راه حلهای ساده و اساسی برای جرم نگرفتن پکیج دیواری

photo راه حلهای ساده و اساسی برای جرم نگرفتن پکیج دیواری
به راحتی میتوانید مانع از جرم گرفتن پکیج دیواری خود شوید .ایجادخردگی وپوسیدگی ازطریق الکترولیزبین لایه رسوب وفلزبدنه درتمام سیستم های که با آب کارمی کنند . چه کار کنیم که پکیج دیواری جرم کمتری بگیرد.تجمع رسوب درلوله ها باعث کندشدن حرکت آب گرم درلوله شده درنتیجه آب گرم قبل ازرسیدن به محل مصرف دوباره خنک میشود .ضخیم شدن جداره مخازن حرارتی، درنتیجه مصرف حرارت بیشتربرای گرم کردن آب که باعث سوختن ، فرسوده شدن و سوراخ شدن جداره مخازن حرارتی ، درنتیجه مصرف حرارت بیشتربرای گرم کردن آب که باعث سوختن وفرسوده شدن جداره مخازن حرارتی می شود .مسدود شدن لوله ها وشیرها که باعث کاهش جریان آب وکوتاه شدن عمرآنها می شود .کاهش راندمان کارمبدل ها وموتورخانه ها .سوراخ شدن لوله ها دراثراستفاده ازموادشیمیایی وجرم گیرها برای رسوب زدایی .رسوب ایجاد شده برمنافذآبپاش ها وقطره چکانها وایجاد اختلال درانتقال مناسب آب به گیاهان در آبیاری قطره ای . چه کار کنیم که پکیج دیواری جرم کمتری بگیرد..کاهش راندمان کارلوازم حرارتی وبرودتی مانند آب گرمکن ، پکیج ، برج های خنک کننده وکندانسورها .رسوب ایجاد شده برروی سطوح المنت ها مانند عایقی قوی دربرابرانتقال حرارت عمل نموده ودرنتیجه دراینگونه لوازم خانگی وپکیج ها و… بواسطه ایجاد رسوب شاهد اتلاف انرژی زیاد هستیم .رسوب ایجاد شده درسیستم های آب خوری طیورنظیرنیپل که درپایان دوره با مصرف مبالغ هنگفتی با مواد شیمیایی رسوب زدایی میشود . چه کار کنیم که پکیج دیواری جرم کمتری بگیرد.روش های اساسی مهار آب سخت برای برطرف کردن آثار آب سخت، چهار روش اصلی وجود دارد که عبارتند از :۱) تبادل یونی ۲) استفاده از فسفاتها ۳) آهن رباهای دائمی ۴) تصفیه ی الکترونیکی ۱)روش تبادل یونی

( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۱۳ تیر ۱۳۹۶

چند نکته مهمو لازم قبل از اینکه بخواهید طلا بخرید

photo چند نکته مهمو لازم قبل از اینکه بخواهید طلا بخرید

 

اگر قصد دارید برای خرید طلا و جواهر عازم بازار بشوید باید بدانید که خرید آن باید با دانستن یک سری اطلاعات صورت بگیرد. در ادامه ما به شما اطلاعات کلیدی برای خرید طلا و جواهر را می گوییم تا خرید خوبی را تجربه کنید. در این خصوص باید از فردی آگاه به اصول و نکات خرید و ساخت طلا کمک گرفت تا خرید موفق و خوبی را تجربه کرد. در این خصوص مسعود رضایی، مدیریت مرجع تخصصی طلا و جواهرات ایران طی این مقاله به نکاتی جهت خرید طلا و جواهر پرداخته است.قبل از اینکه برای خرید طلا و جواهرات عازم شوید، از میزان عیار طلا اطلاعات کسب کنید و آگاه شوید که این عیار چه تاثیری در قیمت جواهر و دوام و سختی آن می گذاردباید بدانید که طلای ۲۴ عیار طلای خام و با ارزشترین نوع طلا است. در اصل طلا در فرم خام خود بسیار نرم است، بنابراین برای رسیدن به استحکام و سختی مطلوب با انوع فلزات از قبیل کربن، نقره، روی یا نیکل ترکیب می شود. حال باید بدانید که عیار طلا چیست و چگونه تعیین می شود.( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۲۳ فروردین ۱۳۹۶

ترفندهایی ساده برای از دست ندادن دید جلوی ماشین در بارندگی

photo ترفندهایی ساده برای از دست ندادن دید جلوی ماشین در بارندگی
 در هنگام بارندگی رانندگی سخت میشود چون نمیتوانیم راحت جلوی خود را ببینیم مخصوصا اگر بارندگی شدید باشد.یکسری کار ساده وجود دارد که با انجام آنها میتوانید تضمین کنید که در هنگام بارندگی، دید به جلو را ازدست ندهید. راهنمایی‌های خوب زیادی درباره‌ی روش رانندگی در شرایط بارانی وجود دارد. ولی اگر جلوی خود را نبینید، هیچکدام فایده‌ای نخواهند داشت. اکنون چند نکته در رابطه با دید راننده در شرایط بارانی به شما آموزش خواهیم داد.در هوای سرد شیشه‌ها بخار میزنند. در روزهای بارانی بسیاری از رانندگان مدام با دست خود بخار را پاک میکنند. درصورتی که نمیدانند با زدن یک دکمه، ‌گرمکن این مشکل را برطرف میکند. دلیل اینکه شیشه‌ی خودرو بخار میزند این است که بخارِ ریه‌های شما نسبت به هوای سرد بیرون واکنش نشان میدهد. روشن کردن بخاری هم مثل تنفس است. پس مشکل بخار شیشه‌ی جلو حل نمیشود. وقتی دکمه‌ی شیشه‌گرمکن جلو را میزنید، تهویه‌ی مطبوع هم روشن کنید. حتی در یک روز سرد هم اینکار را بکنید. سیستم تهویه‌ی هوای خودرو، هوای خشک شده‌ی اتاق را به بیرون پمپ میکند. میتوانید بسادگی از بخاری استفاده کنید و با روشن نگهداشتن سیستم تهویه، از بخار زدن شیشه‌ی جلوی خودروی خود جلوگیری نمایید. اگر در روز گرم از کولر استفاده میکنید، مسلماً نیازی به شیشه‌گرمکنِ بخاری نیست!
( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)

ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۲۱ فروردین ۱۳۹۶

ترفند پختن یک پلوی خوشمزه و بی عیب و نقص برای مهمان

photo ترفند پختن یک پلوی خوشمزه و بی عیب و نقص برای مهمان

نوع طبخ برنج خیلی مهم است و میتوانید برنجی که شما میپزید را زیر و رو کند. از یک شب قبل برنج را آبکش کنید، البته کمی آن را خشک بردارید، سپس ته دیگ برنج را آماده کرده و برنج را داخل قابلمه بریزید و قابلمه را داخل یخچال قرار دهید، ظهر برنج را کمی آب و روغن دهید و آن را دم کنید حالا تا سالاد را آماده کنید، برنج هم دم کشیده است.اگر هنگام آب کش کردن برنج متوجه شدید، که برنج شما شور شده است موقع آب کش کردن برنج، آب بیشتری روی برنج داخل آبکش بریزید . اگر قبل از آبکش کردن متوجه شوری شدید یک عدد سیبزمینی را پوست بگیرید و در داخل قابلمه بیندازید ، اما اگر بعد از آب کش کردن برنج متوجه شوری آن شدید دیگر چاره ای برای برطرف کردن شوری آن ندارید. مگر اینکه خورش را بی نمک درست کنید.برای از بین بردن بوی سوختگی برنج یک تکه نان روی برنج قرار دهید و موقع کشیدن، نان را بردارید یا یک عدد پیاز را پوست کنده و در داخل برنج فرو کنید پیاز بوی سوختگی را بخود می گیرد. اگر بر اثر فراموشی برنجتان بی نمک شد اصلاً نگران نباشید، موقع کشیدن برنج مقدار مورد نیاز نمک را با مقدار بسیار کمی آب و روغن مخلوط کنید و روی برنج بریزید. با این کار بی نمکی برنج شما رفع می شود. هرگز نمک را مستقیم در روغن نریزید، زیرا نمک در روغن حل نمی شود.گر به هر دلیلی برنج خشک شما بو گرفت برنج را روی یک سطح پهن کنید. البته باید حتماً در سایه باشد تا بوی نامطبوع برنج از بین برود. زیرا اگر برنج را جلوی نورآفتاب قرار دهید باعث خرد شدن برنج می شود و برنج حالت خود را از دست می دهد و وقتی آن را داخل آب جوش می ریزید از هم پاشیده می شود.


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۸ اسفند ۱۳۹۵

قورمه سبزی شما خیلی ترش شده این ترفند را بکار بگیرید

photo قورمه سبزی شما خیلی ترش شده این ترفند را بکار بگیرید

اگر چه خوشمزگی قورمه سبزی به ترشی آن است اما اگر خورشت ما زیادی ترش شد چه کار کنیم؟ می توانید مقداری از آب خورشت را برداشته و اب جوش به آن اضافه کنید و بگذارید دوباره کمی بجوشد و مقداری پیاز داغ نیز برای طعم گرفتن بیشتر به اب اضافه کنید. مقدار نصفه قاشق چای خوری جوش شیرین نیز میتواند ترشی غذا را اندکی کمتر کند.


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۷ اسفند ۱۳۹۵

برای ثبات ماندن رو فرشی روی فرش و جا به جا نشدن مکرر آن

photo برای ثبات ماندن رو فرشی روی فرش و جا به جا نشدن مکرر آن

سر خوردن رو فرشی از روی فرش و نیاز به مدام مرتب کردن آن بسیار خسته کننده است. روفرشی گزینه خوبی است که احتمالا اغلب بچه‌دارها برای فرار از امر و نهی و محدود کردن بچه از انجام یکسری از فعالیت‌های منحصر به فرد کودکانه، سراغ آن رفته‌اند اما احتمالا بعد از مدت کوتاهی به‌خاطر سُر خوردن رو فرشی و نامنظم بودنش مستاصل می‌شوید. چون تصویر یک رو فرشی مچاله شده وسط خانه که کلی اسباب بازی روی آن ریخته، شکل خانه را به هم ریخته‌تر کرده است. اما راه‌حل ساده است! با چند متر کش و سوزن و نخ می‌توانید روفرشی‌ها را تا حدود زیادی ثابت نگه دارید.۱- همه وسایلی که لازم دارید: نخ، قیچی، سوزن، کش پهن، یک تخته فرش و یک عدد روفرشی است.۲- حدود ۲متر کش پهن برای ۴ طرف یک روفرشی لازم است. یک مثلث از گوشه کش جدا کنید و مثل عکس به فاصله ۴۰سانتی از ابتدای روفرشی بدوزید.۳- با برگرداندن کش، فاصله دادن از کنار روفرشی و دوختن به این شکل، می‌توانید از کشیده شدن روفرشی به زیر فرش جلوگیری کنید. حالا طرف دیگر کش را هم به همان روش مرحله قبل بدوزید.۴- در نهایت باید کش نگهدارنده، زیر فرش قرار بگیرد.۵- کار تمام شد. به همین سادگی. حالا تقریبا روفرشی ثابت می‌شود و حرکت کردن آن محدود خواهد شد.


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۵ اسفند ۱۳۹۵

پیشگیری از تاول زدن پا با کفش جدید و درمان این تاولها و کفش زدگی

photo پیشگیری از تاول زدن پا با کفش جدید و درمان این تاولها و کفش زدگی

چیزی به نوروز نمانده و احتمالا شما هم برای عید کفش تازه ای خریده اید . مشکلی که اغلب ایجاد می شود زخم شدن پا بعد از پوشیدن کفش برای بار اول است که میتواند تمام عید شما را خراب کند. خواندن این مطلب برای همه ی ما مفید است. مهمترین علت تاول، اصطکاک و سایش نامناسب بین پوست پا و کفش یا هر چیزی است که با پا در تماس است. این تماس و سایش مکرر موجب میشود لایه رویی پوست از لایه زیرین جدا شود. با جدا شدن این دو لایه از یکدیگر بین آنها مایع میان بافتی جمع شده و تاول بوجود میاید. تاول بیشتر در مواقعی دیده میشود که فرد از کفش جدیدی استفاده میکند که کاملا اندازه ی پایش نیست. با تیم چی بپوشم همراه باشید تا به شما بگویندچه کار کنیم کفش پایمان را نزند؟ و راه درمان تاول پا را هم در ادامه بیان خواهند کرد.

photo پیشگیری از تاول زدن پا با کفش جدید و درمان این تاولها و کفش زدگی

( برای خواندن بقیه مطلب روی کلمه ادامه مطلب در زیر کلیک کنید)


ادامه مطلب ادامه مطلب . . .

 • نوشته : مدیر
 • تاریخ : ۵ اسفند ۱۳۹۵