photo خودرو دنا را از فروردین ۹۲ بخرید اما با چه قیمتی ؟

خودروی دنا قرار است از اول سال ۹۲ با تولید انبوه وارد بازار شود. لازم به ذکر است که نصب خطوط تولید خودرو دنا با فناوری روزجهانی رو به پایان و گروه صنعتی ایران خودرو هم آماده تولید انبوه این محصول است. در سال ۹۰  این خودرو در دو رنج ۱۴ تا ۱۸ میلیون تومان برای نوع ELX و ۱۸ تا ۲۵ میلیون تومان برای نوع LX قیمت‌گذاری شد. اما این روزها با وجود تغییر قیمتهای عجیب و غریب سایپا و ایران خودرو مشخص نیست که قیمت دنا چقدر شده باشد !!!!!!!!معاون توسعه محصول ایران خودرو از تولید۱۰ دستگاه دنا به صورت نمونه برای آزمون های صحه گذاری خبر داد و گفت: پیش از این نیز پنج دستگاه دنا تولید و آزمون های ارزیابی محصول روی آن انجام گرفته است.و گیربکس به کار رفته در دنا نیز تولید داخل است و نسبت دنده های آن برای انطباق با موتور بر اساس دیفرانسیل تغییر می یابد. دنا با موتور ای. اف. ۷٫ بنزینی و پایه گازسوز به بازار عرضه خواهد شد و به منظور بهره گیری از سیستم کروز کنترل، فعالیت های کالیبراسیون موتور و طراحی و ساخت قطعات مرتبط با این مجموعه نیز در دست اقدام است.
معاون توسعه محصولات جدید ایران خودرو اضافه کرد : در حال حاضر گیربکس دنا دستی است، اما ایران خودرو برای تجهیز این محصول به گیربکس اتوماتیک برنامه دارد. سیستم ترمز دیسکی است و با این محصول، سیستم جدید کنترل پایداری خودرو ای. اس. پی به مشتری معرفی خواهد شد.
مصلح ، زمان تولید انبوه دنا را اوایل سال آینده ذکر کرد.معاون توسعه محصولات جدید ایران خودرو، آمار و اتوماسیون بالا، دخالت کمتر نیروی انسانی در تولید و صرفه‌جویی ارزی قابل توجه را از ویژگی های دنا بیان کرد و گفت : قالب های خطوط تولید بدنه دنا با ۱۱ میلیون دلار صرفه جویی ارزی، در شرکت قالب های صنعتی ایران خودرو تولید و به این ترتیب دانش بومی سازی قالب های بزرگ بدنه در ایران ایجاد شده است که به ایران خودرو امکان می دهد بدون نیاز به کارشناسان خارجی قالب های بدنه و سایر اجزای خودروهای جدید را طراحی و تولید کند.


ادامه مطلب . . .


برچسب ها :

  • نوشته : مدیر
  • تاریخ : ۱۹ مهر ۱۳۹۱