این گیاه به تنهایی باسن شما را بزرگ و عضله ای میکند

photo این گیاه به تنهایی باسن شما را بزرگ و عضله ای میکند

این گیاه میتواند تاثیر ورزش های روی باسن را تا چندین برابر افزایش دهد. کینو-آ گیاهی است که به خاطر دانه‌های خوراکی‌اش کاشته می‌شود. جزو غلات نیست و به خانواده اسفناج شباهت دارد. این گیاه در آمریکای جنوبی می‌روید و نحوه طبخ دانه‌های آن مشابه برنج است.کینو-آ گیاهی است که به خاطر دانه‌های خوراکی‌اش کاشته می‌شود. جزو غلات نیست و به خانواده اسفناج شباهت داردکینوا گیاه بومی کوه‌های آند در بولیوی، شیلی و پرو، بسیار خوش هضم و منبع غنی از پروتئین، آهن، فسفر، انواع ویتامین‌ها و امگا۳ است .مواد مغذی در هر ۱۰۰ گرم (۳٫۵ اونس)انرژی ۱٬۵۳۹ کیلوژول (۳۶۸ کیلوکالری)کربوهیدرات‌ها ۶۴٫۲ gچربی ۶٫۱ gچربی تک‌اشباع‌نشده ۱٫۶ gچربی چنداشباع‌نشده ۳٫۳ gپروتئین ۱۴٫۱ gآب ۱۳٫۳ gویتامین آی معادل ۱ میکروگرم (۰٪)تیامین (ویتامین ب۱) ۰٫۳۶ میلی‌گرم (۲۸٪)ریبوفلاوین (ویتامین ب۲) ۰٫۳۲ میلی‌گرم (۲۱٪)نیاسین (ویتامین ب۳) ۱٫۵۲ میلی‌گرم (۱۰٪)ویتامین ب۶ ۰٫۴۹ میلی‌گرم (۳۸٪)اسید فولیک (ویتامین ب۹) ۱۸۴ میکروگرم (۴۶٪)ویتامین C ۰ میلی‌گرم (۰٪)ویتامین E ۲٫۴ میلی‌گرم (۱۶٪)کلسیم ۴۷ میلی‌گرم (۵٪)آهن ۴٫۶ میلی‌گرم (۳۷٪)منیزیم ۱۹۷ میلی‌گرم (۵۳٪)منگنز ۲٫۰ میلی‌گرم (۱۰۰٪)فسفر ۴۵۷ میلی‌گرم (۶۵٪)پتاسیم ۵۶۳ میلی‌گرم (۱۲٪)سدیم ۵ میلی‌گرم (۰٪)روی ۳٫۱ میلی‌گرم (۳۱٪)Link to USDA Database entryدرصدها نسبی‌اند.در واقع همه انواع کینوا دانه‌های یکسانی هستند و تفاوت کینوا سفید، قرمز و سیاه از نظر مواد مغذی اندک است.تفاوت کینوا سفید، قرمز و سیاه از نظر ارزش غذایی کم است ولی در طعم، بافت و زمان پخت متفاوت هستند.کینوا سفید ظریف‌ترین و سبک‌ترین بافت را دارد و بعد از پخت نرم‌تر از انواع دیگر کینوا است.کینوا قرمز که بعد از پخت بیشتر به قهوه ای روشن تبدیل می‌شود، طعم شیرین تری دارد و بافت آن هنگام جویدن بیشتر حس می‌شود. کینوا قرمز تا حدودی از نظر طعم و بو شبیه فندق است.کینوا قرمز برای تهیه سالاد سرد انتخاب بهتری است زیرا شکل خود را بعد از پخت حفظ می‌کند.کینوا سیاه عطر و طعم خاکی تری دارد و کمی شیرین مزه تر از کینوا سفید است و رنگ سیاه خود را بعد از پخته شدن حفظ می‌کند.با وجود اینکه تفاوت اندکی در عطر و طعم انواع رنگ‌های کینوا وجود دارد ممکن است بافت و طعم یکی از آنها شما را برای یک غذای خاص بیشتر تحت تأثیر قرار دهد.


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۲۹ مهر ۱۳۹۶

عسل قوی ترین کربوهیدرات تند هضم ویژه عضله سازی

photo عسل قوی ترین کربوهیدرات تند هضم ویژه عضله سازی

عسل یک راز در دنیای بدنسازی است که خیلی در مورد آن صحبت نشده است. وقتی شما ورزش میکنید بدن شما برای حفظ و رشد عضلات به پروتئین و کربوهیدرات ها تند هضم نیاز دارد. وقتی شما پروتئین وی مصرف میکنید هم زمان با آن عسل نیز مصرف کنید. با مصرف یک پروتئین تند هضم مثل پروتئین وی، منبع غنی از آمینو اسیدها را برای حفاظت از پروتئین عضلات در اختیار بدن قرار می دهید، و آنچه را عضلات از دست داده ، دوباره سازی می کنید. عسل هم منبعی از کربوهیدراتهای تند هضم بشمار می آید برای بازسازی سریع ذخایر گلیکوژن کبد و عضلات، که مانع می شود بدن شما بعنوان سوخت از آمینو اسیدها استفاده کند.


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۶ شهریور ۱۳۹۶

اسم قرصها و مکلمهای بدنسازی و ساعت دقیق مصرف آنها

photo اسم قرصها و مکلمهای بدنسازی و ساعت دقیق مصرف آنها

این پست صرفا جهت معرفی مکملهایی است که اکثر بدنسازان حرفه ای مصرف میکنند و ساعت مصرف آنها .. و به معنای تایید مصرف این مکملها نمی باشد .

به محض بیدار شدن از خواب آنچه نیاز دارید:

۳گرم آرژنین
۳-۵ گرم آمینو اسید های شاخه دار (BCAA)
۱-۱٫۵گرم استیل ال- کارنیتین

چرا؟این آمینو اسیدها را به محض بیدار شدن از خواب بصورت ناشتا مصرف کنید. آرژنین بدلیل توانایی اش برای تحریک ترشح هورمون رشد و تولید نیتریک اکسید در بدن شهرت دارد. نیتریک اکسید جریان خون را به سمت عضلات تقویت می کند، و رشد عضلانی را بهینه سازی می کنید.آمینو اسیدهای شاخه دار شامل لیوسین، والین و ایزولیوسین هستند، آمینو اسیدهای ضروری که بخاطر خواص آنابولیک و آنتی کاتابولایک قدرتمندشان شهرت دارند. آنها رشد عضلانی و ریکاوری را ارتقاء می دهند.استیل- ال- کارنیتین سوخت و ساز چربی را بهبود می دهد، کمک می کند به ریکاوری عضلات و ارتقاء عملکرد تستسترون.تحقیقات نشان دهنده ۳۰ درصد افزایش گیرنده های تسترون در پس مصرف کارنیتین بوده. (برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۶ شهریور ۱۳۹۶

تعداد دقیق ضربان قلب در هنگام تمرین با تردمیل

photo تعداد دقیق ضربان قلب در هنگام تمرین با تردمیل

وقتی با تردمیل کار میکنید باید بدانید که ضربان قلب شما در هنگام کار با آن باید چقدر باشد؟ تعداد ضربان قلب مناسب برای گروه های سنی مختلف ، متفاوت است . این مقدار در نمودار بالا به خوبی مشخص است . منطقه ی هدف در واقع منطقه ای است که شخص در هنگام تمرین با تردمیل برای دستیابی به هدف تمرینی خود باید سعی کند میزان ضربان قلب خود را در آن محدوده نگه دارد . انجمن قلب امریکا توصیه می کند که منطقه ی هدف برای یک ورزشکار معمولی باید بین ۶۰ تا ۷۵ درصد بیشترین سطح تعداد ضربان قلب فرد باشد . برای اطلاع از تعداد ضربان قلب خود می توانید از نمودار بالا استفاده نمایید .مثال:برای مثال محدوده ی سنی ۳۰ سال در این نمودار به رنگ قرمز مشخص شده است . و به این نکته اشاره می کند که افراد بین ۳۰ سال تا ۳۵ سال حداقل میزان ضربان قلب آنها در هنگام دویدن بر روی تردمیل باید ۱۱۴ بار در دقیقه باشد . و حداکثر میزان ضربان قلب این گروه در هنگام دویدن بر روی تردمیل باید ۱۴۳ بار در دقیقه باشد . برای اطلاع از تعداد ضربان قلب خود در دقیقه می توانید کف دستهای خود را بر روی قسمتهای فلزی که روی دستگیره های تردمیل قرار گرفته است (در صورت موجود بودن در دستگاه تردمیل شما)، قرار داده و در صفحه ی نمایش تعداد ضربان قلب خود را مشاهده کنید . اگر قسمت شمارش تعداد ضربان قبل تردمیل شما از کار افتاده است در هنگام تعمیرات تردمیل خود می توانید از تعمیرکار تردمیل بخواهید تا آن قسمت را برای شما درست کند . به یاد داشته باشید که هدف از تمرین با تردمیل رسیدن به هدف مورد نظر است و بدون اطلاع از تعداد ضربان قلب ، محاسبه و برنامه ریزی ورزشی برای شما مشکل خواهد بود .


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۲۳ اسفند ۱۳۹۵

آموزش گرفتن رژیم لاغری شکم و پهلوها بدون لاغرشدن سایر اندام

photo آموزش گرفتن رژیم لاغری شکم و پهلوها بدون لاغرشدن سایر اندام

ممکن است بخواهید فقط شکم خود را کوچک کنید که البته این ارزوی هر انسانی است. شاید هم با ورزش و رژیم موفق شده اید به تناسب اندام برسید اما هنوز شکم بزرگی دارید. این مطلب کمک زیادی به شما میکند تا از شر شکم خود خلاص شوید. در چنین موقعی پیشنهاد کارشناسان این است که از ترکیب غذایی پروتئین بالا همراه با چربی و قند پایین به علاوه  مقدار کمی از کربو هیدارت­ها و نمک به میزان بسیار اندک می ­تواند شما را درحد تعادل قرار دارد اما غذاهایی نظیر لوبیا، غلات سبوس­دار، نان سبوس­دار بجای نان معمولی و فلفل قرمز می ­تواند در تسریع آب کردن چربی­های شکمی نیز موثر باشد. علاوه بر این بر اساس پیشنهاد یک پزشک تغذیه، خوردن یک قاشق جوانه گندم ده دقیقه قبل از غذا به کاهش چربی شکم کمک می­ کند. علاوه بر این بسیاری از افراد هم دم کرده تخم کتان را به صورت دو یا سه فنجان در روز پیشنهاد می­ کنند و از همه مهمتر هم چای سبز است که به خاطر خاصیت انتی اکسیدان اثر مثبتی در دفع چربی ها دارد. اما باید توجه داشته باشید که آب را هم فراموش نکنید. نوشیدن آب به اندازه کافی به متابولیسم بدن کمک می­ کند و شما می ­توانید بدین صورت سموم زیادی از بدن دفع کنید و به تجزیه چربی ­ها کمک کنید. اگر کمی هم به فعالیت های بدنی و روزمره خود در منزل اضافه کنید قطعا نتیجه بهتری خواهید گرفت. به عنوان مثال آقایان می توانند کمک همسرانشان در منزل کار کنند و چربی ها را زودتر بسوزانند. از آنجا که چربی شکمی سخت ترین نوع چربی هاست و آب کردن آن مدت زمان زیادی می برد می توان در یک برنامه اصولی و منظم و دور از فشار به این هدف رسید. مهمتر از همه اینها باید توجه داشته باشید که هرگز نباید در کنار این کارها ترکیبات گازدار نوشابه ­ای، چیپس و پفک و سرخ کردنی استفاده کنید. تا بهترین نتیجه را از آن خود کنید.اگر توده بدنی بالای ۳۰ دارید باید با پزشک خود مشورت کنید و یکی از روش ­های جراحی کم عارضه ­تر را انتخاب کنید و از شر این چربی­ ها خلاص شوید. توجه کنید که روش های بالا تنها مختص چربی شکم انجام می شود و هر دو روش جراحی و طبیعی صرفا بر روی ناحیه شکم اثر گذار است. توجه کنید که هدف ما از ازبین بردن چربی­ ها تنها زیبایی اندام نیست بلکه این چربی­ ها در طولانی مدت بر سلامت افراد بسیار تاثیر گذارند و می­ توانند حتی زمینه ساز اتفاقات غیر قابل جبرانی شوند.


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۵ اسفند ۱۳۹۵

هزینه لیزر لیپولیز روش انجام میزان درد این کار فواید و عوارض

photo هزینه لیزر لیپولیز روش انجام میزان درد این کار فواید و عوارض

لیزر لیپولیز روشی جدید است برای بیرون کشیدن چربیهای موضعی بدون اینکه اسیبی به بدن برسد و عوارض آن چنانی جراحی های لیپوساکشن را نیز ندارد. لیزر لیپولیز، یک روش با حداقل تهاجم برای از بین بردن دائمی چربی ها همراه با کشیدن پوست در ناحیه ی درمان می باشد. ما هم اکنون لیزر لیپولیز را با بالا ترین تکنولوژی ها ارائه می دهیم. این عمل پیشرفته ی لیپوساکشن به کمک لیزر، برای افرادی طراحی شده که می خواهند در ناحیه هایی از بدن که از بین بردن چربی در آنها مشکل است، ظاهر مناسبی داشته باشند؛ مانند لاغر کردن بازوها ، پهلو ها، بغل ران ها، شکم، ران ها، دست ها، چانه و باسن,و همچنین برای رفع سلولیت از لیپولیز استفاده می شود.لیزر لیپولیز شامل ابزار های نوک تیزی است که اجازه ی برداشتن چربی با جزئیات بالا تری را می دهند.لیزر لیپولیز یک روش جایگزین برای لیپوساکشن به کمک لرزش است. لیزر لیپولیزر هوشمند، باعث فروپاشی غشای سلول های چربی شده و آن ها را به صورت یک امولسیون در می آورد که بعدا به راحتی توسط یک لوله ی مخصوص خارج می شوند. لیزر لیپولیز این امر را ممکن می سازد که بتوان بافت چربی را در مقیاس های بسیار کوچک تر و بدون عوارض جانبی عمل های جراحی تهاجمی، از بین برد.( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۳ اسفند ۱۳۹۵

رژیم لاغری در دوران شیردهی بدون ایجاد مشکل برای مادر و نوزاد

photo رژیم لاغری در دوران شیردهی بدون ایجاد مشکل برای مادر و نوزاد

معمولا همه ی مادران در زمان شیردهی از اضافه وزن خود در زمان بارداری و زایمان ناراضی هستند و به دنبال راهی برای کم کردن وزن خود می گردند اما در عین حال به دلیل اینکه به نوزاد خود شیر میدهند از گرفتن رژیم نیز می ترسند . پس برای لاغر شدن در این دوران با ما همراه باشید. مادر برای تهیه شیر ۵۰۰ کالری انرژی اضافه بر احتیاج اندامش لازم دارد. به واژه ای چنانچه پیش از بار داری ۲۰۰۰ کالری انرژی در روز احتیاج او را تامین می کرده، در شیردهی ۲۵۰۰ کالری انرژی لازم دارد. افزون بر این ۵۰۰ کالری مقداری انرژی هم از چربی های ذخیره شده در دوران حاملگی تامین می شود که این مساله باعث می شود، چنانچه مادر بر پایه مقادیر خواسته شده در این دوران، غذا به کار برد به مرور هر ماه نیم کیلو چربی میسوزاند ( اضافه وزن دوران حاملگی بر طرف خواهد شد). بر پایه مقدار انرژی لازم در دوران شیردهی ، خوراکی های تامین کننده آن داده می شوند.( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۲۸ بهمن ۱۳۹۵