photo گیاهان مناسب برای حفاظ بالکن و حیاط منزل به جای نرده و دیوار

بیشتر ما عادت کرده ایم برای اینکه دید همسایه را از بالکن شخصی یا حیاط خویش بگیریم دور آن نرده بکشیم و با گذاشتن حصیر یا چیزهای دیگر دید را کمتر کنیم اما این کار چهره زیبایی ندارد و روحیه ما را هم خراب میکند. بهترین کار این است که از گیاهان برای حفاظ استفاده کنید گیاهانی که در تمامی فصول سبز  و رشد آنها سریع تر از دیگر گیاهان باشد به این گیاهان گیاهان حفاظ می گویندکه در این پست ما آنها را به شما معرفی خواهیم کرد:

پیچک‌­ها: مثل شقایق‌­پیچ‌­ها یا رازک‌­ها گزینه‌ای مناسب است اگر سعی دارید که نرده­‌های چوبی خود را به سرعت بپوشانید، انواع گوناگون گیاهان رونده گزینه­‌های خوبی برای شما هستند. بعضی از گیاهان رونده که به سرعت رشد می­‌کنند پیچک‌­ها، شقایق‌پیچ‌­ها یا رازک‌­ها هستند. این گیاهان می­‌توانند به سرعت نرده­‌های چوبی را پوشش دهند و یک فضای شخصی ایجاد کنند.

درخت سرو: درخت سرو و سرو خمره‌­ای به‌دلیل آن‌که بسیار شبیه به هم هستند و هر دو رشد سریعی دارند، با یکدیگر اشتباه گرفته می­‌شوند؛ اما آن‌ها از یک خانواده نیستند. درخت سرو نیز باریک و بلند است و این به آن معنا است که این درختان می‌­توانند به منظور ایجاد حفاظ، نزدیک به هم کاشته شوند.
بامبو: گیاه بامبو به سرعت رشد می­‌کند و حفاظی فوق‌العاده را ایجاد می­‌کند. این گیاه بلند تزیینی، گونه‌­های بسیار متنوعی دارد که یکی از آن‌ها برای نیازهای شما مناسب خواهد بود. با این حال مراقب باشید زیرا بعضی از گونه‌های بامبو حالت اشغال­‌گر دارند و باید با این ذهنیت کاشته شوند.

سرو خمره­‌ای: این درخت همیشه سبز، انتخابی رایج و معمول برای ایجاد حفاظ است. سروهای خمره‌­ای به معنای واقعی، چندین فوت در سال رشد می­‌کنند و تعداد زیادی از گونه‌­های این درخت می­‌توانند در یک فضای تنگ محدود شده رشد کنند. این به آن معنا است که تعداد زیادی از این گیاهان می­‌توانند نزدیک به هم بدون هیچ مشکلی کاشته شوند.

گل ختمی: با کاشت گل ختمی نه تنها حفاظی شخصی ایجاد می‌­کنید بلکه در تابستان از گل‌های فراوان و بسیار زیبای آن لذت خواهید برد. این گیاه در تابستان به صورت پرپشت و بلند در می‌­آید و در زمستان برگ­‌های خود را از دست می­‌دهد بنابراین اگر فقط برای فصل تابستان نیاز به یک حفاظ داشته باشید، گزینه‌­ی خوبی برای شما است.

برچسب ها درباره :

  • نوشته : مدیر
  • تاریخ : ۳ تیر ۱۳۹۵