تمامی مشخصات خودروی رانا اگر قصد خرید دارید بخوانید

photo تمامی مشخصات خودروی رانا اگر قصد خرید دارید بخوانید

رانا به دلیل شباهتهای زیادی که به اس دی دارد مورد توجه ی خیلی ها قرار گرفت اما نمیتوان این خودرو رو خودروی بی نقصی خواند. در زیر با مشخصات این خودرو آشنا می شود.

کد کلاس(های) خودرو    ۶۱۰۰۶
نوع موتور    TU5
حجم موتور (cc)    ۱۵۸۷
حداکثر توان موتور (hp)    ۱۰۵ اسب بخار در ۵۸۰۰ دور در دقیقه
حداکثر گشتاور (Nm)    ۱۴۲ نیوتن متر در ۴۰۰۰ دور در دقیقه
نسبت تراکم     ۱۰٫۵
تعداد سوپاپ    ۱۶
نوع سوخت سازگار    بنزین بدون سرب با اکتان ۹۵
سیستم انژکتوری    پاشش چند نقطه ای (MPI)
استاندارد حد آلایندگی     یورو ۴
حداکثر سرعت (km/h)    ۱۸۹
شتاب صفر تا ۱۰۰ (ثانیه)    ۱۲
سیستم انتقال قدرت    ۵ دنده دستی
مصرف سوخت (در ۱۰۰ کیلومتر ) خارج شهر (لیتر)    ۵٫۷
مصرف سوخت (در ۱۰۰ کیلومتر ) ترکیبی (لیتر)    ۶٫۹
طول خودرو (mm)    ۴۲۹۲
عرض خودرو(mm)    ۱۶۸۴
ارتفاع خودرو (mm)    ۱۴۵۳
فاصله بین دو محور چرخهای عقب و جلو (mm)    ۲۴۴۵
وزن خالص خودرو بدون سرنشین با مخزن پر و بدون تجهیزات اضافی (kg)    ۱۱۰۹
گنجایش مخزن سوخت (لیتر)     ۵۰
حجم فضای صندوق عقب (دسی متر مکعب)    ۴۰۰


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۲۴ بهمن ۱۳۹۵

برای آب‌بندی خودرو صفرکیلومتر چه کارهایی لازم است

photo برای آب‌بندی خودرو صفرکیلومتر چه کارهایی لازم است

 

 

 

 

 

 

 

اگر خودروی سفر کیلومتر خریده اید باید خودروی شما آب بندی شود البته خودرو های جدید کمتر نیاز به اب بندی دارند اما در هر حال  توصیه می شود تا زمان رسیدن کیلومتر کارکرد خودرو به حدود ۷۰۰، از فشار آوردن به خودرو خودداری کنید.در این شرایط بهتر است دور موتور را در محدوده ای کمتر از ۳۰۰۰ نگه دارید و از شتاب گیری های سریع بپرهیزید تا از این جهت به اجزا مکانیکی موتور خودرو فشار وارد نشود و این اجزا بتوانند به مرور در زمان حرکت موقعیت مناسب خود را بیابند.پس از آن نیز تا حدود ۳۰۰ کیلومتر بهتر است دور موتور را در دور های موتور بالا ثابت نگه ندارید تا از فشار بر روی موتور خودرو جلوگیری شود.در کنار این ها توصیه می شود برای یافتن سریعتر هر گونه  نشتی احتمالی، سطح مایعات خودرو (روغن ها و آب سیستم خنک کننده) به صورت پیوسته بررسی کنید تا از وجود هر گونه کاهش در سطح آن ها پیش از آسیب رسیدن به خودرو جلوگیری شود.از سوی دیگر خودرو و به ویژه سیستم تعلیق آن مجموعه ای از اجزا فلزی است که رعایت نکاتی می تواند به دوام بیشتر آن ها کمک کند.فلزات در مواجهه با ضربات سبک به مرور مستحکم تر می شوند (که اصطلاحا به آن ورز دادن فلز می گویند) و به همین جهت توصیه می شود تا پیش از رسیدن کیلومتر کارکرد خودرو به ۱۰۰۰، مراقب ضرباتی که به سیستم تعلیق وارد می شود باشید.فشار معقول به این سیستم باعث می شود اجزای فلزی آن به مرور مستحکم تر شوند و  از این جهت بهتر بتوانند در آینده ضربات را تحمل کنند.
البته همه آنچه در مورد مراقب از موتور خودرو گفتیم مربوط به خودرو هایی با طراحی و مهندسی جدید است اما در مورد بسیاری از خودرو های موجود در کشور که طراحی و مهندسی قطعات آن ها بسیار قدیمی است توصیه می شود تا حدود ۱۰۰۰ کیلومتر اول از فشار آوردن به موتور خودداری کنید.ضمن آنکه بهتر است در همین کیلومتر هم روغن موتور را تعویض کنید تا براده های ریزی که از زمان ماشین کاری ممکن است در موتور خودرو باقی مانده باشد و یا در اثر سایش قطعات ایجاد شود از موتور خودرو بیرون بیاید و به موتور آسیب نرسد ضمن آنکه باید به صورت پیوسته سطح مایعات خودرو را چک کنید.


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۲ دی ۱۳۹۵

چگونه در خرید پراید کارکرده فریب نخوریم

photo چگونه در خرید پراید کارکرده فریب نخوریم

با توجه به خرید و فروش گسترده ی پراید در بازار ماشینهای دست دوم و کارکرده در این پست راهنمایی هایی را جهت خرید پراید کارکرده در اختیار شما قرار داده ایم. استهلاک کم مجموعه های فنی موتور و گیربکس، مهمترین ویژگی پراید به عنوان یک خودرو اقتصادی و کم دردسر است، اما در هنگام خرید نمونه دست دوم این خودرو نیز بررسی نکاتی در رابطه با این قطعات الزامی به نظر می رسد. موتور پراید به ندرت دچار پدیده سوختن واشر سرسیلندر می شود، اما در عوض رینگ پیستون های ضعیفی دارد که معمولا در کارکردهای بالا کارایی خود را از دست می دهند و به تعویض نیاز دارند، نشانه این امر کم شدن روغن موتور و خروج دود آبی رنگ از اگزوز در هنگام شتاب گیری (فشردن ناگهانی پدال گاز) است. بنابراین در اولین قدم برای بررسی سلامت موتور می توانید میزان روغن موتور را چک کنید و سپس با مشاهده دود اگزوز ،سلامتی حدودی موتور را ارزیابی کنید. موتور سالم در هیچ حالتی نباید دود آبی رنگ داشته باشد، دود مشکی کم رنگ، نشانه خام سوزی و مصرف سوخت بالاست که می تواند ناشی از عدم تنظیم صحیح کاربراتور یا کثیف بودن انژکتور ها باشد، دود سفید کم رنگ در هنگام سرد بودن خودرو طبیعی است اما در صورت ادامه پیدا کردن این دود در هنگام گرم شدن موتور و یا غلیظ بودن آن،باید به سالم بودن واشر سرسیلندر شک کرد.به غیر از این مورد، آزمایش دیگر می تواند گوش سپردن به صدای موتور توسط افراد متخصص و مکانیک باشد،ممکن است موتور از نظر وضعیت رینگ پیستون یا واشر سرسیلندر مشکلی نداشته باشد، اما در اثر مرور زمان و کارکرد بالا در برخی اجزای دیگر نظیر یاتاقان و میل سوپاپ آسیب دیده باشد که در این حالت مکانیک خبره و بسیاری افراد فنی به راحتی متوجه وجود مشکل می شوند. با تمام این اوصاف باید گفت که لازم نیست زیاد نگران تعمیر موتور پراید باشید،چرا که این کار معمولا با رقمی در حدود ۱ میلیون تومان به خوبی انجام پذیر است.نکته جالب این است که دوام گیربکس پراید از موتورش کمتر است و معمولا گیربکس در کارکرد های حدود ۲۰۰ هزار کیلومتر نیاز به سرویس و تعمیر پیدا می کند. به هرحال جا نرفتن درست دنده ها و ایجاد صدای زوزه مانند از جمله عیوب معمول گیربکس پراید است که تعمیرش به هزینه ای در حدود نیم میلیون تومان نیاز دارد.( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۲ دی ۱۳۹۵

دلایل خرید ام وی ام ۳۱۵ و تیبا

photo دلایل خرید ام وی ام ۳۱۵ و تیبا

ام ‌وی ‌ام ۳۱۵ یا چری فالوین از سال ۲۰۱۰ در بازار عرضه شد و در سال ۲۰۱۳ دچار تغییرات متعددی شد و تنها از نمونه قبلی خود، هاچ بک بودن را حفظ کرده است. در این مقاله به بررسی ام وی ام ۳۱۵ می پردازیم.این خودرو بسیار خوب طراحی شده و جلوه گر سیاست‌ های کلی شرکت چری است، زیرا نشان دهنده ی این است که این خودروساز برای زیبا تر شدن ظاهر محصولاتش به طراحان بین‌المللی روی آورده است.این خودرو به گونه ای اسپرت طراحی شده. چراغ‌های جلوی آن مانند حالت چشم طراحی شده‌اند که با جلوپنجره ی کوچک آن بسیار هم ‌خوانی دارد. خطوط آیرودینامیکی خودرو به ویژه بخش کناری کاپوت، جذابیت این خودرو را دو برابر کرده است. از زاویه کناری نیز این خودرو طراحی قابل قبولی دارد.( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۱ دی ۱۳۹۵

مزایای خوردوی جک اس ۵ و ویژگی های این خودرو

photo مزایای خوردوی جک اس ۵ و ویژگی های این خودرو

یکی از جدیدترین خودروهای کرمان موتور خودروی جک S5 است که اگرچه این خودرو از نظر ظاهری بسیار بهتر از هم وطنی های خود مانند X60 است ولی هنوز رگه هایی از طراحی دیگر خودروهای معروف جهان در آن دیده می شود. به طور مثال اگر به صورت متمایل از روبرو به خودرو نگاهی بیندازید، فرم جلو پنجره، چراغ ها، خطوط کناری روی بدنه و طراحی شیشه های کناری سریعا هیوندای ix35 را در ذهن تداعی می کند. همچنین در داخل خودرو و در قسمت کنسول میانی این موضوع نیز تکرار شده و می توانید نمونه چینی شده توسان را مشاهده کنید. اما با تمامی این اوصاف، روی هم رفته طراحی جک S5 نسبت به دیگر محصولات این کمپانی مانند جک توجوی، که هم اکنون در بازار موجود می باشد، بسیار بهتر شده که احتمالا می تواند در فروش آن نیز تاثیرگذار باشد.( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۱ دی ۱۳۹۵

قیمت و عکسهای ام وی ام X33 و مشخصات این خودرو

photo قیمت و عکسهای ام وی ام X33 و مشخصات این خودرو

علاقه مندان به خودروهای ام وی ام می توانند به زودی شاهد ام وی ام X33  در بازار باشند. مدل فیس لیفت MVM X33 به نام New x33 به زودی توسط مدیران خودرو به بازارهای داخلی عرضه خواهد شد.طرح سپر جلو ترکیبی از حجم منحنی وعضلانی با برش های تیز بر روی آن است که به زیباتر شدن نمای جلو کمک شایانی کرده است.کلیه این تغییرات باعث شده است که نمای جلو X33 جدید نسبت به مدل قبلی کاملا متحول شده است.در فیس لیفت جدید این خودرو بیشترین تغییرات در نمای جلو ایجاد شده است . چراغهای کاملا جدید با سبک جدید طراحی خودروهای روز دنیا می باشد.چراغهای به عقب کشیده شده به خوبی در نمای جلو و سپر جفت و جور شده است. سیستم LED روشنایی در روز به زیبایی آن افزوده است. همچنین در شب نمای تهاجمی به X33 جدید می بخشد . در طراحی قسمت جلو تمامی تمرکز برروی آرم MVM در مرکز جلو پنجره بوده است. فرم منحنی که روی جلو پنجره لوگوی MVM را در برگرفته است و آنرا در کانون توجه قرار می دهد.خطوط روی درب موتور که کاملا از نو طراحی شده اند، همگی به این لوگو منتهی می شوند و تاکید بیشتری روی آن ایجاد می کنند.در نمای جانبی رینگهای جدید بهمراه زههای پهن جانبی هیجان بیشتری به آن داده است و سادگی و یکنواختی مدل قبلی را از بین برده است .درنمای عقب چراغهای عقب جدید مجهز به لامپهای LED بهمراه سپر کاملا جدید عقب و طراحی مجدد محفظه زاپاس از مهمترین تغییرات است. اما در داخل کابین، فضای درونی به کلی متحول شده است .همچنین داشبورد داخلی جدید فضای کاملا متفاوتی نسبت به مدل قبلی ایجاد کرده است . برخلاف داشبورد مدل قبلی، در طرح جدید ترکیب رنگی کرم، طوسی یا تمام مشکی بهمراه طرح آلومنیوم در اطراف کنسول در گرداگرد کنسول میانی باعث شده که داشبورد مدل جدید شیک تر و جذاب تر به نظر برسد . طرح تودریهای جدید نیز کاملا مدرن و پیرو متدهای روز طراحی شده است. غربیلک فرمان بهمراه کنترلهای سیستم صوتی، کروز و … بروی آن سبب هر چه بهتر شدن ارگونوی کابین گردیده است.امادر کنار موتور نسل جدید و ۲ لیتری بهینه شده این خودرو با تکنولوژی VVT ( سیستم تغییر متاوب سوپاپها) مهمترین ویژگی جدیدX33New ، ارائه مدل گیربکس اتوماتیکCVT کاملا جدید در کنار نمونه دستی آن است. این گیربکس ضریب متغیر (CVT) با کارایی بالا برای نسل جدید این خودرو طراحی شده است.گیربکس (CVT) با امکان تعویض دستی ، شتابگیری مطلوبی برای این خودرو فراهم می آورد. بدین ترتیب MVM X33 جدید لقب اقتصادی ترین شاسی بلند اتوماتیک بازار ایران را به خود اختصاص می دهد. بازاری که در چند سال گذشته نشان داده است بشدت علاقمند به مدلهای اتوماتیک می باشد.شرکت مدیران خودرو با برگزاری هر ساله فستیوالهای X33( که اولین کمپین برگزار شده در شهریور ماه ۱۳۹۱در شهر فرهنگی اصفهان و دومین کمپین در مهر ماه سال ۱۳۹۲ بصورت کارنوال در شهر های حاشیه خزر بوده است) به کشف مناطق جغرافیایی و تاریخی و فرهنگی ایران می پردازد تا بیانگر خودروی خانوادگی برای کشف طبیعت زیبای ایران باشد .همچنین طی تبلیغات عمومی این شرکت گویا سعی برآن بوده تا New X33 نماد تطبیق فرهنگ بین دو کشور ایران و چین باشد.به نظر می رسد New X33 بطور کلی با تغییرات زیادی که داشته است در کلاس بالاتری از مدل قبلی به بازار معرفی خواهدشد.

photo قیمت و عکسهای ام وی ام X33 و مشخصات این خودرو

photo قیمت و عکسهای ام وی ام X33 و مشخصات این خودرو

photo قیمت و عکسهای ام وی ام X33 و مشخصات این خودرو


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳

قیمت خودروی S۳۰۰ سایپا و زمان ورود آن به بازار

photo قیمت خودروی S۳۰۰ سایپا و زمان ورود آن به بازار

خودروی جدید سایپا اس ۳۰۰ نام دارد که این خودرو به زودی وارد بازار خودرو خواهد شد. اطلاعات جدید در مورد قیمت این خودرو و رنگ بندی اش به زودی در همین صفحه قرار می گیرد.  این خودرو با قابلیت‌هایی نظیر برخورداری از موتور ۱۶۰۰ سی سی شرکت میتسوبیشی و دارای ۱۲۰ اسب بخار قدرت، استاندارد آلایندگی یورو ۵، گیربکس اتوماتیک ۴ سرعته تیپ ترونیک، مصرف سوخت ۷.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر و دارای ۱۶ سوپاپ، به بازار عرضه خواهد شد.امکاناتی نظیر ۶ کیسه ایمنی هوا، سانروف برقی، صندلی تمام چرم، نرم‌افزار اطلاعات سفر، دوربین و سنسور عقب و صندلی عقب تاشونده مجهز به نگهدارنده صندلی کودک از دیگر ویژگی‌های این خودرو است.طبق اعلام سایپا، خودرو S300 قابلیت رقابت با خودروهای هم تراز خود را در بازار دارد.گفتنی است این خودرو ۵ سال یا ۱۵۰ هزار کیلومتر گارانتی می شود.

منبع: عصر خودرو


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۲ بهمن ۱۳۹۲
 • صفحه 1 از 2
 • 1
 • 2
 • «