ایا میشود سگهای خانگی را تنها گذاشت و رفتارهای واکنشی آنها

photo ایا میشود سگهای خانگی را تنها گذاشت و رفتارهای واکنشی آنها

وقتی شما یک حیوان خانگی مثله سگ یا گربه دارید باید قبل از خرید و تعهد به نگهداری آنها در نظر بگیرید که میتوانید هر جا رفتید سگ را با خود ببرید تا در منزل تنها نماند؟  چرا که این کار عواقب بدی برای سگها خواهد داشت. دلواپسی از تنها گذاشتن سگ می تواند در هر نژاد یا سنی رخ بدهد. سگها ممکن است افسرده شوند اگر از اعضایی که با آنها زندگی می کرده جدا شوند و می توانند مخرب شوند. پارس کردن مدام یا دستشویی کردن در خانه. بطوریکه شما ممکن است ببینید که شخصیت حیوانتان تغییر کرده است. او ممکن است پرخاشگر یا خجالتی شود ، او ممکن است افسرده شود و خودش را مریض کند ، آنها ممکن است شروع به جویدن قسمتی از بدن خودشان بکنند. ژرمن شیپرد (German Shepherd) همسایه ما آنقدر دمش را جوید تا مجبور شدند آنرا ببرند. او به تازگی یکی از افراد مورد علاقه اش را که در خانواده  با آنها زندگی می کرد را از دست داده است و او بطور آشکار افسرده شده است. سگ من که از نژاد اشنوزر ( Schnauze ) است و سگ بسیار خوبی می باشد ، گهگاهی آشغالهای درون سطل زباله را برداشته و در سرتاسر خانه پخش می کند ، او این کار را اغلب انجام نمی دهد. آیا او اینکار را بخاطر اینکه ما خانه را ترک می کنیم انجام می دهد.( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۱ اسفند ۱۳۹۵

روش نگهداری کاسکو به حرف در آوردن و دوست شدن با آن

photo روش نگهداری کاسکو به حرف در آوردن و دوست شدن با آن

بیشترین نژاد طوطی که در ایران خرید و فروش میشود شاه طوطی خاکستری  یا کاسکو است چون نسبت به قیمتی که دارد توانایی های زیادی دارد و بسیار محبوب است. این پرنده بهترین پرنده تقلیدکننده صدا در جهان است که به راحتی می‌تواند بیش از صدها واژه را به خاطر بسپارد و تکرار کند و با این کار باعث شادی و خوشحالی صاحبان خود گردد. این پرنده در محیط زیست طبیعی خود خجالتی و ترسو است. طوطی خاکستری آفریقایی یا به تعبیری دیگر کاسکو از سالیان دور به عنوان پرنده اهلی در قصرهای پادشاهان و خانه‌های طبقات مختلف مردم جامعه نگهداری می‌شده‌است و رومی یان اولین ملتی در جهان هستند که درباره این پرنده مطالبی نوشته‌اند.کاسکو در اصل پرنده‌ای وحشی است که در قاره افریقا زندگی می‌کند و از قرن‌ها پیش مورد توجه آدمی قرار گرفته و تلاش‌های زیادی برای اهلی کردن و آموزش دادنش شده‌است. امروزه کاسکوها توسط پرورش دهندگان دست آموز شده و به پرنده‌ای خانگی و سرگرم کننده و جالب تبدیل شده‌اند. با این حال به دلیل آنکه عملکردی غیرقابل پیش بینی دارند نباید به آنان زیاد اطمینان کرد. کاسکوهایی که از حیات وحش به جمع انسان‌ها آورده می‌شوند نیازمند صبر و کوشش بسیار برای آموزش و تطبیق با محیط تازه هستند. کاسکوها بسیار قوی هستند؛ درصورت عصبانیت می‌توانند گاز بگیرند یا پنجه بکشند.( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۲۷ بهمن ۱۳۹۵

خوبی ها و بدیهای داشتن یک یا چند پرنده در منزل

photo خوبی ها و بدیهای داشتن یک یا چند پرنده در منزل

اگر قصد دارید یک پرنده بخرید و برای تنوع در زندگی خود او را در منزل نگه دارید باید با سختی ها و شیرینی های این کار آشنا باشید. امتیازات: ایجاد نشاط و سرزندگی:هر کس که تا به حال تجربه انتخاب یک پرنده و نگهداری از آن را داشته بعید است انکار کند نشاطی را که از این تجربه به دست آورده است. جست و خیز پرنده با سر و صدایی که ایجاد می کند، حتی اگر صدای خوشی هم نباشد، یکنواختی زندگی را از بین می برد. اگر پرنده ای که از آن نگهداری می کنید زاد و ولد هم داشته باشد که خودش یک جور راز بقاست. انتخاب جفت و لانه گزینی و تخم گذاری هرکدام دیدنی است. وقتی تخم ها باز می شوند موجوداتی عموما بدون پر بیرون می آیند که چشمانی بیرون زده و دهانی (نوک) گشاد دارند که موقع نزدیک شدن پرنده والد به نحو عجیبی باز می شود و شکل غذا خوردن پرنده ها هر کدام جذابیتی نامکرر دارد. تغییر شکل دادن هر روزه جوجه تا پر در آوردن و بالغ شدن هر کدام نکته و درسی دارد که باید آن را تجربه کرد. جالب است بدانید برخی پرنده ها با یکدیگر سر چیزهای مختلف دعوا دارند و گاهی رفتارهای شبیه ما آدم ها پیدا می کنند؛ البته به مراتب انسانی تر!( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۲۷ بهمن ۱۳۹۵

نگهداری گربه در آپارتمان چگونه است و خوبی های آن

photo نگهداری گربه در آپارتمان چگونه است و خوبی های آن

اگر میخواهید یک حیوان خانگی داشته باشید بی شک بهترین گزینه گربه است چون نجس نیست و مشکل کثیف کردن فرش را نیز ندارد. بسیاری از گربه ها به راحتی و با خشنودی می توانند داخل آپارتمان سر ببرند. و حتی بسیاری از دامپزشکان توصیه می کنند که برای حفظ سلامتی و رفاه گربه و صاحبش ، گربه را همیشه در خانه نگه داری کنید. و کسانی که در آپارتمان زندگی می کنند، بهتره تا این حیوان دوستداشتنی را با خود هم دم سارند. امکان فرار گربه از خانه وجود دارد. گربه هایی که در داخل خانه به سر می برند از ماشین ها ، گاز سگ های بزرگ و گربه های دیگر و از آلوده شدن به انگل های تند و زننده در امان اند.

 

آن ها همچنین از ریسک مبتلا شدن به بیماری های عفونی از دیگر حیوانات وحشی-اهلی در امان اند. بچه گربه ها با غریزه ذاتی خود به راحتی دفع در ظرف خاک مخصوص خود را می آموزند و لازم نیست وقت و حوصله زیادی را صرف آموزش آن ها کنید و از بابت تمیز ماندن کف پوش و مبلمان منزل خیالتان راحت می باشد.( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۲۶ بهمن ۱۳۹۵

نشانه های بیماری نیوکاسل در پرنده ها و درمان آن

photo نشانه های بیماری نیوکاسل در پرنده ها و درمان آن

نیوکاسل یک بیماری عفونی رایج در بین طیور است. متاسفانه این بیماری واگیر دار است و  از یک نوع ویروس به وجود می آید و باعث عفونت دستگاه تنفسی می شود. مرغ، خروس، بوقلمون، اردک و سایر پرندگان نیز به این بیماری مبتلا می شوند ویروس نیوکاسل در انسان نیز ایجاد بیماری خفیف نموده به طوری که باعث تورم ملتحمه چشم می شود.بیماری نیوکاسل برای اولین بار در سال ۱۹۲۶ در جاوه اندونزی و شهر نیوکاسل انگلستان گزارش گردید. در کشور ما هم زمان با ورود جوجه یک روزه در سال ۱۳۲۹ شمسی از خارج و توسعه صنایع مرغداری در کشور این بیماری نیز مشاهده شد. از آن زمان تاکنون بیماری هر چند سال به صورت همه گیری ظاهر می شود.
عامل این بیماری، ویروس پارامیکزو ویروس است که به خوبی در جنین تخم مرغ رشد و تکثیر می یابد. شش هفته بعد از بین رفتن علائم کلینیکی بیماری، …. ویروس را در فضولات و اعضاء درونی نمی توان یافت. خطر انتقال ویروس توسط لاشه کشتاری وجود دارد، ترشحات و مخاط چشم طیور آلوده منشاء ویروس می باشد. ویروس نیوکاسل نسبت به گرما فوق العاده حساس می باشد. پرندگان وحشی منبع آلودگی و انتشار ویروس بوده و شاید ویروس قسمتی از سیر تکاملی خود را در بدن این نوع پرندگان وحشی بگذراند.نشانه های بیماری در جوجه ها و مرغ های جوان:( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۲۲ بهمن ۱۳۹۵

بیماریهای بوقلمون نشانه ها و درمان آنها

photo بیماریهای بوقلمون نشانه ها و درمان آنها

اطلاعات مفید ومختصر در مورد بیماریهای بوقلمونها و درمان آنها را میتوانید در این سایت مشاهده کنید……..
نام بیماری :سینوزیت عفونی
سبب شناسی : مایکوپلاسما سینویه (MS)
نشانیها :ترشحات زرد تا خاکستری رنگ در اکثر ساختارهای دارای غشاء سینویال مخصوصاً در مفصل خرگوشی ?لاغری و زمین گیر شدن و ایجاد تاول در ناحیه سینه به دلیل نشستن زیاد.
درمان : تهیه جوجه از گله مادر عاری از بیماری . تترا سایکلین ها ?لینکو مایسین? لینکواسیکتین ?تایلوزین در این بیماری تا حدی موثر است .
( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۲۰ بهمن ۱۳۹۵

آشنایی جامع با تمام بیماری ماهی های آکواریومی و درمان

photo آشنایی جامع با تمام بیماری ماهی های آکواریومی و درمان

ماهی های داخل آکواریوم میتوانند به بیماریهای مختلفی مبتلا شوند شناخت این بیماریها با خواندن این مقاله ممکن می شود. رایج ترین بیماری سفیدک ماهی هاست. نشانه های آن: ۱- رشد دانه های سفید ۱ تا ۵ میلیمتری روی قسمتی از بدن و دم ماهی..دانه های سفید روی بدن ماهی دانه های سفید روی باله های ماهی..دانه های سفید در دم ماهی دانه های سفید در روی بدن ( با فلش مشخص شده)۲- کاهش میل ماهی به تغذیه…۳- اضطراب و پریشانی ماهی که سبب کشیدن بدن خود به سنگ ها و شن ها می شود ….۴- ورم کردن دستگاه تنفس ماهی..این بیماری که به نام سفیدک شناخته می شود ، از رایجترین بیماری های ماهیان آب شیرین می باشد که اغلب از طریق دعوا با سایر ماهی ها یا لمس کردن توسط انسان به وجود می آید . انگل ایک که عامل بیماری سفیدک بوده ، زندگی دوره های داشته و به راحتی به سایر ماهی ها منتقل می شود .( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۲۰ بهمن ۱۳۹۵