photo تکلیف کارگران کارخانه روغن پارس قو بعد از تعطیلی

بعد از خبر تعطیلی کارخانه چیت ری ، خبر تعطیلی کارخانه روغن پارس قو نیز ایجاد ناراحتی کرد. پس از تعطیلی هر کارخانه اولین سوالی که در ذهن ایجاد می شود تکلیف کاگرانی است که به امید کار در این کارخانه تشکیل خانواده داده و باید خرج خانواده ای را بدهند. به راستی چگونه میشود که کارخانه هایی این چنین به یکباره تعطیل شوند؟!!!! علی خدایی ، عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران درباره تعطیلی کارخانه قو گفت: ظاهرا دست‌هایی در کار است تا با آلاینده قلمداد کردن فعالیت‌های واحد صنعتی پارس قو قصد دارند زمینه تعطیلی و بیکاری کارگران را فراهم کنند.
این کارخانه یکی از با سابقه ترین واحد‌های صنعتی شهر تهران است که از حدود ۵سال قبل با مشکلات متعددی همراه بود و چندین بار تا مرز تعطیلی رفت اما به هر حال کارگران کار خود را می کردند.تا قبل از واگذاری یک سری مشکلات پرسنلی داشتند اما مشکل خاصی نبود. در دوره ای به دلیل نبود مواد اولیه تنش‌هایی وارد شده بود اما بعد از اینکه به بخش خصوصی واگذار شد، بحث آلاینده بودن و انتقال  مطرح شد. اما الان بحث از انتقال این صنعت است.
اکثر واحدهای تولیدی در شرایط رکود دچار مشکل هستند چه برسد به اینکه کارخانه ای مشکل انتقال داشته باشد. اعضای شورای شهر درباره وضعیت کارگران کارخانه روغن نباتی بیان کرده اند که شهرداری حاضر است این کارگران را جذب کند و برخی دیگر بیان کرده اند محل کارخانه روغن نباتی قو تبدیل به یک شرکت خدماتی می شود و این کارگران می توانند آنجا مشغول شوند. این مسائل کدام با انتقال کارخانه همسویی دارد؟اگر انتقال واقعیت داشت، کارگران این کارخانه باید مدتی که قرار است کارخانه منتقل شود، تحت پوشش بیمه بیکاری قرار می‌گرفتند و با تضمین اشتغال پس از یکسال اشتغال مجدد داشتند.واقعیت این است موضوع تعطیلی کارخانه است نه انتقال کارخانه…


ادامه مطلب . . .


برچسب ها :

  • نوشته : مدیر
  • تاریخ : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵