بررسی تحلیف روحانی بر گردشگری کشور عزیزمان ایران

photo بررسی تحلیف روحانی بر گردشگری کشور عزیزمان ایران

برگزاری مراسم تحلیف از این نظر برای گردشگری ایران می‌تواند مهم باشد که بار دیگر اخبار مثبتی از ایران روی آنتن رسانه‌های جهانی قرار می‌گیرد و کشورمان به شکلی مثبت در جهان مطرح خواهد شد که حتما توجه بسیاری را جلب می‌کند.برگزاری مراسم تحلیف رییس‌جمهور و حضور مقامات عالی‌رتبه کشورها، بار روانی مثبتی روی گردشگران جهان خواهد داشت و یک‌بار دیگر نام کشورمان را بر سر زبان‌ها خواهد انداخت.«محمدعلی واقفی»، از تورگردانان باسابقه می‌گوید:( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۱۱ مرداد ۱۳۹۶

مقاله ای مفید در مورد آشنایی با عید پاک

photo مقاله ای مفید در مورد آشنایی با عید پاک

اسامی اعیاد معروف مسیحی ها و یهودی ها به گوش ما آشنا هستند اما فلسفه این عیدها و کارهایی که در آن انجام می شود را کمتر ممکن است بدانیم..عید پاک یا عید قیام یکی از روزهای تعطیل در سال مسیحی است که یکشنبه‌ای در ماه مارس یا آوریل است. مسیحیان بر این باورند که در این روز عیسی مسیح پس از اینکه به صلیب کشیده شده بود دوباره زنده شده و برخاست. مسیحیان از این رویداد به‌عنوانِ رستاخیز مسیح یاد می‌کنند.عید پاک در پایان هفتهٔ مقدسی است که عیسی وارد اورشلیم می‌شود و توسط سربازان رومی دستگیر و پس از تحمل مصائب و سختی‌ها بر فراز تپه جلجتا در اورشلیم مصلوب می‌شود. زمان این عید، برخلاف سایر اعیاد و مراسم، ثابت نیست و هر سال میان ۲۲ مارس (۲ فروردین) تا ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) تغییر می‌کند و بدین گونه محاسبه می‌شود که اولین یکشنبه بعد از ماه کاملی که پس از اعتدال بهاری باشد، عید پاک است.برای مسیحیان، عید پاک با رستاخیز و قیام مسیح پیوند خورده است. طبق انجیل «عهد جدید»، عیسی مسیح دو روز پیش از «روز فصح» به صلیب کشیده شد، و روز سوم، در یکشنبه‌ای که ماه به حالت قرص تمام بود، از قبر برخاست، ۴۰ روز در زمین زندگی کرد و بعد به آسمان رفت.easter day5 عید پاک چیست؟مسیحیان نخستین، که در جامعه‌ای یهودی می‌زیستند، جشن رستاخیز پیشوای خود را همزمان با مراسم عید فصح برپا می‌کردند.( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۳۱ فروردین ۱۳۹۶

زندگی نامه عایشه برای تحقیق دانشگاهی

photo زندگی نامه عایشه برای تحقیق دانشگاهی

عایشه (زاده سال ۹ پیش از هجرت، مکه – درگذشته ۵۷ (قمری)) دختر ابوبکر، نخستین خلیفه از خلفای راشد و سومین همسر محمد پسر عبدالله، پیامبر اسلام است. مادرش ام رومان از قبیله کنانه بود. محمد به عایشه کنیه‌ام عبدالله، به خاطر نام خواهرزاده‌اش عبدالله پسر زبیر داده بود.بشتر احادیثی که سن حضرت عایشه را هنگام ازدواج ۹ سال بیان کرده­اند یا ا زطرف هشام بن عروه روایت شده یا از سوی راویان عراقی. اهل مدینه؛ یعنی آن هایی که هشام بن عروه بیشتر از هفتاد سال نخست زندگی را میان شان سپری کرده بود مسأله را روایت نکرده اند.هام بن عروه راوی حدیث پس از هفتاد و یک سال زندگی د رمدینه آن شهر را به قصد عراق ترک گفته و صیغه­های مختلف این حدیث از طریق راویان روایت شده است.مؤلف (تهذیب التهذیب) که کتابی است در «علم رجال» معتقد است که آن بخش از روایت های هشام بن عروه که از طریق اهل عراق روایت شده اند قابل پذیرش نیستند.( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۳۱ فروردین ۱۳۹۶

مقاله دانشگاهی در مورد حالتهای حضرت محمد در زمان نزول قران

photo مقاله دانشگاهی در مورد حالتهای حضرت محمد در زمان نزول قران

این یک مقاله جامع و آماده پرینت دانشگاهی در خصوص حالات روحی پیامبر اکرم (ص) در زمان نزول قران می باشد. چکیده این مقاله: حالات پیامبر هنگام نزول قرآن و دریافت وحی، از مسائل مهم در زمینه علوم قرآن است؛ چه این‌که در جوامع روایی و کتاب‌های تفسیری، روایات فراوانی- که گاه به استفاضه می‌رسند- در این زمینه گزارش شده است. بیش‌تر این روایات را اهل سنت گزارش کرده‌اند و مجموع آن‌ها در شش دسته قابل تقسیم‌اند:
۱- ترس و اضطراب پیامبرe هنگام نزول قرآن؛ ۲- نزول قرآن بر پیامبرr هنگام خواب؛ ۳- عرق‌ریزی پیامبرr هنگام نزول قرآن؛ ۴- نزول قرآن بر پیامبرr در حالت سوار بر مرکب؛ ۵- شنیدن صدای جرس هنگام نزول وحی؛ ۶- ناهشیاری (از خلق) و غش پیامبرr هنگام دریافت وحی.این روایات غالباً بر اساس معیارهای رجالی و درایه‌ای ضعیف می‌باشند. روایات دسته اول، گذشته از سند، از نظر محتوا در تقابل با ادله می‌باشند. اما روایات پنج دسته دیگر به نظر می‌آید مضمون صحیحی داشته و محذور عقلی و نقلی برای نفی آن‌ها وجود ندارد.

photo مقاله دانشگاهی در مورد حالتهای حضرت محمد در زمان نزول قران اصل مقاله (۴۹۴ K)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۲۳ اسفند ۱۳۹۵

همه چیز در مورد طلاق توافقی مراحل و جزییات آن

photo همه چیز در مورد طلاق توافقی مراحل و جزییات آن

اگر میخواهید برای طلاق توافقی اقدام کنید حتما اولین سوال شما این است که این کار چقدر طول میکشد ؟مدت زمان آن بستگی به این دارد که طلاق توافقی در کدام مجتمع و متعاقبا در کدام شعبه مطرح گردد . چرا که رویه ی شعبات در این خصوص متفاوت می باشد و بعضی از شعبات دادگاه برای رسیدگی تعیین وقت نمی کنند و بعضی دیگر با تعیین وقت رسیدگی می نمایند. از طرفی بعضی از مجتمع های خانواده دادخواست را جهت رسیدگی در مدت زمان حداکثر ۲ روز به شعبات  ارجاع می دهند و برخی از مجتمع ها نیز برای ارجاع دادخواست به شعبه حداقل یک هفته زمان می گیرند. اما در کل ما به موکلین خویش کل زمان لازم برای انجام طلاق توافقی از ابتدا تا انتها که زمان ثبت طلاق در دفترخانه طلاق می باشد یک هفته تا بیست روز اعلام می نماییم که احتمال دارد همان ظرف یک هفته تا ۱۰ روز اول صورت گیرد. مدت زمان طلاق توافقی در شهرهای دیگر بسیار بیشتر می باشد و به مانند تهران نمی باشد و آنطور که حقایق گویای آن می باشد حتی بیشتر از ۱ماه هم زمان می برد.( طلاق توافقی حق الوکاله استثنایی و مناسب )( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۲۳ اسفند ۱۳۹۵

مقاله ای عالی در مورد دکتر محمد مصدق

photo مقاله ای عالی در مورد دکتر محمد مصدق

با توجه به اینکه چیزی تا سالروز درگذشت دکتر محمد مصدق نمانده است مقاله ای جامع در خصوص دکتر مصدق میرزا محمد خان مصدق السلطنه را برای شما در این پست قرار داده ایم.محمد مصدق (۲۹ اردیبهشت یا ۱۲۶۱ (به روایت خودش) و یا ۱۲۵۸ (مطابق با شناسنامه)[۴]سنگلج تهران- ۱۴ اسفند ۱۳۴۵)[۵][۶] معروف به دکتر مصدق میرزا محمد خان مصدق السلطنه(در دوره قاجار) که تا قبل از تصویب قانون منع استفاده از القاب با عنوان مصدق‌اُلسلطنه شناخته می‌شد، سیاست‌مدار، حقوقدان، نمایندهٔ هشت دوره مجلس شورای ملی، و دو دوره نخست‌وزیر ایران بود. محمد مصدق نخستین ایرانی دارندهٔ مدرک دکترای رشته حقوق است[۷][۸] مصدق در زمان انتقال سلطنت از قاجار به پهلوی، اگر چه از حکومت قاجار مأیوس بود[۹] با توجه به این که می‌دانست رضاخان حکومتی برمبنای دیکتاتوری ایجاد می‌کند، با این کار مخالفت کرد و بعد از آن یکی از منتقدین سرسخت رضاشاه بود.[۹][۱۰] در زمان حکومت رضاشاه، مصدق زندان رفته و مدتی را در تبعید گذرانید.[۱۱] او سلطنت پهلوی را مخلوق سیاست انگلستان می‌دانست.[۱۲]( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۱۱ اسفند ۱۳۹۵

باز شدن زخم بعد سزارین در افراد چاق و مقایسه دوختن و ندوختن

در خانمهایی که چاق هستند گاه ممکن است مشکل باز شدن زخم ایجاد شده که به طبع باعث عفونت و ترشحات در نهایت از هم گسیختگی و باز شدن انسزیون می شود. عفونت از شایع ترین علل باز شدن زخم است (۲). شیوع عفونت زخم بعد از سزارین در مطالعات مختلف حدود ۶/۶ درصد بوده است (۳). بنابراین اهمیت دارد که فاکتورهای ایجاد کننده عفونت زخم را شناخته و با پیشگیری و درمان به موقع از باز شدن زخم بعد از سزارین جلوگیری کنیم. چاقی یکی از ریسک فاکتــــورهای عفــونت زخم به همـــراه سایر عوارض می باشـــد (۴). سیـــرکولاسیون در نسـج چربی، کم و خونرسانی در آن مختل است و بافت زیر جلد که یک بافت چربی است، مستعد ایجاد رشد عوامل عفونی بدنبال تجمع ترشحات سروزی و هماتوم می باشد و در صورتی که ترمیم این بافت بخوبی صورت نگیرد می تواند به عنوان عاملی برای ایجاد باز شدگی زخم به شمار آید (۵). هر چه ضخامت بافت زیر جلد بیشتر باشد، احتمال عارضه باز شدن و عفونت زخم بیشتر است (۶).( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۵ اسفند ۱۳۹۵