی برای فرود آمدن و بلند‌شدن نیاز دارد.سرعت این وسیله در هوا به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد و با یک باک‌‌سوخت،۸۰۰کیلومتر را می‌پیماید.قیمت خودروی پرنده حدود ۲۴۵هزار دلار تخمین زده می‌شود و قرار است برای نخستین بار به منظور کاهش بارِترافیکی در انگلیس به کار گرفته شود.

بقیه در ادامه مطلب…

فارغ‌التحصیلی پس از ۶۶سال
لندن: یک‌پیرمرد ۸۵ ساله اهل ولز، پس از وقفه ۶۶ ساله موفق شد مدرک فارغ‌التحصیلی خود را از دانشگاه دریافت کند. هارولد‌جونز که به‌دلیل روی دادن جنگ‌جهانی دوم سابقه تحصیلی‌اش در سال ۱۹۴۵میلادی مفقود شده بود سرانجام پس از این سال‌ها مدرک فارغ‌التحصیلی خود را از دانشگاه کاردیف دریافت کرد. جونز که هم‌اکنون در مادرید اسپانیا زندگی می‌کند برای تکمیل آموزش نظامی‌اش در نیروی دریایی انگلیس در سال ۱۹۴۵‌فراخوانده شد و هرگز موفق نشد مدرک خود را بگیرد. با وجود این او در شغل خود در رشته مهندسی موفق بود و ماموریت‌های کاری گوناگونی را در ولز، خاورمیانه، لندن، هلند و آفریقای‌جنوبی انجام داد. جونز می‌گوید: احتمال دارد من پیرترین فردی باشم که از این کالج فارغ‌التحصیل شده است.
فروش فرزندان در اینترنت
کانبرا: زن استرالیایی که سعی داشت کودکان خود را در یک‌سایت تجاری معروف بفروشد، به احتمال زیاد حضانت آنان را از دست خواهد داد. این مادر۳۰ساله هفته گذشته تصاویری از دختر و پسر خود را که هر دو زیر ۱۰سال سن دارند در این سایت برای فروش گذاشت. این آگهی یک‌روز روی سایت یاد‌شده بود تا اینکه پلیس با مسئولان آن تماس گرفت و آگهی از روی سایت برداشته شد. در حال حاضر مقامات در حال بررسی و تجسس درباره علت این اقدام عجیب این مادر استرالیایی هستند. آنها تاکید کردند که جست‌وجوهای خود را ادامه می‌دهند تا مطمئن شوند کودکان این زن در سلامت و امنیت هستند و به خوبی از آنان مراقبت می‌شود. اگر خلاف این امر ثابت شود احتمال دارد که پدر نیز حضانت فرزندانش را از دست بدهد.
پنالتی‌زدن با پشت پا
بیروت: دیاب اوانا، بازیکن تیم ملی امارات در مصاف دوستانه تیم ملی این کشور مقابل لبنان اقدام به زدن یک‌ضربه پنالتی نه به شکل معمول از روبه‌رو، بلکه با پشت‌پا کرد. سرکو‌کاتانچ سرمربی امارات در شرایطی که این بازی با نتیجه ۵ بر ۲ به سود تیمش بود، اوانا را به بازی فراخواند و این بازیکن ۳دقیقه پس از ورود به زمین و در شرایطی که پنالتی برای امارات گرفته شده بود، پشت توپ قرار گرفت و با پشت‌پا توپ را به شکلی جالب و عجیب وارد دروازه لبنان کرد. پس از بازی، مربی اماراتی‌ها از این حرکت ستاره تیم خود ابراز ناراحتی کرد. وی اظهار داشت: از این مدل زدن ضربه پنالتی خوشم نمی‌آید. باید به بازیکنان تیم‌های دیگر احترام بگذاریم. در پی زدن ضربه پنالتی با پشت پا، یکی از اعضای کادر فنی تیم لبنان نسبت به این بی‌احترامی اعتراض کرد.

برچسب ها درباره :

  • نوشته : مدیر
  • تاریخ : ۳۰ تیر ۱۳۹۰