قوی ترین داروهای گیاهی و بی خطر برای درمان بیخوابی

photo قوی ترین داروهای گیاهی و بی خطر برای درمان بیخوابی

بهترین درمان برای بیخوابی شبانه استفاده از داروها و دمنوشهای گیاهی است چون بی خطر هستند و عوارض قرضهای خواب آور را ندارند. در این پست بهترین داروهای گیاهی برای رفع مشکل بی خوابی و خواب بد شبانه را با ذکر میزان مناسب برای شما قرار داده ایم. بابونه یک آرام‌بخش قوی با قدمت چندین هزارساله می‌باشد. چای بابونه در اروپا، آمریکای لاتین و مکزیک به منظور بی‌خوابی کاربرد گسترده‌ای دارد. روغن بابونه برای بخور دادن استفاده می‌شود و از طریق راه‌های هوایی وارد بدن می‌گردد. از روغن بابونه برای مالیدن بر روی پوست به منظور تسکین اعصاب می‌توان استفاده نمود.دز مصرفی: به صورت دمنوش بابونه ۱ فنجان، ۲-۳ بار در روز. به صورت عصاره: ۳۰ قطره ۳ بار در روز.

 

رازک:رازک گیاهی است که به عنوان طعم‌دهنده در ماءالشعیر به فراوانی کاربرد دارد. در سال‌های ابتدایی قرن بیستم برخی پزشکان رازک را به عنوان یک آرام‌بخش موثر برای افراد مبتلا به ضعف اعصاب و اضطراب تجویز کردند. البته این گیاه سابقه طولانی در درمان عصبانیت، بی‌قراری و بی‌خوابی دارد.دز مصرفی: به صورت دمنوش رازک ۱ فنجان، ۳ بار در روز. به صورت عصاره: ۳۰-۴۰ قطره ۲-۳ بار در روز.

( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۱۶ تیر ۱۳۹۶

به حداقل رساندن عوارض پردنیزولون با این تکنیکها

photo به حداقل رساندن عوارض پردنیزولون با این تکنیکها

کورتونها چاقوهای دو لبه هستند از یک طرف در بعضی از بیماریها مصرف آنها ضروری و از طرف دیگر عوارض بیشماری دارند.  مهم این است که بیمار به پزشک اعتماد کند و بداند که پزشک تمامی عوارض این بیماری و عوارض درمان ها را می‌داند.کورتون ( پردنیزولون ) داروئى است که در بیمارى لوپوس براى کنترل سیستم ایمنى استفاده میشود و استفاده از آن براى کنترل خیلى از نشانه هاى حاد بیمارى لازم است . حا ل ببینیم چگونه میتوان پیامدهاى ناخواسته این دارو را کاهش دهیم . به هیچ وجه کورتون نباید به طور ناگهانى قطع شود و کاهش میزان آن و قطع آن باید تحت نظر پزشک انجام شود . به هنگام روبروشدن با استرس هاى شدید و پیش از جراحى هاى کوچک یا بزرگ ، موضوع را به آگاهى پزشک خود برسانید تا به طور موقت میزان کاربرد دارو را افزایش دهد . ازآنجا که کورتون میتواند باعث پوکى استخوان گردد، به ویژه در روزهاى نخست کاربرد آن ، بنابراین براى پیشگیرى از پوکى استخوان موارد زیر پیشنهاد میشود 🙁 برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۵ اسفند ۱۳۹۵

معرفی کپسول لاکتوفم بهترین وبی خطرترین درمان عفونت واژن

photo معرفی کپسول لاکتوفم بهترین وبی خطرترین درمان عفونت واژن

اگر پزشک شما برای درمان عفونتهای قارچی و خارش و ترشحات زنانه ، کپسول لاکتوفم را تجویز کرده است باید بدانید این دارو یک داروی بسیار مفید و بی خطر نسبت به داروهای دیگر درمان عفونتهای رحمی است. این دارو با هیچ داروی دیگری تداخل مصرف ندارد اما توصیه می­شود حداقل با ۲ تا ۴ ساعت فاصله از آنتی بیوتیک­های خوراکی مصرف شود.بهترین شرایط جهت نگهداری این فرآورده داخل یخچال و در دمای ۸-۲ درجه می­باشد.لاکتوفم Lactofem یک محصول پروبیوتیکی برای خانم هاست که هم به صورت خوراکی و هم واژینال مصرف می شود.
فاقد گلوتن است.لاکتوفم حاوی مقادیر بالایی از باکتری های سودمند دستگاه ادراری_تناسلی است که می تواند بسیاری از مشکلات خانم ها را برطرف کند.در دستگاه تناسلی خانم ها میکروارگانیسم های مفید بسیاری زندگی می کنند (۵۰ نوع).این باکتری ها باعث تقویت سیستم ایمنی در واژن می شوند. بسیاری از مسائل باعث از بین رفتن این باکتری های مفید و رشد باکتری های بیماری زا می شوند.( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۱ اسفند ۱۳۹۵

روش فهمیدن تاریخ انقضای قرصها و آمپولها و ….

photo روش فهمیدن تاریخ انقضای قرصها و آمپولها و ….

معمولا ما نسبت به خواندن تاریخ انقضای داروهایی که از داروخانه می خریم یا داروهایی که مدتهاست در یخچال یا قفسه دارویی خود نگه داشته ایم بی تفاوت هستیم یا روش آن را نمیدانیم. آیا می‌دانید تاریخ مصرف داروها را باید از کجا فهمید، باید با داروهای تاریخ گذشته چه کرد و مصرف داروی تاریخ گذشته چه تاثیری بر بدن دارد؟ در این مطلب به تمام این سؤالات پاسخ داده می‌شود.اگر ورق آلومینیومی قرص را در دست بگیرید، انتهای آن عددهایی درج شده است؛ این عددها به روش‌‌های مختلف تاریخ انقضای دارو را نشان می‌دهد. EXP مخفف Expiration یا همان تاریخ انقضاست. این تاریخ را با ماه و سال عنوان می‌کنند. برای کرم‌ها و پمادهای تیوپی این تاریخ روی انتهای تیوپ و جایی که تیوپ بسته می‌شود نوشته شده است. این تاریخ معمولا روی در جعبه هم نوشته می‌شود. تاریخ انقضای شربت، قطره و داروهای مایع دیگر به صورت برجسته روی برچسب شیشه و روی در جعبه آن نوشته شده است. برای آمپول‌ها هم برای مطمئن شدن از تاریخ انقضای آنها می‌توانید به برچسب دور آمپول نگاه کنید. روی آن تاریخ نوشته شده است. ممکن است روی قسمت سر آمپول یا شربت هم تاریخ انقضا را نوشته باشند. معمولا داروها بعد از گذشت ۳ سال از زمان تولید منقضی می‌شوند. این زمان برای داروهای مختلف متفاوت است اما بیشترین زمان برای انقضای داروها ۵ سال بعد از تولید است و بعد از گذشت این زمان تمام داروها منقضی می‌شوند.( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۱ اسفند ۱۳۹۵

موارد تجویز قرص مترونیدازول عوارض و فایده های این دارو

photo موارد تجویز قرص مترونیدازول عوارض و فایده های این دارو

قرص مترونیدازول یکی از داروهای آنتی بیوتیک  برای عفونت های باکتریایی و تک یاختگان می باشد. METRONIDAZOLE در واقع دارویی است که برای درمان طیفی از عفونت ها مورد استفاده قرار می گیرد.. این دارو بر عفونت های ویروسی تاثیری ندارد. مصرف غیرلازم و یا مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک ها باعث کاهش کارایی آنها می شود.مترونیدازول برای از بین بردن باکتری ها و میکروارگانیسم ها که باعث عفونت در دستگاه تولید مثل، دستگاه گوارش، پوست، واژن و سایر قسمت های بدن هستند، تجویز و مصرف می شود. همچنین این دارو به همراه داروی ضد زخم برای درمان بعضی از انواع زخم های معده مورد استفاده قرار می گیرد.رای پیشگیری از ناراحتی معده، بهتر است این دارو را به همراه غذا و یا یک لیوان پر آب و یا شیر مصرف نمود. مقدار مورد استفاده بسته به بیماری شما، نوع عفونت و یا واکنش شما به درمان متغییر می باشد. توجه نمایید که تا زمانیکه مقدار تجویز شده توسط پزشک پایان نیافته است، به مصرف این دارو ادامه دهید، حتی اگر عفونت از بین برود.قرص مترونیدازول ممکن است باعث عوارض جانبی‌ای همچون سرگیجه، سردرد، اسهال، تهوع و استفراغ، درد معده، کاهش اشتها، یبوست و خشکی دهان شود. اگر هریک از این تاثیرات باقی ماند و یا بدتر شد به پزشک خود مراجعه کرده و وی را باخبر نمایید.( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۲۶ بهمن ۱۳۹۵

عوارض وحشتناک آمپول سفتریاکسون برای عفونت واژینال حتی مرگ

photo عوارض وحشتناک آمپول سفتریاکسون برای عفونت واژینال حتی مرگ

یکی از داروهایی که توسط پزشک متخصص زنان در زمان عفونتهای مزمن و شدید واژن تجویز می شود آمپول سفتریاکسون است که باعث وحشت مراجعه کنندگان می شود. این آمپول عوارض زیادی دارد و حتی میتواند منجر به مرگ شود البته عده ی زیادی هم این امپول را داخل سرم دریافت کرده و بیماری آنها بهبود یافته است. اما همیشه این سوال باقیست که  آمپول سفتریاکسون را تزریق کنیم یا خیر؟ از این رو این پست را جهت بالا بردن اطلاعات بانوان در وب شاد قرار داده ایم. سفتریاکسون در درمان‌عفونتهای ناشی از باکتری‌های گرم مثبت و گرم منفی حساس به دارو از جمله عفونت‌استخوان و مفاصل، پنومونی و پنومونی باکتریایی، عفونتهای پوستی و بافتهای نرم، اوتیت مدیا و عفونت‌های مجاری ادرار مصرف می‌شود. سفتریاکسون برای درمان تجربی مننژیت باکتریایی نیز مورد استفاده قرار می گیرد زیرا موثرترین عامل ضد استرپتوکوک پنومونیه است. همچنین سفتریاکسون انتخاب بسیار خوبی در درمان سوزاک و سالمونلا است.مانند پنی سیلینها بر دیواره باکتریها موثرند. سفتریاکسون از طریق مهار سنتز دیواره سلول باکتری موجب ناپایداری اسموتیک باکتری شده و آثار باکتریسیدی دارد.با توجه به ثبت ۷۱ مورد مرگ مشکوک به مصرف سفتریاکسون طی سالهای ۱۳۷۷ الی شهریور ۱۳۹۰ در مرکز ADR ایران ونظربه اینکه این فراورده بیشترین تعداد عوارض( ۲۳۸۸ مورد از ۲۸۲۵۱ مورد بیمار دچار عارضه به ثبت رسیده در مرکز ADR ایران ) ونیزبیشترین تعداد موارد مرگ مرتبط با مصرف دارو را دربانک اطلاعاتی عوارض به ثبت رسیده درمرکز ADR ایران به خود اختصاص می دهد رعایت موارد زیر توسط کلیه شاغلین حرف پزشکی در تمامی مراکز دولتی و خصوصی الزامی است .بدیهی است عدم رعایت موارد زیر پیگرد قانونی خواهد داشت وبر اساس قانون برخورد خواهد شد .۱. تجویز ومصرف سفتریاکسون در مواردی مانند سرماخوردگی وسایر مواردی که ازجمله موارد مصرف تأیید شده این فراورده نیست جداً خودداری شود .( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۲۶ بهمن ۱۳۹۵

برای درمان جوشهای خود اکوتان بخوریم یا نه ؟ فواید و عوارض

photo برای درمان جوشهای خود اکوتان بخوریم یا نه ؟ فواید و عوارض

یکی از داروهای رایج در درمان جوشهای پوستی و آکنه قرص اکوتان است که بسیار توسط پزشکان پوست و مو و زیبایی تجویز می شود.خیلی ها عقیده دارند این دارو برای آنها بی تاثیر بوده یا باعث افزایش جوشهای صورت شده است!ا اولین و مهم ترین مساله این است که اکوتان نباید در خانمهایی که قصد بارداری دارند یا باردار هستند مصرف شود چون عوارض جبران ناپذیری روی جنین خواهد داشت. کوتــان یا رواکــوتان درسال‮ ‬۱۹۸۲‮ ‬توسط کمپانی سـوئیسی‮ ‬Roche‮‬ تولید شد‮. ‬این شرکت اولین تولید کننده و توزیع کننده‌ی اکوتان در دنیا محسوب می‌شود‮. ‬امروزه این دارو با نام‌های تجاری مختلف مانند اکنــوترن،‮ ‬دکــوتان،‮ ‬اوراتـان توسط، شرکت‌های دارویی دیگر تولید می‌شود‮. ‬قابل ذکر است که شکل موضعی اکوتان با نام پماد ایزوترکس یــا ایزوترکسین(ترکیب با اریترومایسین‮)‌‬توسط شرکت استیفل‮ ‬Stiefel‮ ‬تولید شده است‮.‬کوتان نیزمثل هر داروی دیگری دارای عوارض جانبی است‮. ‬چون آثارمفید اکوتان قابل چشم‌پوشی نیست لذا تأکید می‌شود این دارو تحت نظر پزشک متخصص پوست مصرف شود تا باکمترین عارضه،‮ ‬بیشترین فایده نصیب بیماران شود‮.‬( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۲۴ بهمن ۱۳۹۵