photo چگونه سینه هایم را معاینه کنم که سرطان دارد یا نه ؟

خواندن این مطلب برای تمامی دختر خانمها و خانمهای بالای ۱۲ سال لازم و ضروری است حتی آقایون هم می توانند با خواندن این مطلب به همسرانشان در معاینه ی سینه ها و اطلاع از سلامت انها یا اولین نشانه های سرطان یا توده های بی خطر کمک کنند. برای این کار باید تمامی اقدامات زیر را هر ماه انجام دهید :
مرحله اول: ابتدا در جلوی یک آینه پهن ایستاده و به سینه‌های خود در چهار حالت :۱- دستها بالای سر ۲- دستها به  کمر زده۳- دستها در کنار بدن آویزان۴- خم شده به سمت جلو . به دقت نگاه کنید ودر صورت وجود هر گونه علامت غیر عادی مانند فرو رفتگی پوست و یا نوک سینه  ویا زخمهای مزمن  یا پوسته پوسته شدن نوک سینه یا حالت پوست پرتقالی سینه توجه  کنید.
مرحله دوم:به پشت بخوابید و دست سمتی راکه میخواهید معاینه کنید زیر سر بگذارید و با دست مقابل تمامی سینه را معاینه کنید. برای اینکار از قسمت نرم بند انتهائی انگشتان دوم تا چهارم استفاده کنید و نسج پستان  را به آرامی و به حالت دورانی روی قفسه سینه بلغزانید.برای اینکه تمام قسمتها به طور کامل معاینه شوند ،نسج سینه را مانند یک ساعت در نظر بگیرید و تمام قسمتهای آن را معاینه کنید. ناحیه زیر بغل را نیز فراموش نکنید و با نگه داشتن بازو به حالت نیمه باز این منطقه را نیز به صورت عمقی معاینه کنید. معاینه سینه را میتوانید در حمام  و در حالت ایستاده نیز انجام دهید. در انتها نوک سینه را به آرامی فشار دهید تا از وجود یا عدم ترشحات نوک سینه مطلع شوید. در صورت لمس توده‌ یا سفتی در سینه یا ترشح از نوک سینه بدون اضطراب و نگرانی به پزشک مراجعه کنید زیرا در بسیاری از موارد این علامتها مربوط به بیماریهای خوش خیم سینه بوده و درمان آنها بسیار راحت میباشد.

برچسب ها درباره :

  • نوشته : مدیر
  • تاریخ : ۱۱ مهر ۱۳۹۱